Autor Wątek: Problem z kotem  (Przeczytany 28654 razy)

miki151993

  • Gość
Problem z kotem
« dnia: Grudzień 25, 2011, 16:57:07 pm »
Witam. Dzisiaj wracałem od rodziny z świąt i niespodzianka. Jak wyjeżdżałem wszystko było w porządku odpaliłem kontrolki zgasły auto chodziło normalnie po przejechaniu paru kilometrów samochód dziwnie chodził jakby brakowało mu mocy potem zapalała się i gasła pomarańczowa kontrolka silnika po czym się zapaliła na stałe. Kot chodził coraz gorzej ruszając ze skrzyżowania miał siłę do 70km/h potem czwarty bieg i silnik nie przyspiesza i zaczyna szarpać słychać  taki głos jakby chciał ciągnąć a nie mógł i coraz gorzej po kolei schodziłem z biegów  aż na blacie prędkość 30km/h zatrzymałem się zgasiłem silnik za jakiś czas odpaliłem i jazda samochód ma siłę dobrze się zbiera przyszło zwolnić i z powrotem problemy i tak cały czas co 7-12km musiałem się zatrzymać zgasić odpalić i jechać dalej.
Co mogło się stać? Mój kot to 2.0 benzyna z 2002roku. Silnik pali bardzo ładnie jak wcześniej.

cobi

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2011, 17:03:25 pm »
Obejrzyj dobrze dolot może łapie lewe powietrze, moze zapchał sie filtr powietrza, moze filtr paliwa, przyczyn może byc naprawde wiele. Ale pamietaj i zaczynaj od najprostszych.

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2011, 17:06:14 pm »
Filtr powietrza jest dobry bo 2 dni temu do niego zaglądałem.
A może być coś z świecami?

cobi

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2011, 17:12:01 pm »
Jesli by była wina świec to raczej i by było cięzko odpalic.
Wyglada to tak jakby cos go dławiło, chce jechac ale nie może.
Pierwsze co nalezy sprawdzic to dotlenienie silnika i sprawdzenie układu zasilania paliwem.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2011, 17:31:14 pm »
Skoro zapaliła się pomarańczowa kontrolka, podłącz skaner i odczytaj błedy.

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2011, 20:51:24 pm »
Mam jeszcze takie pytanko czy jeśli będzie zabrudzony filtr paliwa to czy będzie świecić się kontrolka pomarańczowa silnika

cobi

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2011, 20:58:01 pm »
Raczej tak bo auto dostanie mniejszą dawke paliwa i wyłapie błąd że cos jest nie halo.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:00:14 pm »
Raczej nie, choć to zależy jak bardzo zabrudzony... Jak nie masz możliwość podłączenia kotka do kompa to odlącz aku na pół godziny i zobacz, czy kontrolka wraca.


miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:08:22 pm »
Po świętach sprawdzę filtr paliwa i napisze co i jak.

cobi

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:11:38 pm »
Z tego co mówisz tak to wygląda. Auto zaciąga syf z filtra i zaczyna sie dusic. Po postoju syf opada na dno i jest dobrze przez jakis czas. Po krótkiej jezdzie syf znów sie unosi i zatyka wylot filtra i auto znów sie dusi i tak w kółko.

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:16:17 pm »
Tak samo pomyślałem. A jak teraz wymienię ten filtr to kontrolka przestanie świecić czy muszę jechać na stację skasować błędy?

cobi

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:23:30 pm »
Cokolwiek się zaświeci to samo nie zgasnie i można zgasic tylko za pomoca komputera :)

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:27:20 pm »
A jakbym wymienił ten filtr i nie kasował za pomocą komputera tylko zdjął klemy na ileś tam to nie zresetuje się?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:46:38 pm »
hejka, jezeli problem faktycznie jest filtr, wymieniasz go i potem odlaczasz aku na pol godzinke, to check engine
nie bedzie sie swietlil, ale blad dalej jest w komputerzie. skasowac go mozna za pomoca komputera diagnostycznego
albo poprzez skanera OBDII, ktorego zakup goraco polecam (na allegro od ok 150 zl). wtedy zanim naprawiasz
coskolwiek podlaczysz skaner i sie dowiesz, w czym jest problem. tak lepiej. powodzenia !

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2011, 17:11:01 pm »
Skorzystam z okazji i żeby nie otwierać nowego tematu to jakbyś mógł to padaj ze 3 skanery jakie proponujesz linki na allegro czy coś w tym stylu tylko w rozsądnej cenie a dobre. Co posiadasz ty?