Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 337875 razy)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 14, 2013, 21:15:34 pm »
to prawdziwy karbon? :o

Taka fabryczna wersja  :-trudno ;)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 15, 2013, 00:06:31 am »

- osobliwe wtyczki do osprzętu, np. do pompki spryskiwaczy od lamp, pompka jak Audi A4, ale wtyk do niczego innego, koszt pompki oryginalnej - HELLA - do jaga 700zł, do audi 240zł, zaminnik do audi 60zł...

Utnij wtyczkę Audi i przylutuj Jaguar, bedziesz miał za 60 zł
Tylko po co?
Wiem, 5 minut roboty, nie problem, ale:
HELLA (producent pompki oryginalnej,o tych samych parametrach i wyglądzie, dla Audi i Jaguara) sprzedaje pompkę do VAG za 230zł pod referencją swoją, zamienną z indeksem VAG, a ma zablokowaną referencję dla jaguarowskiej, pompka dostępna tylko w ASO, cena niemal trzykrotnie wyższa marża za napis Jaguar i przekombinowaną wtyczkę, podczas gdy "wnętrzności" są te same. To jest perfidne żerowanie na klientach. Tak samo z wieloma referencjami z układu hamulcowego. Np. pompa ABS/ESP ma numery Jaguar 4X43-xxxxx-xx i BOSCH 0 xxx xxx xxx, ale referencja Boschowska jest odrzucana w ESITronic'u.

A jeśli chodzi o zamiennik pompki TOPRAN'a (HansPris) 60zł, ale jakość wątpliwa.

Jak ktoś zna Mondeo MKIII i X-Type, to wie gdzie w Mondeo jest odpowiednia przejściówka z danych wtyczek, że pompka VAG siada p'n'p do Jaguara.


- tandatne drewno na konsoli


trzeba było kupić jak ja z karbonem, zresztą z tandetnym drewnem akurat to ma 90% marek na świecie  :-yipee
Ale aż tak bezczelnej tandaty nie widziałem w żadnym innym aucie.
Zapewne zmienię to na wstawki z czarnym lakierem fortepianowy z czasem, bo cala konsola sobie leży i czeka, jakkolwiek ze strony producenta taka "wpadka" w segmencie premium nie powinna mieć miejsca.

Jeszcze co do wkurzających rzeczy:
- brak możliwości wyłączenia lampki w konsoli środkowej (oświetlenia wnętrza) na stałe. Po wyłączeniu zaplonu zapala się i pali się długi czas, chyba, że się zamknie drzwi od środka. Głupota. Nawet w Mondeo da się to wyłączyć.
- nieprzemyślane rozwiązanie w kombi jeśli chodzi o piankę w bagażniku. Nie można zmieścić pelnowymiarowego koła zapasowego bo ucho do holowania i trójkąt będą latać po bagażniku.
- brak miejsca do bezproblemowej wymiany żarówek reflektorów przednich, szczególnie kierunkowskazy.

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 15, 2013, 14:01:42 pm »
Ale aż tak bezczelnej tandaty nie widziałem w żadnym innym aucie.
Nie przesadzaj. W iksie, najtańszym Jaguarze przynajmniej jest prawdziwe drewno. W topowej Hondzie Legend, Audi A8 jest folia.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 15, 2013, 14:14:34 pm »
Ale aż tak bezczelnej tandaty nie widziałem w żadnym innym aucie.
Nie przesadzaj. W iksie, najtańszym Jaguarze przynajmniej jest prawdziwe drewno. W topowej Hondzie Legend, Audi A8 jest folia.
Takiej samej jakości drewno jak w Roverze 400 / 45.
W poliftowym jagu to drewno chociaż jakoś wygląda, ale przed ostatnim liftem to jest naprawdę okropne.

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 15, 2013, 14:38:22 pm »
Po ostatnim lifcie są inne drewna bo się trend zmienił w motoryzacji. Zawsze możesz podjechać do jakiegoś stolarza i wybrać sobie fornir jak chcesz. Co do Rovera nie widziałem, nie macałem, ale raczej drewna w tej klasie nie zobaczysz.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Bingo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 16, 2013, 09:54:09 am »
Akurat co do Rover-a to występowało tam drewno,fornir a w nowszych wersjach plastikowa imitacja .

Lacrii

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 18, 2013, 20:58:03 pm »
Mnie najbardziej wkurza to, ze go nie mam...

Pirat

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 19, 2013, 06:15:20 am »
Musisz to zmienić  :-za :-tylko

Lacrii

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 20, 2013, 21:20:57 pm »
Staram sie i mam nadzieje, w ciagu 2 tygodni to zmienic. Kusi mnie diesel, nie wiem czy slusznie obawiam sie diesla rocznik 2003-2004. Jak duza jest awaryjnosc tych diesli? W tej chwili mam auto i z dieslem (Punto 2006r.) i na bezynie. Szmocy duze nie potrzebuje, nie kupuje auta dla ostrej jazdy, poprostu mi sie podoba, ksztal i kremowy srodek ;)  :-10points

siwy155

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 24, 2013, 16:11:41 pm »
I co chcesz je ulepszyć, poprawić, wziąć udział w współprojektowaniu nowej lepszej wersji  :-thumpdown
Co Ty jakąś lancie do Jaga porównujesz w dodatku kape, tak to są padalce i jest o czym pisać
Oj kolego byś się zdziwił...ile Jaguar od Lancii mógłby się nauczyć. Jeśli piszesz takie rzeczy to znaczy że obca jest Ci szeroko pojęta wiedza motoryzacyjna.Bez urazy ale na ten przykład na mojej 18 letniej kappie nie znajdziesz ani grama rdzy nawet gdybyś z latarką szukał.Mam pomysł by ją teraz wymienić na x ale w związku  korozyjnymi problemami o połowę młodszego x mam też co raz więcej wątpliwości czy to będzie dobry ruch bo wiele mogę autu wybaczyć ale w walce z korozją zawsze jesteśmy skazani na przegraną.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 16:26:44 pm wysłana przez siwy155 »

Mike_G

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 24, 2013, 18:07:00 pm »
Mnie najbardziej wkurza brak 6-tego biegu w 2,0D, zastanawiam się czy może skrzynia z 2,2D będzie pasować i czy da się tak zamieszać...

Offline stefanux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 107
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 25, 2013, 11:26:29 am »
Mnie osobiście wkurzają plastikowe osłony progów, które dzieciaki urywają wsiadając do samochodu (dwa razy już wymieniałem spinki).
Ale ogólnie to jestem zadowolony
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 25, 2013, 13:38:56 pm »
mie wkurza wykładzina i dywaniki w samochodzie, w zeszłym tygodniu 2 razy ją odkurzałem, no i skorzana kierownica w zimie marzną od niej ręce.
Generalnie lakier też jest wkurzajacy, jest taki ładny błyszczacy i trzeba go czesto myć żeby właśnie taki był.

Offline stefanux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 107
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 25, 2013, 17:00:35 pm »
drewniana to dopiero jest zimna zimą, ale da się z tym żyć
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 25, 2013, 17:16:18 pm »
A myślał ktoś nad zmianą kiery od np: XJR'a z podgrzewaniem?? Da radę to założyć?? Nie chodzi mi o elektrykę bo to najmniejszy problem...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19