Autor Wątek: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc  (Przeczytany 12020 razy)

Arkus2

  • Gość
Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« dnia: Styczeń 16, 2015, 16:05:28 pm »
Witam!
Mój świeży nabytek (2001r 3.0v 167tys) i już taki problem i to nie jedyny a miało być tak pięknie.
Mianowicie, zapalam, wrzucam D i czekam i nic się nie dzieje na zimnym zauważyłem, że jest ok ale na ciepłym silniku dodaje gazu i nic, samochód stoi. Zmieniam biegi losowo D R P N D R... aż w końcu wyczuwam moc i mogę ruszyć, ale przy wrzuceniu 2,3 lub 4 to tę moc (lekkie szarpnięcie) czuję  od razu.  Następnie ruszam rozpędzam tak do 40 mocniej dodaję gazu i a silnik wyje 3-4tys a samochód nie przyśpiesza coś tak jak by ślizgało się sprzęgło. Żadnych komunikatów nie mam na wyświetlaczu. Więc się zastanawiam co to może być. Proszę o porady. Byłem u diagnosty ale nie udało mu się połączyć ze skrzynią. Zastanawiam się czy niski poziom oleju może mieć wpływ na taka pracę czy jednak to skrzynia pada. Jeśli olej to jaki dolać i czy sam mogę to zrobić. Bardzo proszę o pomoc bo zapożyczyłem się na autko i ręce mi opadają :-cry, że taka fura a nie jedzie. Pozdrawiam           

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2015, 16:53:34 pm »
Zapożyczyć to się można na nowe auto, a nie na takie stare auto.
Skrzynia do wymiany.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

dukigiant

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2015, 17:34:01 pm »
Witam - dolej oleju może pomoże ale coś czuję że skrzynia do wymiany

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2015, 18:30:33 pm »
Witam - dolej oleju może pomoże ale coś czuję że skrzynia do wymiany

Jak skrzynia przestaje pracować z powodu braku oleju to po ponownym uzupełnieniu nawet jak zacznie jakoś działać to i tak już długo nie pochodzi...
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2015, 19:25:50 pm »
troszkę mnie dziwi, to że skoro olej taki ważny jest to czemu nie mam jakiegoś czujnika, który by informował, że np, jest niski stan

no i jak go dolać? i jaki, biorę się za poszukiwania info na ten temat ale jak by ktoś coś wiedział to proszę o info.
 

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2015, 20:17:01 pm »
Widzisz to jest celowe działanie producentów by wszystko sie psuło i abyś dowiedział się o tym zbyt późno. W niektórych normalnych samochodach jest bagnet lub chociaż rurka, w którą się go wkłada.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2015, 20:19:42 pm »
W Jagach też kiedyś był bagnet do sprawdzania oleju w skrzyni - w XJ12 mam.

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2015, 20:31:48 pm »
No ale znalazłem na forum podobny przypadek, że to może być jakaś linka, no i olej też.
Ale dalej nie wiem jak go zmienić/uzupełnić ale szukam dalej.   

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2015, 20:49:17 pm »
Potem doszli do wniosku, że to żaden interes i ją zlikwidowali byś zajechał skrzynię i oddał auto na złom w normalnym kraju, nie w Polsce i kupił nowe. A jest szansa, że jak kochasz Jaga to kupisz nowy model. A jak nowy popsuje sie po 5 latach to sie możesz zrazić i kupić inną markę. Sensu brak. Niestety błąd w produkcji samochodów popełnił Mercedes produkując w latach 80-tych zbyt trwale samochody i o mało nie zbankrutował. Więc zaczęli produkować syf typu W-210, W-202, W-203, które mechanicznie są super ale gniły. Ludzie kupowali to badziewie tak jak ja i myśleli, że to super auta jak poprzednie. Gdy szydło wyszło z wora odwrócili sie od firmy i znów Merc miał problemy. Teraz starają się wypośrodkować. Kupiłem córce Skodę Octavię 1,9 tdi na pompo wtryskach 105 KM. Ktoś powie silnik nie do zajechania. No niestety model z lat 2008-2010 miał kiepskiej jakości panewki i potrafi wystawić kopyto przez blok po nawet 60  tys. kilometrów a niewiele przekracza 120 tys. Oczywiście producent umywa ręce i udaje, że nie ma problemu. A może jednak to celowe działanie. Wiele rzeczy teraz produkuje się na pięć lat: pralki telewizory itp. to wszystko jest skrupulatnie wyliczone. Są nawet studia uczące projektowanie odpowiednich systemów wysiadających po upływie zaprogramowanego  czasu.      

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2015, 21:09:04 pm »
A jak wymienić olej to dalej nie wiem

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2015, 21:40:08 pm »
Jest przecież kilka postów dotyczących wymiany oleju- pogrzeb trochę. Jak spuścisz olej zmierz ile tego było. Po napełnieniu do stanu bedziesz wiedział ile brakowało. Jeżeli będzie niewielka różnica to oznaczać będzie, że przyczyną nie jest niski poziom. Więc wówczas tak jak pisza koledzy- raczej do wymiany

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2015, 21:54:37 pm »
Aby wymienić olej w skrzyni biegów w s-type musisz mieć olej i miskę olejową z uszczelką i filtrem bo tak przewiduje producent. Zatem rozsądnym posunięciem jest udanie się do fachowca.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2015, 21:59:11 pm »
Przecież to auto przed liftem to nie potrzebuje nowej miski olejowej- tam filtr jest oddzielnie

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2015, 22:12:17 pm »
no i właśnie, jeden pisz tak drugi tak, to mam mieć miskę czy nie, tak samo filtr, a to znaczy że przed liftem nie było filtra, czy ktoś może opisać dokładnie taka wymianę.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2015, 22:24:11 pm »
filtr jest tu i tu. po lifcie filtr jrst zintegrowany z miska