Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 337852 razy)

BivBell

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 09, 2013, 14:59:12 pm »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 17:44:07 pm wysłana przez Choina »

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 09, 2013, 15:03:23 pm »
No to po 3miesiącach użytkowania może i ja wystawie jakąś opinie:) Z tych denerwujących rzeczy to:
-wspominane przez większość użytkowników kratki nawiewu i podłokietnik, WD40 w zamek i sylikon bezbarwny faktycznie poprawiają sprawe ;D
-łatwo pękające gniazda zatrzasków na boczku >:( przynajmniej u mnie :( musiałem zdjąć i trzasnęło :-cry a starałem się delikatnie jak mogłem :o
-zagłówki :-boks brakuje mi kątu nachylenia owych, przydało by się.... Chociaż może to taka wersja u mnie ??????
-prawie we wszystkich autach z klimą zwalili jedną rzecz....nawiew na szybe :-nuts kiedy włączam jest zablokowane wyłączenie AC, troche irytuje :-zly pomaga włączanie na nogi i szybę :-V
-ograniczony dostęp do niektórych części :-trudno (często nawet w sieciowych hurtowniach brak na zamówienie)
Za to reszta rekompensuje te drobne szczegóły i dla tego właśnie tak go kocham :-za

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 09, 2013, 20:23:54 pm »
Amortyzatory przód Sachs-a W211 510PLN ; X-Type 1100 PLN - cena katalogowa :)
Z używek : Reflektor zwykły W211 ok.200PLN ; X-Type ok.600 PLN
Błotnik przedni W 211 ok.200PLN ; X-Type od 350 do....
To tylko przykład ale jest tego więcej wyłączając bety pasujące od Mondeo.

Ha ha nie wiem skąd te ceny brałeś i dlaczego do Iksa porównujesz auto wyższej klasy W211, a nie równej czyli W203.
Przykładowo Nowy oryginalny reflektor Jaguar kosztuje 1124 zł, a do Mercedesa W211 1186 zl
Używane rzeczywiście koło 500 zł szt a do mesia kupi już za 200 zł.
amortyzator nowy do Jaga Bilstein tylny 350 zł, a do mesia delphi 240 do przodu do Jaga 500 zł Sachs, a do mesia tylko z oryginału w salonie ponad 1000 zł szt. ze wzgledu na napęd na 4 koła.
Podobnie z wahaczami do Mercedesa głównie przód nie kupisz taniej niż 1000 zł szt w salonie w sklepach z częściami niedostępne ponieważ nikt nie produkuje zamienników dla 4 matic  :-clap
Błotniki przednie i tu i tu z używek po 200 zł to nie wiem o co kaman  :-nie
http://allegro.pl/blotnik-przod-przedni-prawy-jaguar-x-type-i3492257902.html

Bingo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 10, 2013, 21:07:06 pm »
Oczywiście masz rację - pewnie się mylę i "X" to najlepszy samochód na świecie bez wad i mega tani w utrzymaniu tylko ja i kilka innych osób trafiło na złom no i nie mamy dojścia do tanich części .
Pewnie tych kilka osób w tym i ja powinniśmy się rozglądnąć np.za Peugeotem 307 - jest tańszy,każdy go naprawi i nic w nim nie trzeszczy :) ;D
P.S. Porównując "X" do W203 będzie jeszcze gorzej bo części są tańsze niż do W211 haha.
I dodam,że miałem w posiadaniu zarówno 203 jak 211 i oba są naprawdę lepiej wykonane!

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 10, 2013, 22:17:59 pm »
Bingo,
jaka obraza jeju, wiesz co mi się wydaje, że chcąc się odegrać na innych, napisałeś to celowo, że lepiej wykonane są te modele Mercedesa od X'a, żeby kilku osobom zszargać nerwy. Nie zgadzam się z Tobą, jeżeli chodzi o jakość wykonania, a dyskusji rozwijał na ten temat nie będę, bo zwyczajnie nie chce mi się tego robić, ponieważ i tak to nie będzie miało sensu,a co do tanich części, to ja osobiście nie uważam, że X-type jest mega tani w utrzymaniu, bo nie jest, a kto tak mówi, to albo zgrywa bohatera, albo ma go krótko i jeszcze nic nie wymieniał i polega na opiniach pokrewieństwa z Mondeo, gdyby każdy wymieniał części zgodnie z tym jakie powinny być, a nie pchał na siłę części z Mondeo, to by później nie marudził, że ma luzy w zawieszeniu, albo przód pływa, bo amory z mondeo itd. Co do jakości mam parę uwag, ale akceptuje to w całości i szukam rozwiązań, jak się komuś nie podobają plastiki to zwyczajnie może je oddać do obicia, jest mnóstwo rodzaju skór i ich kolorów. A co do tego jakie kto powinien mieć auto, to jest każdego indywidualna sprawa i jego budżetu, więc lepiej tego tematu nie poruszać.
Pozdrawiam
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 11, 2013, 09:43:19 am »
Oczywiście masz rację - pewnie się mylę i "X" to najlepszy samochód na świecie bez wad i mega tani w utrzymaniu tylko ja i kilka innych osób trafiło na złom no i nie mamy dojścia do tanich części .
Pewnie tych kilka osób w tym i ja powinniśmy się rozglądnąć np.za Peugeotem 307 - jest tańszy,każdy go naprawi i nic w nim nie trzeszczy :) ;D
P.S. Porównując "X" do W203 będzie jeszcze gorzej bo części są tańsze niż do W211 haha.
I dodam,że miałem w posiadaniu zarówno 203 jak 211 i oba są naprawdę lepiej wykonane!

Nigdzie nie pisalem ze jest najlepszy na świecie. Ty jak masz z nim problem natury psychologicznej (rozczarowanie) to go po prostu sprzedaj, oddaj ubogim albo idź do psychologa.  To jest Jaguar i tyle, czy lepsze czy gorsze wykonanie? Miałem 3 lata w203 sportcoupe przez pol roku oba równocześnie na podworku wiec różnice sa znikome. Niestety dla Jaguara ksiegowi Forda za bardzo ingerowali w wykonanie, a ceny czesci pozostawiając na górnym pułapie. Wrzuce jeszcze takie porównanie Ferrari F430 do Porsche 911. Wiem bo miewam (lem) okazje pojezdzic i jednym i drugim. Porsche dużo lepiej wykonane czesci tansze, Ferrari trzeszczace plastiki brzydko wykończona skora na fotelach, karbon jak z allegro, ale jest to Ferrari.

Podsumowując świetnie napisał Ci CiGaR nic dodać nic ująć, ja od siebie tyle, ze jak wczesniej pisalem chory temat chore problemy, a jak sa to od tego jest dział techniczny a nie ogólna biczowania dla flustratow.

Bingo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:11:53 am »
Uważam,że temat nie jest "chory" ani nie jest celem dołowania siebie lub kogokolwiek.Wypowiedzi zwłaszcza negatywne są bardzo przydatne dla obecnych i przyszłych nabywców tegoż modelu.Wiele tych wkurzających rzeczy nie da się zlokalizować przy zakupie.Wiemy ,że takie coś jak wypadające kratki są normą a nie wynikiem dzwonu po grodź podobnie jak trzeszczące plastiki.Trochę to zmienia pogląd przy zakupie - prawda? Brak jasnej wiedzy na temat samochodów jest przyczyną nerwów przy sprzedaży ponieważ wszelkiej maści "fachowcy"na siłę próbują udowodnić sprzedającemu (pewnie w przyszłości i Tobie) próbę wciśnięcia grata na 4-rech kołach.Przeważnie jest tak ,że właściciele danych pojazdów je idealizują i dlatego ten temat jest OK.Tu podobnie jak na innych forach ludzie prezentują swój pogląd na dane auto a jak takie coś komuś nie pasuje to proponuję założyć inny "Co jest wspaniałego w X-typach i wtedy druga strona się wypowie .Osobiście znajdę sporo plusów w tym samochodzie bo inaczej bym go nie kupił.W każdym modelu jest za i przeciw a do każdego należy ocena końcowa i decyzja o zakupie i użytkowaniu.
P.S. Nie obraziłem się i nie mam na celu komukolwiek zagrać na nerwach  ;D
Myślę ,że to nie miejsce na kłótnie więc dajmy szansę na wypowiedź innym w tym temacie - Pozdrawiam

BivBell

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 12, 2013, 13:36:47 pm »
Może jednak ktoś pomoże? Na co zwracać uwagę przed kupnem X-type 3.0 manual? Poza blachą, pojechaniem na stację diagnostyczną? Jakie usterki kosztują najwięcej?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 12, 2013, 13:56:18 pm »
W manualu sprzęgło jest drogie i napęd. To trzeba dobrze sprawdzić. Po 2004 roku napędy nie sprawiają problemów, także szukaj wersji po lifcie.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Matii

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:22:35 pm »
Mnie irytują te podwójne lampy, które wcale nie są agresywne. nadają autu taki statyczny, ospały wyraz, kompletnie nie pasują do marki.

Mi się akurat podobają, ale jak widać to kwestia gustu :) Mnie denerwuje niedziałający pilot, ale niedługo już sobie z nim poradzę. Generalnie nie lubię jak psują się pierdoły typu wycieraczki, spryskiwacze aniżeli jakby uszczelka pod głowicą pękła :D ot, jakoś tak mam.

plawsiuk

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 17, 2013, 21:00:40 pm »
Co mnie najbardziej wkurza w moim x-typie... Wczoraj doszedłem do wniosku, że jest to brak "dobrego mechanika", który zna się na Jagach w mojej okolicy...  :- pojecia

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 12, 2013, 09:02:17 am »
- brak możliwości ustawienia na szybę i na nawiewy środkowe
- padające czujniki  wstecznego w skrzyni i wyślizgujaca się blacha po w/w czujnikiem
- tandatne drewno na konsoli
- brak możliwości otwarcia bagazniak bez akumulatora w aucie (brak otwierania kluczykiem, tylko elektromagnes)
- pier...... mocowana rolety w kombi, które łamia się na potęgę, przez co juz kupiłem 3. roletę :-zly
- brak spalania chwilowego w komputerze pokładowym (coś takiego nawet miałem w Sierrze z 90r i Scorpio).
- pier....... nakrętki alufelg, osłona na klucz 19, pod nią 17/18 zrobione z tak miękkiego metalu, że nabijesz na to nasadkę 15mm (nie, nie żartuję), a i tak wkurzysz się i musisz wiercić szpilkę i wybijać
- koszmarnie słabe, wypalające się lustra reflektorów (dotyczy i ksenonów i halogenowych)
- osobliwe wtyczki do osprzętu, np. do pompki spryskiwaczy od lamp, pompka jak Audi A4, ale wtyk do niczego innego, koszt pompki oryginalnej - HELLA - do jaga 700zł, do audi 240zł, zaminnik do audi 60zł...

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 13, 2013, 20:00:15 pm »

- osobliwe wtyczki do osprzętu, np. do pompki spryskiwaczy od lamp, pompka jak Audi A4, ale wtyk do niczego innego, koszt pompki oryginalnej - HELLA - do jaga 700zł, do audi 240zł, zaminnik do audi 60zł...

Utnij wtyczkę Audi i przylutuj Jaguar, bedziesz miał za 60 zł


- tandatne drewno na konsoli


trzeba było kupić jak ja z karbonem, zresztą z tandetnym drewnem akurat to ma 90% marek na świecie  :-yipee

Brymek

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 14, 2013, 17:20:03 pm »
to prawdziwy karbon? :o
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 17:32:49 pm wysłana przez Brymek »

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 14, 2013, 20:32:26 pm »
Wszystko można dostać bez problemu w sklepie internetowym lub w serwisie, a ceny są drogie, ale coś za coś z kosztami trzeba było się liczyć przy tym aucie.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000