Autor Wątek: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno  (Przeczytany 5392 razy)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 12, 2021, 15:29:35 pm »
a z nudow to i ja cos dodam :) jako właściciel kilku już jaguarów - wymieniając po kolei:
XF - zadnych problemow oprocz zmiany alternatora - może sie zdarzyć w każdym innym aucie - olej zmieniany co 10 tys km, zawsze lane paliwo premium
XJ - zadnych problemow - olej zmieniany co 10 tys km, zawsze lane paliwo premium
E-Pace - zadnych problemow ale zaczyna "pogwizdywać" turbo - auto na gwarancji wiec jak padnie to laweta itp - nie przejmuje sie za bardzo bo rzadko używane auto
I-Pace - mam od listopada - był już w serwisie z problemami natury "oprogramowaniowej"

Mialem tez ( przez około 2 tygodnie) w międzyczasie Xtype 2.5 automat (wydaje mi sie ze rocznik 2004) ktory kupilem bardzo, bardzo okazyjnie za £200 od znajomego - z pomysłem żeby go doprowadzić do odpowiedniego stanu i odsprzedać- wymieniłem w nim w sumie tylko kompletne hamulce (sam - nie pamiętam kosztu części)- sprzedałem za £1200 i nowy właściciel do tej pory zadowolony (bylo to jakies 3 lata temu).

Moral z tego taki, ze:

Po pierwsze  trzeba kupić auto używane z "pewnej ręki" (xf i xj kupiłem jako używane od dilerów jaguara, xtype od znajomego a reszte jako auta nowe) - zdaje sobie sprawę ze w Polsce wyglada to troche inaczej i kazdy kombinuje jak może...

Po drugie warto zainwestować trochę więcej $$$ (oczywiście w auto które jest tego warte) dlatego warto takie auto sprawdzić w jakimś zaufanym warsztacie - ponownie - zdaje sobie sprawę realiów w PL.

Po trzecie jak CI sie auto podoba to nie słuchaj opinii innych tylko zrób po swojemu.

Po czwarte - tak, jaguary potrafia miec swoje problemy ale mimo to i tak raczej nie kupie nic innego bo mi się po prostu podobają.

Po piate - jak sie dba tak sie ma - jak już kupisz wymarzone auto - wymieniaj często olej, dbaj a bedziesz sie cieszyl z użytkowania.

(w xf i xj miałem 3.0d - podobno to samo zło i psuje sie na potege - zrobiłem każdym z nich ponad 100tys km i sie psuc nie chcialy)




Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2021, 15:37:58 pm »
Ufff, aż miło poczytać. Tak, ja z podobnego założenia wyszedłem dlatego szukając C5 w kombi kupiłem Jaguar'a i nie chcę nic innego niezależnie od opinii. Nie był to super zadbany egzemplarz, ale na tyle by w niego zainwestować...

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 12, 2021, 23:26:56 pm »
Autorowi wątku przyda się wiedza przed zakupem za i przeciw, ja tej wiedzy nie miałem, niestety, ale jak pamiętam tamten czes zakupu, to pewnie i tak by mi nikt do rozsądku nie przemówił, emocje wzięły górę.

Szpadel 68 piszesz sam że to jest forum, i każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, no to więc kolega swoją opinię wyraził i po co ta agresja, brak Ci dystansu, czy co? to tylko Jaguar, jak będziesz w posiadaniu tyle lat kota to dystansu nabierzesz, daj spokój nie ma co się ciskać.
Jeżeli chodzi o kolegę Rmazurek, co do twojej wypowiedzi, wierzę, że mogłeś mieć inne doświadczenia, ale gdybyś dobił przebiegiem do 300k, tak jak się to dzieje u konkurencji w normalnym okresie leasingowania 36miesięcy, to myślę że zmieniłbyś zdanie o 180 stopni, bo mało który kot dojechał do takiego przebiegu bez poważnej usterki, a przypominam, że wątek dotyczy 15 letniego auta, jak nie starszego, i zmiana oleju co 10k nic tu nie pomoże, takie wyświechtany slogan z tym olejem w każdym wątku, przy małych przebiegach to i Fiat Panda jest bezusterkowa, a kosztuje 10% nowego XJ-ta
Dyskusja dziwnie się potoczyła, dlatego pozwolę sobie rozwinąć swoją wypowiedź.
Kupiłem swojego kota prawie 8 lat temu, wersja Portfolio limitowana, wątpię czy wogóle jest druga taka sztuka w Polsce, przed zakupem został sprawdzony w autoryzowanym serwisie Jaguara, powychodziły tylko jakieś pierdoły, przebieg potwierdzony 106k, więc biorąc pod uwagę moje doświadczenia z innymi autami, pomyślałem 106k to ten silnik i pozostałe elementy eksploatacyjne nawet nie zdążyły się spocić, i pewnie tak by było, gdyby to nie był Jaguar, przez ten okres eksploatowania z rzeczy które powinny do dzisiaj w teorii działać wymieniłem- uszczelki wszystkich drzwi, sparciały  ?????? - uszczelki szyberdachu, sparciały  ?????? - ograniczniki wszystkich drzwi, trzeszczały  ?????? - całą podsufitkę z boczkami, materiał alcantara odkleiła się  ?????? - laser w odtwarzaczu CD padł  ?????? - laser w nawigacji padł  ?????? - cały korpus lusterka lewego, plastikowy szajs, telepało przy dużych prędkościach, podobno norma, wymiana   ?????? - siłowniki gazowe klapy bagażnika, jak i pokrywy silnika, gaz się ulotnił, wymiana  ;D - zawias prawy maski silnika, aluminiowy szajs, za duża maska do takich popierdułek, wymiana lewy prawy  ;D , nawet linka do otwierania klapy się zatarła  ;D ;D ;D wymiana
- roleta tylnej szyby, jedno ramie się wyłamało, wymiana całej rolety
- wszechobecne bąble pod lakierem, głownie przy szybach, tylna klapa, skutek lakierowanie całego auta, nie miałem ochoty mieć łaciatego kota
- regulacja pedałów padła- odbłyśniki reflektorów zżółkły, wymiana
Reszty nie pamiętam, pewnie jeszcze coś by się znalazło, te tematy u konkurencji praktycznie są niewymienialne, tak jak pisałem wcześniej, Jaguar jest robiony z gów.... materiałów, i jak to mój kolega mawia, robiony nogami, i częsta wymiana oleju, albo hasło pt. jak dbasz tak masz nic tu nie pomoże, taki urok tych aut, dlatego warto wiedzieć o takich tematach, zanim się zdecydujemy na tą markę, tyle szczęścia, że tak się w życiu ułożyło, i mogę sobie pozwolić na utrzymanie tego kota, na taką zabawkę, wymieniane wszystko na bieżąco, i tylko oryginalne części, dlatego do dzisiaj buźka się śmieje, i radość z jazdy do dzisiaj niezmienna, pewnie dlatego do dzisiaj trzymam go za ten ogon, o rzeczach mechanicznych nawet nie piszę bo to zupełnie inna litania, i wiem jak u innych wygląda Jaguar w dobrym stanie, szukałem swojego dwa lata, więc się trochę naoglądałem, a  tak wygląda 14 letni Jaguar w realiach Polskich

 


Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 13, 2021, 08:56:33 am »
Dzięki Panowie za na prawdę fajne , konkretne i obszerne opinie o tych wyjątkowych samochodach. Mi osobiście bardzo to pomogło podjąć jakąś wstępną decyzję co do tego samochodu. Nie myśleliście przed kupnem x-type żeby kupić s-type ? ;) Bo tak obstawiam, że większość z was raczej to rozważała ;)

PS: Marti na prawdę piękny ten twój jaguar, na takiego miło oko zawiesić, jest godny :)

Offline Bsat

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 13, 2021, 09:39:50 am »
S-type nie ma napędu na 4 koła. A przy tej porze roku docenia się takie bajery.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 13, 2021, 11:10:58 am »
S-type nie ma napędu na 4 koła. A przy tej porze roku docenia się takie bajery.

Przypominam, że prawdziwą zimę mamy pierwszy raz od ładnych kilku lat...o ile dwa czy trzy tygodnie śniegu to prawdziwa zima.

Problem z s typem moim skromnym zdaniem jest taki, że kupując 3.0 później cały czas zadajesz sobie pytanie "dlaczego nie kupiłem v8" a jak kupisz 4.0 to szybko możesz dowiedzieć się, że nie był to najlepszy wybór... 4.2 zazwyczaj inna półka cenowa. A jak kupisz s typa z v8 wydasz prawie tyle co za xj i będziesz sobie zadawał pytanie "dlaczego nie kupiłem xj".

Pisane wyżej wielokrotnie - Jaguar samochód tylko dla kogoś kto chce mieć tylko i wyłącznie Jaguara, bo mu się podoba, bo jest w nim zakochany itd a należy mieć świadomość kupując model ±20 letni aby po zakupie w kieszeni mieć drugą taką samą kwotę na naprawy co zakup.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2021, 13:35:37 pm wysłana przez msiwow »

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 13, 2021, 14:17:08 pm »
Junak M07 dzięki, jak zachorowałeś na Jaga, to szukaj ładnej sztuki, nie spiesz się, pośpiech będzie złym doradcą zwłaszcza przy kotach, a co do twojego pytania o S Type, X-sem nie jeździłem, ale S Type jest większy, cięższy, ma większy rozstaw osi, i tak na zdrowy rozsądek komfort jazdy moim zdaniem to będzie przepaść, więc wybrałbym S Typa ale po 2004r, a co do rozrządu w v8 dramatu nie ma, mój właśnie w tej chwili stoi na wymianie, wytrzymał 264k przebiegu, to dobry wynik, przy okazji doszły wszystkie świece i wszystkie cewki + kpl uszczelek, i o 8k jestem lżejszy, taka zabawa przy autach premium, niezależnie od marki  :-hehe :-hehe :-hehe

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 13, 2021, 16:53:14 pm »
marti mi bardziej chodziło o sam fakt stylu pisania pt. to złom. Zdaję sobie sprawę że Jaguar to nie samochód naj., nie, wprost przeciwnie. I nie ja do zacząłem (z krzykliwą interpunkcją włącznie). Dobra, jest ok...aaaa, tak dla formalności, chyba nie ma znaczenia kto ile miał Jaguarów tylko przez jaką szkołę samochodowego życia przeszedł. Wierz mi na słowo że A170 CDI, awaryjnością pobił wszystko co miałem a o "Maluchu" (tym pierwszym) nie wspomnę  :-hehe

Pzdr.

P.S. Jestem hobbystą i drobiazgi (jak dla mnie) nie robią wrażenia żadnego. Sam robię prawie wszystko (gdzieś już o tym pisałem). Nie narzekam na byle bzdety bo w większości przypadków są do usunięcia. Jestem zapobiegliwy i dla przykładu, biegam ze strzykawką uzbrojoną w igłę i olej i wciskam w każdą możliwą śrubę czy zawias. Nawet popiskujące zawieszenie można w ten sposób doraźnie "poprawić". Trzeszczące plastiki czy nie zwijające się pasy bezpieczeństwa? Silikon w sprayu i przypadłość znika. To wszystko kwestia profilaktyki...a na grubsze rzeczy i tak nie mamy wpływu choć to też tak nie do końca bo interwały wymiany oleju czy paliwa premium też robią swoje. Jazda z nogą na hamulcu czy nie korzystanie z hamulca ręcznego (pomocniczego) też je wykańczają a o chłodzeniu turbin nie wszyscy pamiętają. Takie przykłady można mnożyć. Kupno od kogoś kto nie pilnował i nie przestrzegał  podstawowych chociaż zasad eksploatacyjnych może skutkować zakupem "parcha". Płyn do chłodnicy czy nawet spryskiwaczy też ma znaczenie włącznie z myciem podwozia po zimie...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2021, 16:59:37 pm wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 14, 2021, 16:47:37 pm »
No dobra, to tera ja :D Ja sobie sam naprawiam swoje samochody. I wiecie co.. jestem bardzo zadowolony z mojego drugiego jaga, kupionego lekko ponad 2 lata temu, za dwie ówczesne minimalne krajowe brutto. Pewnie od razu założycie, że wsadziłem w niego sporo, żeby jeździł. No tak, bo do chwili obecnej, pewnie dołożyłem do niego pewnie jakieś 30% jego ceny zakupu - czy to dużo na ~20k km - nie sądzę. Jeździ, skręca, hamuje, progi ma, i nawet check mu się nie świeci. Pozdrawiam wasze przeinwestowane jaguary i wasze stereotypowe myślenie :)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline TuPawel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 27, 2021, 12:08:20 pm »
Ja mam już swojego 8 miesięcy (2.0D z 2005) i jest wyśmienicie. Wkładam ile się da, by tak pozostało, ale z kosztów koniecznych (coś, co się spierd...o) miałem tylko tarcze do wymiany i skrzywioną felgę (krasz z krawężnikiem). Kupiony od pierwszej właścicielki z Włoch z przebiegiem 250 tys oryginalnym za 12k.

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 141
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 28, 2021, 21:56:17 pm »
To może i ja dołączę ;)X-type 2.0 diesel, 2004 rok jest u nas od maja 2010 roku. W tym roku jedzie do blacharza i lakiernika, żeby doprowadzić go do porządku, mechanicznie najmniej zawodny z wszystkich samochodów jakie miałem, a było ich wiele. Przebieg 299 tysięcy z kawałkiem. Zapadła decyzja, że zostaje u nas.
Zamiast sprzedawać go za grosze, lepiej włożyć, o ile zajdzie taka potrzeba, nawet kilkanaście tysięcy i mieć sprawny , fajnie wyposażony i dobrze wyglądający samochód. Żeby zmienić go na coś godnego uwagi, trzeba by dołożyć dużo więcej niż te kilkanaście tysięcy o których pisałem. Poza tym, człowiek po tylu latach przywiązuje się do niezawodnego samochodu.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 01, 2021, 23:35:09 pm »
Mój kupiony w 2010 roku. Po 8 latach zrobiłem wtryski, turbo, progi i inne stado rzeczy. Teraz jest już tylko letnią zabawką a resztę czasu spędza pod kołdrą w garażu. Nadal jest kolejne stado rzeczy do zrobienia ale nie sprzedam.. tak będę trzymał 😉
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Jerzy

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 20, 2021, 21:53:40 pm »
Witam .Mam takiego X kupionego w British Garage w Wieliczce sam jestem maecanikiem .auto kupione od własciciela Piotra Kowala (przyjaznimy się),auto z pewną historią i dokumentacją ,dpracowne przeze mnie ,pewnie będę go jeszcze dopracowywał na razie się  nim cieszę pewnie jak doprwadzę do stanu perfekcji ,pójdzie na sprzedaż .Auto kupione w celach kolekcjonerskich ,na ten moment dorzuuciłem ok 8000pln ,ale podstawa była podręcznikowa ,w odsprzedaży musiałbym wziąść ok 20000pln ,ale musi się trafić ktoś kto doceni tą pracę i ma świadomość dobrej pracy przy takich autach .Prosze nie komentować negatywnie ,bo Fiata Marea którą mieaem do niedawna ,sprzedałem za 8000pln ,kiedy ją wystawiałem durnie pisaly ,że chyba 800pln ,i co przyjechał klient zrobił kółko autem i spisaliśmy umowę ,po przyjeżdzie do Warszawy stwierdził ,że jeszcze w życi nie kupił używki w takim stanie -cały czas utrzymujemy kontakt .Jak sie dba i potrafi zrobić i oszczedza na materiałach zrobić można wszystko .Do tego jest pasja .Pozdrawiam-profesjonalne konserwacje ,na epoksydach .

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 20, 2021, 22:46:25 pm »
No i właśnie. Potwierdza się tylko to że nikt (no raczej nikt) nie sprzeda zadbanego egzemplarza. Jaki on (X-Type) jest, każdy widzi i ma mnóstwo - żeby nie powiedzieć kupę - mankamentów od rdzy właśnie po gdzie, nie gdzie palący się CHECK. Mój obecnie więcej stoi w suchym garażu niż jeździ choć nie raz, wyciągnę go w jakiś słoneczny (?!) dzień... Za każdym razem jak otwieram wrota, banan pojawia się na twarzy. W każdym razie, powodzenia w dalszych poszukiwaniach...

Był moment że zastanawiałem się nad sprzedażą, ale myśl ta ulotna była i na moje szczęście odpłynęła w siną dal ;-)

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...