Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 336880 razy)

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 19, 2012, 20:21:29 pm »
Na II zdjęciu z tunelem środkowym-czyli takim, którym możesz wozić narty.
A swoją drogę, mimo że sam dołożyłem tu swoją działkę mam wrażenie, że x-type to straszny złom ;D
Tyle wad...w zasadzie same wady.
Ja tam lubię swojego dieselka x-typka, a zjeździłem nim 130 tyś i mimo że w sumie ma 240 to nie narzekam. Serwisowany regularnie w porządnym serwisie i jeździ się świetnie, bez wielkich problemów. Mam nadzieję, że będzie tak nadal czego sobie i Wam życzę. Może założymy dział co Wam się w Jagach podoba. Ostatnio miałem dylemat co kupić za auto. Rozglądałem się, przysiadałem, zaliczyłem kilka jazd próbnych i....kupiłem s-typa z serwisu Jaguara w Poznaniu. Cóż po trzech latach w Jagu strasznie znaleźć coś w czym chcesz jeździć.

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 25, 2012, 14:37:41 pm »
Cóż po trzech latach w Jagu strasznie znaleźć coś w czym chcesz jeździć.

Lancia Thesis & Lancia Delta III  :-za :-tylko

ps. temat został  założony  aby wypunktować  drobiazgi i w pewnych sytuacjach je wyeliminować  za  pomocą  wiedzy naszej ogólnej.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 25, 2012, 15:59:06 pm »
Jak się przeczyta cały wątek to można zwątpić w słuszność zakupu x-a.
Mimo wszystko  :-za i chce jeździć  :-tylko

Killer_su

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 04, 2012, 23:07:57 pm »
- Diesel ma być głośny.. acz jakoś tego u siebie nie zauważyłem..
- No i całe szczęście.. Niby zamykam a maska otwarta i rano nie mam akumulatora..
- W moim X sam decyduję kiedy mają się świecić światła więc nie wiem o co Ci chodzi..
- Kara za lenistwo ;P
- To navi decyduje gdzie masz jechac??
- Klima jest bardzo wydajna.. ostatnio to aż "para" leci z kratek więc może masz za mało czynnika. Jak to się nie da ustawić? schodzisz temperaturą i wciskasz auto.
- A po co ma mi rozładowywać akumulator? Jak chce posłuchać to włożę kluczyk.

1. Wiem, że jest głośniejszy od benzyny, ale w X-Type to już przesada.
2. W innych samochodach można zamknąć całość przy otwartym bagażniku, wyjąć zakupy, trzasnąć klapą i auto się zarygluje. Dla mnie to był plus. Tak np. jest w Mondeo, które jest bazą dla X.
3. W moim xenony włączają się po przekręceniu kluczyka i tyle.
4. Gdybym chciał być odśnieżaczem to nie jeździłbym Jagiem  ;D
5. Nie chodzi mi o to, że do bani prowadzi bo to inna rzecz. Chodzi o to, że nie moge skasować zapamiętnych punktów i zachować tylko swoich.
6. u mnie nie, ale doleję czynnika to zobaczymy. Jednak nawet ogrzewanie w moim odczuciu działa słabo, a szyby parują nawet w taką pogodę jak dzisiaj (filtr nowy).
7, radio działające bez kluczyka jest przydatne kiedy Ty wychodzisz z auta i zostawiassz jakiegoś pasażera. Po co mu wtedy kluczyk? W niespokojnym kraju żyjemy  ::)

pepe_85

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 12, 2012, 13:54:05 pm »
mnie ogólnie wkurza tandetny plastik który jest wszędzie, plastik ten to ABS - co za pacan go wymyslił a drugi taki sam wsadził go do jaga :p
trzeszczy podłokietnik, mam kombika wiec trzeszczy bagażnik (tylne słupki, tylna ściana i obicie klapy to ten sam plastik co podłokietnik) i nie zauważyłem żeby ktoś napisał że po właczeniu klimy trzeszcza plastiki pod deską rozdzielcza :/
ogólnie słaba a dośc głośnia dmuchawa
a i nie wiem czy to tylko u mnie ale zimą słabo grzeje
dodałbym jeszcze tylne amory - że górne mocowanie maja inne niż mondeo i w tym wypadku inne oznacza że sa drogie :/
a i jeszcze coś konserwacja podłogi lub raczej jej brak, z tym to po prostu kpina...
brak chwilowego spalania na komputerze.

wiecej błedów nie pamietam, ze wszystkie szczerze żałuje i postanawiam w miare możliwości wszystkie je poprawic  :D

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 573
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 12, 2012, 17:16:28 pm »

dodałbym jeszcze tylne amory - że górne mocowanie maja inne niż mondeo i w tym wypadku inne oznacza że sa drogie :/

Trzeba było kupić mondeo  :P
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

pepe_85

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 12, 2012, 23:46:43 pm »
jakby nie  było to jest prawie mondeo - choc prawie robi wielką róznice, mechanik który wymieniał mi zawieszenie  nazwał go jagoford
nie dziw sie  że marudze na to bo wydałem już 2500zł na zawieszenie, wimieniłem wszystkie el gumowe na poliuretany z olkusza, po za tym sfożnie, drążki kierownicze + gałki, łączniki stabilizatorów i teraz jeszcze czekaja tyle amory a to w zakupie samym ponad 700zł, trudno byc z tego powodu zadowolonym

Pirat

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 13, 2012, 06:30:46 am »
sfożnie  :-hehe

BlackV6

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 13, 2012, 06:48:58 am »
 :-super

Niestety z tym było trzeba się liczyć przy zakupie takie samochodu :) jeśli ktoś zakłada że będzie tani w utrzymaniu i objedzie na częściach z forda jest w Wielkim błędzie. Jeśli masz benzynę to on ma tyle wspólnego z fordem co mała z człowiekiem :) (cyt. użytkownika JCP)

pozdrawiam

benjamin

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 13, 2012, 10:02:17 am »
nie rozumiem wypowiedzi co niektórych użytkowników forum... skoro chcecie części kupować do Mondeo to było kupić Mondeo a nie Jaguara, X w benzynie to faktycznie z częściami z Mondeo wspólnego ma nie wiele
Bugatti, Porsche, Bentley, Lamborghini należą do VW  a nikogo jakoś nie dziwi że części nie pasują od Passata...

pepe_85

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 13, 2012, 10:15:31 am »
no dobra dwa błędy w jednym wyrazie ha..  ha.. ha...

mam 2,0 TDCI
odkupowałem go od ojca i brałem pod uwagę to że powinien byc tani w eksploatacji ze względu na części z forda

w pełni to rozumiem że jest to mimo wszystko jaguar więc nie ma co narzekac bo i tak nie jest źle
ale w tym wątku wypisujemy co nas wkurza a mnie to wkurzyło więc nie wiem o co takie halo,
przez to że trzeszczy tapicerka też miałem kupic mondeo? Fakt że w mondeo nie trzeszczy, ale jakbym chciał mondeo to już dawno bym nim jeździł.

A co do tych amorów już rozmawiałem z deuterem w olkuszu i jak im tylko wyśle amortyzator to dorobią górną tuleje (dolną mają już w ofercie), dzięki czemu będzie można kupic taniej amortyzator dedykowany do mondeo i wprasowac nowa tuleje dzięki czemu zaoszczędzimy ładnych parę złotych....

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 573
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 13, 2012, 10:47:04 am »
a mnie wkurza, to że wszyscy porównują X`a do Mondeo... sam sprzedaje Fordy i miałem milion okazji, żeby kupić Mondeo w dobrej cenie jaki i stanie ale wolałem X`a.  Za kilka lat, po Mondeo nie będzie śladu, a X-type zawsze będzie się ładnie prezentował...

Bugatti, Porsche, Bentley, Lamborghini należą do VW  a nikogo jakoś nie dziwi że części nie pasują od Passata...

Piękne podsumowanie  :-clap

XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

pepe_85

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 13, 2012, 11:36:48 am »

Bugatti, Porsche, Bentley, Lamborghini należą do VW  a nikogo jakoś nie dziwi że części nie pasują od Passata...


to jest złe porównanie bo te samochodzy nie maja płyty podłogowej pasata a x-type ma z mondeo jak i wiele innych części, prędzej trzeba było napisac Seat Skoda i VW jeśli już pisac o koncernie VW....

ja nie jestem przeciwnikiem ani wrogiem jaguara, kupiłem go bo strasznie mi się podobał

ale jetem ciekawy jak wam przyjdzie wymienic wahacz z przodu to czy kupicie np oryginalny z serwisu forda czy z serwisu jaguara na którym i tak bedzie nabity znaczek forda, róznica będzie jedynie w cenie
a może jednak kupicie zamiennik który jest zamiennikiem i tak fordowskim

jest na forum taki wątek w którym jeden z forumowiczy pisze że ma przepłacac po paręset zł za części tylko dla tego że kupił jaguara ? jakby nie było nie kupił XJ tylko X-type, więc woli fordowskie zamienniki

i z myślą o takich ludziach ja kombinuje żeby mogli te części miec taniej np amorki tylne, bo mnie stac dac nawet po 600zł za sztuke ale to że mnie stac to nie znaczy że mam byc rozrzutny

jakby nie patrzec x-type nie jest czystej krwi jaguarem

pablo

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 24, 2012, 17:15:23 pm »
wobec tego ja mam do ciebie pytanie czy Porsche Cayenne to czystej krwi Porsche ? ... a moze AUDI A8 D3 ?

jak myslisz czy osoby ktore maja te auta wiedza ze jezdza tak naprawde vw ? cayenne i a8 maja duuuzo wiecej wspolnego do vw niz x type do mondeo
jedynie x type w dieslu ma silnik forda, bo benzyna juz tylko niektore elementy
zdziwlbys sie w jakich furach sa montowane np silniki francuskie ....

jest globalizacja ... takze w autach i to od dawna

moglbym Cie zasypac przykladami kto od kogo sobie czesci "porzyczył" ale nie ma to sensu ....

BlackV6

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 24, 2012, 17:47:46 pm »
Cayenne i Q7 ma wspólne części z Touareg-iem i pewnie z większością modeli z klasy wyższej