Autor Wątek: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno  (Przeczytany 5892 razy)

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« dnia: Luty 07, 2021, 19:39:17 pm »
Witajcie

Noszę się z zamiarem zmiany samochodu na jaguara x-type . Powiedźcie ile uczciwie trzeba dać za dobry zadbany egzemplarz, chciałbym kupować takiego raczej z górnej półki cenowej, wolałbym raczej coś w automacie ale jak będzie jakiś fajny z manualu to nie pogardzę. Silnik raczej obojętne, może być diesel i benzyna jak ktoś dbał to nie będzie istotne.

pozdrawiam Piotr

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2021, 22:05:02 pm »
No to powodzenia w poszukiwaniach  ;D Tematów na ten temat jest tu sporo...zadbane egzemplarze są w dobrych rękach i raczej się to nie zmieni  :-thank Są doinwestowane, zainwestowane, przeinwestowane  :-clap
Np. mój w garażu stoi i z gruntu się gruntuje by mu blachy za czas jakiś nie przegniły...to taka pięta... :-tylko

Pzdr.

Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2021, 07:35:38 am »
No w sumie nie spodziewałem się , że ktoś z wielką namiętnością trzyma jaguara x-type jako inwestycja na przyszłość, bardziej bym zrozumiał jakiegoś XJ :) No trzeba szukać jak coś, może coś się trafi kiedyś :)

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2021, 09:04:17 am »
Raczej inaczej - ja swojego trzymam bo ma u mnie dożywocie. Mając go 11 lat wiem o nim wszystko i nic mnie nie zaskoczy co w starym samochodzie (2005r) jest największą wartością.
Sprzedać za 8K byłby bezsens. Nikt więcej nie da bo sprzedać trudno, więc chyba więcej jest takich jak ja i nie chodzi o inwestycje. Jaguar (obojętnie jaki, nawet XJ) się do tego nie nadaje.

Nie da się określić ceny - za 25K kupuj, a za 8 już nie.
Jeździć oglądać, walić młotkiem po podłodze i progach i oceniać jak jest źle i na ile wytrzyma, bo to że będzie źle jest tylko kwestią czasu.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2021, 09:25:58 am »
No za przeproszeniem, "z ust" mi kolega wyją... :-super
Zawsze można kupić taniej i jak młot w próg wejdzie to szybko przeliczyć ile wyjdzie za wstawienie nowych...bo są, bo można...
W każdym razie nikt nie sprzeda (raczej) zdrowego egzemplarza bo to bądź co bądź Jaguar...

Powodzenia i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2021, 12:50:23 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2021, 09:38:40 am »
No ja nie jestem z tych co szukają okazji cenowej, ,że ktoś nagle sprzeda swoje cacko za bezcen, dokładnie wiem ,że dobry samochód kosztuje ,ja zawsze tak kupowałem i ani razu się jeszcze nie nadziałem, płacę więcej i mam chociażby tą pewność na starcie co i jak z samochodem a z reguły , że kupuje od ludzi którzy dbają to nigdy z autami problemów nie miałem tak samo podchodze do jaguara może trafię jakiś fajny egzemplarz bo ktoś zechce coś innego i akurat zechce sprzedać. Jak bym kupił zdrowego w miare od razu bym go zabezpieczył profesjonalnie przed korozją żeby mieć święty spokój na kilka lat.

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2021, 09:53:28 am »
Kupiłem swojego z 2007 roku za 18000 i włożyłem w niego przez trzy lata dokładnie drugie tyle. Została jedna rzecz do zrobienia, której nikt nie potrafi, która nie pływa na jazdę ale wiem że jest. Pewnie już nie zrobię, bo stoi w garażu, kupiłem inny samochód. To pokazuje że kupic możesz taniej i nie ładować kasy, drożej i ładować i bezwzględnu na cenę ładować kasę.

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2021, 10:21:07 am »
Tez tak może być jak piszesz paweł39.  Ja mam o tyle dobrze , że w zasięgu ręki mam zakłady które specjalizują się tylko i wyłącznie w naprawach jaguarów jak bym miał jakieś problemy.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2021, 18:04:44 pm »
Zadbane egzemplarze kosztują średnio 15-20 tys. zł. Naprawdę dopiszeszczone bez problemu powyżej 20 tys. zł. Przez to nasuwa się kilka konkluzji:
- Auto drogie wcale nie musi byc ideałem, a w przypadku X-Type o zaniedbanie łatwo, więc trzeba się pilnować.
- Mało kto chce wydać na X-Type 15 tys. zł, nie wspomnę już o wyższych kwotach.
- Doinwestowanie tych samochodów kosztuje, a w związku z punktem powyżej właściciele nie chcą sprzedawać zadbanych aut za grosze, więc wolą je trzymać.
- Średnia cena rynkowa tych aut jest niska, niestety przede wszystkim dlatego, że zdecydowanie ponad połowa egzemplarzy jest w kiepskim stanie. Odsiewając ulepy i gnioty faktyczna średnia cena będzie dużo wyższa. Dlatego rozstrzał w cenach na ogłoszeniach jest ogromny. 

Dla przykładu ja swojego kota absolutnie nie sprzedałbym za mniej niż 20 tys. zł, co dla większości wyda się ceną chorą, dlatego nawet go nie planuję sprzedawać, a skoro już jest w garażu to cały czas skrupulatnie w niego inwestuję. Być może za kilka lat te samochody zaczną zyskiwać na wartości, ale to jeszcze troche potrwa.

Jedno jest pewne - posiadanie zadbanego Jaguara X-Type kosztuje - albo kupujesz tanio i inwestujesz fortunę, albo kupujesz drogo i też wydajesz pieniądze, choć dużo mniejsze, żeby go utrzymac w dobrym stanie. 

Od razu uprzedzę odpowiedzi typu: "moje auto jest w super stanie, a wcale na niego nie wydałem dużo pieniędzy" - słowo "zadbany" dla każdego może znaczyć co innego, a czasem te różnice potrafią od siebie znacząco odbiegać.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2021, 21:55:03 pm »
Stary, ale Ty 10k to wrzucasz rocznie w tą furę ;)
Ja kupiłem kundelka (11 lat temu to też było parę plnów) z pełną premedytacją, bo koszty utrzymania najniższe a i w dyszlu reszta samochodów w firmie jest.
X to najtańszy JAGUAR w historii jaki można mieć Jaguara, bo zawsze chciałem mieć - wtedy stać mnie było na takiego, teraz chyba też ;) W tyłu głowy zawsze marzy mi się 350tka, ale z małych problemów pchać się w duże nie mam czasu.

P.S. Dla czego JAGUAR - proste albo Cię stać (umiesz sam zrobić i nie liczysz kasy do części lekko przesadzonych co do rocznika fury)   trzymać albo szybko się pozbywasz. Mam też Audi - połowę tańsze utrzymanie.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2021, 09:13:58 am »
Panowie, ale oprócz napraw koniecznych/eksploatacyjnych przychodzi myśl "a może by dodać to i tamto" czyli upgrade. Jak już w/g nas jest dopieszczony mechanicznie i blacharsko a to zdarza się sporadycznie  ;D trzeba by coś ulepszyć, zindywidualizować...no taka prawda i te 10k to pewnie przesada, ale licząc ubezpieczenie plus paliwa premium a do tego upiększanie...no cóż, nikt nie mówił że utrzymanie rasowego kota jest tanie  :-tylko

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2021, 09:37:10 am »
Panowie rasowy kot to to nie jest na prawde bez urazy i nie zlinczujcie mnie za to , na prawdę rozumiem pasje co  do pojazdu i ładowanie w niego kupe kasy mam podobnie tylko ,że z pojazdem historycznym który tego wymaga i jest to uzasadnione , x-type rasowym kotem nie jest i dla mnie osobiście nigdy nie będzie jak np wspomniany przeze mnie XJ który rasowym jest i jeżeli ktoś ma takiego i dopieszcza i pompuje w niego pieniądze jest to w moim patrzeniu naturalne, nie mówię też ,że w x-type nie można pompowac kasy można każdy jak woli. Ja x-type traktuje jak każde inne auto do jeżdzenia, podobnie jak moja c5 x7 obecnie, jeżdżę bo mi się podoba, ładuje w nią pieniądze bo lubię jak auto jest zadbane i niezawodne.  Jak ktoś ładuje kupe kasy rocznie na utrzymanie x-type to albo ma wielkie nieszczęście ,że kupił taki egzemplarz albo te samochody są gorsze od naszych starych polonezów i maluchów bo nawet ich utrzymanie tyle nie kosztuje.

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2021, 11:00:25 am »
Jaguary są fajne ale to ogólnie jedno wielkie gó.no, prehistoryczne samochody, mam ale gdybym wiedział to bym nie miał.

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2021, 11:20:59 am »
Ale ja o tym - używam X-typa jako normalnego samochodu bo takim jest. Ba nawet zrobiłem profanację i mam go zasilanego gnojówką. Dlatego że jest NAJTAŃSZY w utrzymaniu, nie ma napędu 4x4 wykonanego z dupy (reszta bolączek to samo), a i tak wychodzi drożej od konkurencji A4 B5/B7; E46. Ważne, że ma piękną linię i środek kredens - tam jak bym do stodoły wchodził.

Jeśli piszesz o polonezach i maluchach - no nie ta epoka, ale jak porównasz do powyższych ile potrafią przejechać km w swoim życiu,
a ile X-type, to to już jest przepaść. To się liczy w samochodach na co dzień.
Ale przepaść też jest w wyglądzie tych samochodów i jak się zestarzała linia :) kupując go kupujesz właśnie to.
Co do rasowości naturalności pchania np. w XJte - czy obojętnie jakiego Jaguara - na te samochody nie ma rynku i go nie będzie.
One są bardzo ciężkie w  dalszej sprzedaży (XJRa Boodzia najlepszym przykładem cena vs stan samochodu + nakład pracy, a jest ich dużo więcej). Więc jak masz jakiegoś z podłogą na oku, to masz duże pole manewru z ceną, bo chętnych innych nie będzie za wielu.


Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2021, 13:31:42 pm »
Jaguary są fajne ale to ogólnie jedno wielkie gó.no, prehistoryczne samochody, mam ale gdybym wiedział to bym nie miał.

Nie zgadzam się z tą opinią, wynika ona być może z faktu, że nasz rynek Jaguara (i nie tylko) jest w dużej mierze zapchany szrotami.
Na pewno nie generalizowałbym na całą markę, różnica w wykonaniu chociażby XJ - X-type jest ogromna.