Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
XE (2014 - obecnie) / Błąd ABS i cyk CYK cyk cykanie przekaźnika T4N15706
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martino1905 dnia Dzisiaj o 09:51:45 »
Mam taki problem, że zacząłem słyszeć jak jeden z przekaźników (ten szary po prawej stronie pod schowkiem pasażerskim o nr DH22-14B192 EA tj. T4N15706) cały czas cyka CYK CYK CYK- z różną częstotliwością.
Wraz z cykaniem czasami przygasa ekran dotykowy od radia (przy czym muzyka gra bez żadnej przerwy) ORAZ piktogram czerwonego trójkąta na przycisku włącznika świateł awaryjnych tak jakby delikatnie pulsuje.
Nie wiem co jest tego przyczyną... ii jest to wkurzające.

CO GORSZA:

Dziwnym trafem problem z CYKAJĄCYM przekaźnikiem jednocześnie pojawił się z błędem sensora prędkości lewego przedniego koła. Błąd był permanentny, na nic się zdawało odłączanie akumulatora, bo po chwili znowu się pojawiał.

Wymieniłem na szybko ten sensor ABS w piaście tj. T2H48446 (zakupiłem zamiennik ze strony landstore.pl podobno jest sprawdzony ) i okazało się, że teraz wywala błąd ABS i innych wspomagajacych systemów (awaryjnego hamowania, EPS) w następujących sekwencjach opisanych poniżej:

1. wsiadam rano do samochodu błędu ABS nie ma, wskakuje na drogę szybkiego ruchu i po przejechaniu 15km wywala błąd,
2. dalej jadę z błędem przez kolejne 25km i zajeżdzam na stacje paliw
3. po ponownym uruchomieniu silnika błąd się wyświetla lecz znika po przejechaniu 1km
4. po kolejnych 30km parkuje samochód wyłączam silnik
5. ponownie uruchamiam silnik błąd jest lecz po 1 km znika i wracam do domu łącznie 80km, BŁĄD JUŻ SIĘ NIE WYŚWIETLA TRYB DYNAMICZNY DZIAŁA, JAZDA BYŁA DYNAMICZNA DO 200KM/H

Kolejnego dnia podobna sytuacja na początku problem często się wyświetla, później się trafi jak ręką odjął....

dodam tylko, że przekaźnik żyje swoim życiem i cały czas cosie CYK CYK CYKA jak szybciej raz wolniej, czasem jest chwila zupełnej ciszy i znowu CYK CYK

Nie rozumiem o co w tym sie rozchodzi.....

Nie mam po
 
2
XJ X300, X305, X308 (1994-2003) / Odp: Regulacja reflektorów X300
« Ostatnia wiadomość wysłana przez truten23 dnia Dzisiaj o 09:10:32 »
Przyjrzyj się kostkom wiązki w pobliżu prawej lampy.
To było dawno, ale wydaje mi się, że ktoś kiedyś pisał że  miał problemy z regulacją i w tych kostkach był problem ze stykiem.
3
XE (2014 - obecnie) / Odp: Wygłuszenie bagażnika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martino1905 dnia Dzisiaj o 09:03:15 »
Czy po wygłuszeniu bagażnika jest jakaś poprawa??
4
Szukam części / Części jaguar xjs 92-96 - Prawa lampa przednia,grill, cokół zderzaka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bigbob dnia Wczoraj o 22:45:07 »
Witam

Poszukuje części do jaguara 92-96 rok

Prawa lampa przednia, cokół zderzaka przedniego, grill, spoiler przedni pod zderzakiem

Pozdrawiam
5
Nowi Forumowicze i Jaguary / Witam serdecznie!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez borsuk12 dnia Wczoraj o 21:53:52 »
Część wszystkim jestem nowy na forum założyłem już dwa tematy ale nie zdążyłem się przywitać także witam serdecznie wszystkich z forum!
 :logojcpf:
6
X-TYPE (2001-2010) / Odp: Jaguar oszalał wypadający zapłon szarpanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez borsuk12 dnia Wczoraj o 21:20:17 »
Podstawa kolektora ogarnięta z tym szarpaniem od 100 do 130 okazało się bicie na kolach.. ha zostało mi do ogarnięcia spalanie teraz pali 12 i podczas rozruchu do minuty lekkie rzucanie silnikiem
7
X-TYPE (2001-2010) / Rzucanie silnikiem na zimnym 2.1 benzyna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez borsuk12 dnia Wczoraj o 19:07:43 »
Czesc wszystkim!

Jaguar x type 2.1 benzyna

Mam problem z autem po dłuższym postoju i odpaleniu przez pierwsza minutę może dwie rzuca silnikiem nie jakoś mocno ale idzie to odczuć jak odpinam map sensor wszystko jest okej dodam ze wymienione zostało:


-świece
-cewki
-uszczelki kolektora górne i dolne
-wszystkie filtry
-przepływomierz

-podmieniałem MAP sensor bo mam dwa nie wierze ze oba są uszkodzone a nawet przepustnice z silnikiem krokowym dalej to samo


dodatkowo pali cały czas litr więcej jak palił 11 tak teraz cały czas 12 chociaż wcześniej potrafił podbić do 15

auto było u dwóch mechaników żaden nie wie o co chodzi

może ktoś mial podobny problem i cos mi podpowie pozdrawiam

dodam że żadnych błędów nie wywala
8
XE (2014 - obecnie) / Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Robik dnia Wczoraj o 11:56:57 »
Gdyby ten model mial inny silnik np. 2.0HDI, z cala pewnoscia dalej bym byl wlascicielem tego modelu. Wlasciwosci jezdne, sztywnosc karoserii i tylny naped to jest to, czym ten samochod mnie zauroczyl. Powodzenia w negocjacjach!
9
XE (2014 - obecnie) / Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez weronikaXE dnia Wczoraj o 10:22:35 »
Jesteśmy umówieni na jutro(poniedziałek ) z Panem od którego kupiliśmy , przyjedzie bo nie wierzy na słowo . Będziemy sprawdzać na warsztacie .
Kompresja 15/17/…/10 (nie pamiętam 4) wywaliło też błąd od rozrządu coś  z pompą oleju - telepanie jest na zimnym . Więc tak naprawdę kompresja wyszła przypadkiem :(
Facet o tyle jest na razie w porządku że gada z nami i sie umawia, okaże się jutro czy przyjedzie . Powiedziałyśmy że najrozsądniejszym będzie oddać samochód , w ostateczności może zapłacić za naprawę 28.000 nam krzyknął ten Pan co jedziemy do niego na sprawdzenie .
Dam znać jak się wszystko skończy .
Samochód jest na prawdę świetny  :-super ale nie można mieć wszystkiego…
10
XJ-40, XJ-81 (1986-1994) / Odp: Brak biegu wsteczego 4HP22
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaguar XJ6 dnia Maj 18, 2024, 23:19:43 pm »
Z tego co pamiętam jest to skrzyni mechaniczna ( nie posiada płyty sterującej itp.) , idą do niej 2 linki , jedna od gazu a druga od wybieraka. Można sprawdzić jak zachowuje się linka podpięta do dźwigni z boku skrzyni w momencie zmieniania pozycji wybieraka (czy ruchy wybieraka przekładają się na zmianę pozycji dźwigni z boku skrzyni ). Dobrze by było sprawdzić stan oleju ( kolor i zapach , czy nie jest przepalony ) oraz magnesy w misce , czy przypadkiem nie są najeżone opiłkami.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10