Autor Wątek: Drżenie silnika  (Przeczytany 5025 razy)

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2022, 13:17:28 pm »
drgania - jak to drgania
padły mi poduszki - drżało
wymieniłem - nie drży
jestem wrażliwy i jakakolwiek anomalia zmusza mnie do szybkiego rozwiązania problemu
Czyli tak jak u mnie. Drga - nie powinno. Trzeba naprawić jak najszybciej. Auto jest na gwarancji sprzedawcy przez rok, więc szukam wszystkiego, do czego mozna sie przyczepic 8 to na ich koszt naprawiam. Łaski nie robią. Auto miało być 100% sprawne bez żadnych wad ukrytych, więc takie bedzie. A jak nie jest to niech płacą i naprawiają.
XE 2015 2.0D Automat

Offline markryg

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2022, 11:02:41 am »
Ja qymienilem prawą i nadal drży,  powinienem wymienić jeszcze lewą? Czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna?

Offline goral73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • XE 2.0 D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2022, 11:59:53 am »
Wymieniłem prawą i lewą - błoga cisza  ;D 

Offline markryg

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2022, 15:01:21 pm »
Czy jest sens wymieniać na używaną,  czy raczej tylko nową, bo używaną może byc w takim samym stanie jak moja?

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2022, 15:40:05 pm »

Offline goral73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • XE 2.0 D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2022, 15:41:16 pm »
Czy jest sens wymieniać na używaną,  czy raczej tylko nową, bo używaną może byc w takim samym stanie jak moja?
Raczej nowa ale jak chcesz mam obydwie wyjęte mogę Ci podesłać i będziesz eksperymentował.
Polecam kupno nowych:
https://a.aliexpress.com/_EJ3QPsb
Nowe kupowałem w V12  - bez problemowo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2022, 10:02:57 am wysłana przez Choina »

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2022, 08:47:27 am »
Mozna zdiagnozowac, bez demontazu wystarczy wpiac sie pomka i sprawdzic czy trzyma podcisnienie. Mechanik powinien to ogarnac.
Czy musi być to mechanik w ASO? Czy zwykły warsztat ma dane by zdiagnozować? Pewnie musi wiedzieć jakie wartości powinny mieć sprawne części.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2022, 09:51:34 am »
Każdy warsztat może to zrobić, wystarczy napompowac powietrze i obserwowac czy trzyma cisnienie. Nie pamiętam jakie były wartości brzegowe ale jak poduszka jest uszkodzona wystepowala wyraźna różnica między poduszka uszkodzona a poprawna.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2022, 19:02:32 pm »
Rozmawiałem dziś ze znajomym mechanikiem (od ciężarowych), pokazałem mu drgania, które mnie niepokoją. On od razu odkręcił korek wlewu na odpalonym silniku i wskazał na problem z przedmuchami. Korek wlewu podskakuje. Zasugerował, że to może być problem z zaworami. Czy ktoś miał może podobny problem? Czy to będzie problem z zaworami, czy może z pierścieniami. A może odma? Tak czy siak w przyszłym tygodniu robię wizytę u mechanika, niech to dokładnie sprawdzą. Auto jest na gwarancji jeszcze przez pół roku, więc trzeba to jak najszybciej ogarnąć.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2022, 18:22:26 pm »
W każdym doładowanym silniku będzie podskakiwal. Wymien poduszki będzie ok.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 02, 2022, 21:45:40 pm »
Tu się akurat nie zgodzę. O ile o diesel'ach wiem jeszcze mało, to jestem pewien, że tak być nie powinno i jest to oznaka awarii silnika. Potwierdziło mi to 2 zawodowych mechaników. Byłem dziś zrobić termin do serwisu, we wtorek będę wiedział już na czym stoję. W serwisie już mi potwierdzili, że zarówno drgania, jak i podskakujący korek nie powinny u mnie występować. Sprawdzą to wszystko i będę wiedział, co jest do roboty.
Przez temat "zachowania korka" przechodziłem remontując 2.4 V6 w moim Audi - wspaniały silnik, do dzisiaj tęsknię - tam akurat sytuacja była taka, że prawidłowym zachowaniem było zasysanie korka. Jeśli korek dało się wyjąć bez żadnych oporów, oznaczało to problemy z odmą i ezektorem oraz podciśnieniem. Wymieniłem odmę, ezektor, wszystkie przewody podciśnienia i uszczelki i silnik zaczął pracować prawidłowo. Ogólnie odremontowałem sam cały silnik, ale to inna bajka. Ale sprawa odnośnie zachowania w poszczególnych silnikach była poruszona i dobrze opisana, stąd moja wiedza w kwestii "podskakującego korka".
XE 2015 2.0D Automat

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2022, 22:12:57 pm »
U  mnie w innym aucie,zasysanie korka polaczone z bialym dymem podczas odpalania zimnego auta ,oznacza uszkodzenie separatora oleju.
Nie mam z kim porownac roznic w drganiu silnika.A z checia bym sprawdzil.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 03, 2022, 17:23:48 pm »
Gość, ktory przyjmował mnie na termin powiedział, że to są nowoczesne auta i o żadnych drganiach nie ma tu mowy. Dymić mi nie dymi, a korek sprawdzałem akurat na ciepłym, bo po trasie. Aczkolwiek przy odpalaniu dzwięki wydawane przez silnik i drgania są niepokojące. Aczkolwiek nieregularne. No i przypuszczam, że ma to też wpływ ma spalanie. Bo jerzdząc codziennie 120km/h trasę 30km w jedną stronę nigdy nie pokazał mi zasięgu powyżej 1k km. Ostatnio nawet jest coraz mniejszy, bo poniżej 900km mi spada we wskazaniu zaraz po zatankowaniu do pełna. A ciągle jeżdzę tak samo. Więc wiem, że coś się dzieje
XE 2015 2.0D Automat

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 03, 2022, 23:22:40 pm »
jeśli drżenie i hałas mają wpływ na spalanie - to nie są to poduszki silnika tylko zupełnie coś innego
ewentualnie poduszki też mogą być popsute ale nie mają żadnego wpływu na spalanie

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2022, 05:02:34 am »
Jeden raz tylko w 2 letniej historii jeżdżenia tym autem pokazało mi 920 km zasięgu, norma u mnie to 720-750 km. Trafia się też 650-670 km. Czy to ciężkie buty?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017