Autor Wątek: Mała ankieta  (Przeczytany 10713 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Mała ankieta
« dnia: Sierpień 07, 2015, 10:07:42 am »
Zrobiłem Niemcy ostatnio i mam pytanie do Was odnośnie moich spostrzeżeń. Oczywiście te uwagi miałem już wcześniej, ale podczas jazdy przyszło mi do głowy, aby zapytać resztę jak to jest w innych kotach i w zależności od rozkładu procentowego wyników, albo zostawić tak jak jest albo próbować coś zmienić na lepsze.

Pierwsza sprawa to pytanie do osób mających wersję 3.oL - jaka jest prędkość maksymalna waszych aut? Ja już kiedyś sprawdzałem i uważam, że coś z moim kotem musi być chyba nie tak, bo u mnie jest to tylko ok. 210km/h. Teoretycznie powinno być to ok. 230-235. To nie jest tylko jednorazowy wynik z ostatniej podróży. Kiedyś już może ze 2 razy próbowałem i wskazywało mi bardzo podobnie. Nie byłem pewien, bo wcześniej sprawdzałem tylko na LPG i myślałem, że może mam jakąś zniżkę mocy na tym paliwie lub nawet brałem pod uwagę, że może po załączeniu trybu SPORT coś się jeszcze zmienia oprócz zestrojenia skrzyni biegów, ale we wszystkich przypadkach auto na maksa jedzie tylko tyle…
Mam automat, ale to chyba niemożliwe, aby aż tyle gorsze były przez to osiągi maksymalne…

Najbardziej interesowałoby mnie zdanie osób z Jaguarami 3.o w automacie.

Druga sprawa to jak to jest u Was z efektywnością wycieraczek, bo u mnie jest kiepsko. Gdy rozbije się jakiś robak na szybie i nawet gdy od razu włączę spryskiwacz plus wycieraczki to i tak nie chce mi tego usunąć. Coś tam maże i rozciąga, ale efekt jest kiepski. Czasami robię nawet takie próby kilkuminutowego spryskiwania podczas jazdy (nie jakieś tam pojedyncze lub kilkukrotne użycie spryskiwacza), ale to też nic nie daje. Generalnie to jest słabo. Mam założone pióra Bosch Eco. Zastanawiałem się nad zmianą na Aerotwin, ale nie wiem czy jest sens. Może wycieraczki to następna wada X-sów, do której po prostu trzeba przywyknąć.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline nadziak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2015, 11:27:10 am »
Pokryj szybę Rain-X-em a robale nie będą się do niej kleić.  To dość stary ale sprawdzony preparat, teraz z pewnością są jeszcze lepsze.
Mini GTI 1380
MG F
2008 X-Type Sovereign 3.0
Suzuki LJ 80
Suzuki Boulevard C50/C800

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2015, 11:44:23 am »
Nie masz auta z USA przypadkiem?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2015, 12:25:33 pm »
mam z usa
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

cyberda

  • Gość
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2015, 13:32:13 pm »
Na rynek USA są inne auta bo w USA nie jeździ się szybko bo po prostu nie wolno. Auta na tamten rynek są przewidywane do poruszania się z prędkością 120 km/h i tyle. Co więcej wiele z zamochodow w USA nie ma montowanych chłodnic oleju do skrzyń automatycznych bo stwierdzili że przy niskich prędkościach nie jest ona potrzebna. To dla tego auta z USA z automatami mają taką fatalną opinię bo w Polsce od razu pełny but i skrzynia pada bo się przegrzewa. Sam miałem DODGE GrandCaravan z USA, akurat mój miał chodnicę ASB ale tylko dla tego że był w wersji Sport w normalnej wersji nie na tej chłodnicy tak samo jak Chrysler'y (można oczywiście ją domontować - są specjalne zestawy). Tak samo ma się temat do np. tarcz hamulcowych które w USA są często mniejsze niż w EU (czytaj tańsze bo o to w tym wszystkim chodzi).
Nie wiem jak to jest w przypadku Jaguara ale nie zdziwiłbym się gdybyś w komputerze miał inne oprogramowanie z kagańcem na wyższą prędkość.

Zapraszam do GB gdzie na autostradach maksymalna prędkość to 112 km/h i nie warto więcej bo zaraz cię wychwycą ...  :-hehe

kurak22

  • Gość
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2015, 18:56:37 pm »
do sprawdzenia i porównania czasy wtrysków przy pełnym bucie. Jaka była temperatura? i co masz pod maską

Offline all bundy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2015, 21:04:18 pm »
Boguś ,235 km/h uzyskuję na LPG bez większych problemów .Licznik pokazuje większą prędkość niż GPS.(3,0 manual)

Offline RyanDriver

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • Prezes Zarządu JCPF
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2015, 23:05:00 pm »
Potwierdzam w 3.0 230 bez problemu, natomiast w wycieraczkach strasznie mnie irytuje działanie czujnika deszczu - jest poprostu do dupy ;)
1984  XJ-S 5.3, 1988 Daimler seria III  5.3 Double Six, 2003  XJR 4.2, 2003 i inne

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2015, 23:13:46 pm »
To wynikałoby, że wersja usa jest jakaś zdławiona???
Podana przeze mnie prędkość jest z GPS-u, ale u mnie akurat wskazania licznika i GPS są niemalże identyczne.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kurak22

  • Gość
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2015, 11:23:04 am »
To wynikałoby, że wersja usa jest jakaś zdławiona???
Podana przeze mnie prędkość jest z GPS-u, ale u mnie akurat wskazania licznika i GPS są niemalże identyczne.
widziałeś post? czy bawimy się w zabobony?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2015, 11:58:53 am »
Postów jest kilka kurak22

Niektórzy pisali, że wersja usa może być inna itp

A jeżeli chodzi o Twój post to może mi dokładniej wyjaśnisz o co chodzi

Temperatura otoczenia Cię interesuje czy temp cieczy chłodzącej???
Jeżeli chodzi o pogodę to było upalnie ok. 35 stopni na całej trasie w obie strony. A jeżeli o temp cieczy chłodzącej to mam wręcz książkową - wskazówka jest zawsze w połowie zakresu. Nie wiem też co oznacza pytanie co mam pod maską???
Pisałem, że mam v6 3L wersja usa w automacie rok 2004 (po lifcie). Może mi wyjaśnisz w jaki sposób można sprawdzić te czasy wtrysków i jakie są prawidłowe jakby co?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:46:54 am »
Wiec nikt nie wie jak sprawdzić te czasy wtrysków?
Trzeba to robić na hamowni?
Podpowie ktoś o co w tym chodzi?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

cyberda

  • Gość
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2015, 12:12:11 pm »
Z całym szacunkiem ale powiedz mi jaka jest sensowność walki i poświęcania pieniędzy na to czy auto pojedzie 200 czy 235 km/h ???????
Musisz mieć sporo wolnej kasy i sporo czasu aby zajmować się właściwie brakiem problemu bo gdzie i kiedy następnym razem skorzystasz z prędkości 235 km/h.
Przypomnę tylko iż ta prędkość jest również zależna od stanu Twojego silnika - raczej nie masz nówki więc i kilka koników już zdechło więc nie masz co myśleć iż auto będzie miało osiągi fabryczne.
Jeden kupi auto zadbane, drugi mniej zadbane i w tym różnice w ich osiągach maksymalnych.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2015, 13:08:48 pm »
Bodi nie przejmuj się czasami wtrysków, masz blokadę i tyle. Nie ty pierwszy i nie ostatni na forum.
W iksie małżonki 3.0 manual 2004, kapcie 225/40/18 kręcił prawie do 250km/h. Nie powiem czy to było 246 czy 248, wskazówka muskała 250.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Mała ankieta
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2015, 18:20:00 pm »
Zastanawiałem się, czy z silnikiem jest coś nie halo…
I tylko dlatego zapytałem jak to jest u innych posiadaczy 3.0 v6
Wszyscy piszą, że 230 to minimum, więc dało mi to trochę do myślenia, a w dodatku co niektórzy zaczęli coś przebąkiwać o niepoprawnych czasach wtrysku, więc chciałem to wyjaśnić. Czyli myślicie, że wersja USA ma założoną blokadę?
Ma ktoś jeszcze kota 3.0 USA i może to potwierdzić, bo juz sam nie wiem czy to fakt czy tylko domysły?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black