Autor Wątek: Problem z kotem  (Przeczytany 28646 razy)

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:31:56 pm »
Jutro jeszcze raz dokładnie obejrzę dolot. Spróbuję zamienić z jednego bloku na drugi niektóre cewki i wtryski i zobaczę gdzie wywali błąd. Ciśnienie na listwie nie mierzyłem ale powinno być dobre bo tak to wywaliło by błąd na dwuch blokach. Czujniki wałka rozrządu zamieniłem z jednego bloku na drugi i błąd nadal wywaliło na tym samym bloku więc to też nie to. Co jeszcze jest odpowiedzialne za dany blok (dwie rzeczy na dany blok po jednej) które mogą to powodować?

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 07, 2012, 16:51:55 pm »
Witam zamieniłem dzisiaj cewki z cylindra 2 na 3. Zakręciłem wszystko jazda próbna auto chodzi dobrze po 1km nagle na desce rozdzielczej pojawia się żółta kontrolka silnika a wraz z nią żółta kontrolka od systemu trakcji razem z kontrolkami znikły mi przejechane kilometry te co da się kasować i te co auto przejechało od nowości zamiast nich były kreseczki a prędkościomierz nie działał przycisk od kontroli trakcji nic nie zmieniał (dwa dni temu próbowałem wyłączyć kontrole trakcji i przycisk nie działał). Zatrzymałem kota zgasiłem poruszałem wtyczką od sterownika silnika(jest luźna a plastik jest trochę popękany) odpaliłem i jazda. Wszystko dobrze po 2km znowu raz łączy raz nie. Wróciłem do domu wykręciłem te dwie nakrętki od sterownika i nie mogę go wyjąc a tą śrubkę na środku wtyczki nie mogę odkręcić jest na jakiś dziwny klucz i w dodatku jest zmasakrowana jakby ktoś chciał ją wykręcić. Proszę o pomoc jak wyjąć ten sterownik.  :-help :-help :-help :-help

P.S
Po powrocie odczytałem błędy i wyszedł następujący P1637

BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 07, 2012, 17:15:37 pm »
hm błąd sugeruje brak komunikacji ,można chyba wysunąć teorie ze ogólnie klęka elektryka ,co można zrobić porozkręcać wtyczki i je poczyścić ,to można zrobić na już ,czy ten dziwny klucz to nie jest przypadkiem torx 5

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 07, 2012, 17:40:05 pm »
torx 5 to może być to tylko ta śruba jest zmasakrowana i nie poznałem. Czy ktoś wie jak wyjąc ten moduł czy jak odkręcę te dwie śruby po bokach to wyjdzie cała wtyczka z modułem. Proszę o podpowiedzi czy moduł jest przymocowany od tamtej strony czy można go wyjąć np. jak radio (jak szufladę).

zadek07

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 07, 2012, 18:18:52 pm »
A wiec z ta srubka to jest zgroza jak nie kupisz porzadnego klucza to jej po prostu nie odkrecisz tylko zjedziesz i trzeba bedzie kombinowac. To jest klucz torx 30 z ta dziurka na srodku. Sam plastik od wtyczki zawsze lata to normalne, ale mogla sie dostac woda do wtyczki i sie zwracia jakies robia. Zaopatrz sie od razu w jakis kontakt spray lub cos podobnego zeby siknac we wtyczke jak ja sciaganiesz. Wtyczke po prostu sie odkreca i ona sama wychodzi, a zeby wyjac komputer to trzeba wejsc do srodka auta i odkrecic jedna srubke, ktora trzyma caly plastik, potem ten plastik sie po prostu podwarza i wychodzi komputer i modul komfortu.

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2012, 18:38:43 pm »
Śruba już jest zmasakrowana :-gwizd i muszę kombinować. A żeby wykręcić całość to pisałeś o dostaniu się do śruby od środka jak i którędy dokładnie ??????

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2012, 18:43:25 pm »
Mówisz że wtyczka ma się ruszać tylko że moja jeszcze do tego jest popękana (nie wiem kto to robił ale bym mu ... :-zly) wkoło śruby dokręcającej wtyczkę plastik jest dookoła oberwany i wszystko lata jak *** :-zly

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:10:48 pm »
Powtarzam pytanie jak się dostać do taj śruby co trzyma sterownik od środka bo nie mam pojęcia.

BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:27:56 pm »
zeby wyjac komputer to trzeba wejsc do srodka auta i odkrecic jedna srubke, ktora trzyma caly plastik, potem ten plastik sie po prostu podwarza i wychodzi komputer i modul komfortu. :-R  Zadek nie miałeś czasem tego samego błedu co on teraz?

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:49:01 pm »
No to już wiem ale jak dojść do tej śrubki którędy?

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 11, 2012, 17:47:24 pm »
Wykręciłem tą wtyczkę, ale nie mogę wyjąć z niej tej śrubki żeby ją wymienić bo jest zjechana. Czy ktoś wie jak to zrobić ?

zadek07

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 11, 2012, 18:00:28 pm »
Da sie ja wyjac, zobacz od srodka taka jaby podkladka musisz ja przytrzymac srubokretek i wykrecac srubke

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 11, 2012, 20:41:19 pm »
Podejrzewam że robiło się zwarcie ponieważ gdy zdjąłem wtyczkę i spojrzałem w piny na sterowniku to zobaczyłem że pomiędzy pinami znajdują się malutkie kropelki wody. Śrubą zajmę się jutro, ten plastik na wtyczce co przykrywa kabelki już naprawiłem lutownica kawałek plastiku i do roboty. Moduł wykręciłem przyniosłem do mieszkania niech się suszy jutro wysuszę wtyczkę jeszcze skręcę i dam znać czy coś się zmieniło. Mam nadzieję że będzie dobrze :)

miki151993

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:38:54 pm »
Witam złożyłem dzisiaj wszystko i problem nie ustąpił świeci się kontrolka asp kilometrów nie ma itp. Mam pytanie jak można sprawdzić taki sterownik silnika czy jest dobry i czy mogę go odkręcić z góry może coś tam zobaczę w nim.
Proszę o odpowiedź.

zadek07

  • Gość
Odp: Problem z kotem
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 12, 2012, 18:03:32 pm »
W zasadzie to ciezko sprawdzic, przypuszczam ze jak odkrecisz to nic tam nie zobaczysz ta sa pewnie plytki 3 warstwowe i pewnie wszystko jest zalane.  Byles wogole na komputerze diagnostycznym dedykowanym do Jgaura? Bo to moze byc jakis czujnik lub cokolwiek innego i wogole nie szukasz tego co trzeba.