Autor Wątek: Raport spalanie - czyli ile pali wasza eSka  (Przeczytany 44925 razy)

Dorsześ

  • Gość
Raport spalanie - czyli ile pali wasza eSka
« dnia: Sierpień 27, 2009, 09:59:37 am »
Witajcie.

Pojezdzilem troche juz moim Kociakiem o obydwoje podczas jazdy mruczymy sobie radosnie.
Komputer dzielnie pokazuje mi srednie spalanie na poziomie 20 litrow. Gdzie mozna by rzec, ze jezdze jak emeryt.
Wiele zrodel w sieci mowi o tym, ze srednia miejska to 16 litrow.

I co teraz... czy moze walniete sondy lambda, bo szalec napewno nie szaleje wskazowka obrotow zadko wychodzi po za 2 tysiace ;) I jak to teraz ma byc, tak juz jest i mam sie przyzwyczaic czy tez cos moze byc zle?

Pozdrawiam :-tylko

qbaty

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 10:23:13 am »
Jaki silnik masz w swoim kociaku ??

Dorsześ

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2009, 10:32:36 am »
3 litrowego widlaka...

qbaty

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2009, 10:46:31 am »
To rzeczywiście trochę dużo jak na "emerycką" jazdę 3-litrówką.
Zanim zaczniesz cokolwiek szukać/robić sprawdź jeszcze spalanie tradycyjną metodą - tankowanie pod korek, zerowanie licznika dziennego, zużycie całego baku, tankowanie pod korek i kalkulator w dłoń - (ilość paliwa/przejechane kilometry)*100. Zdarza się, że komputer kłamie...

adam74

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2009, 11:12:11 am »
Komputer makabrycznie potrafi przekłamać zwalaszcza po resetowaniu......... najlepiej sprawdzać spalanie dla ostatniego 1000 km

Dorsześ

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2009, 11:40:58 am »
Komputer komputerem...
Ale wskazówka poziomu paliwa potwierdza moje przypuszczenia.
Spada w mgnieniu oka, naszła mnie nawet myśl czy kocur gdzieś nie gubi paliwa...miałem takie przejścia w sceniku więc taką przycznę również biorę pod uwagę....

tomz

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:22:02 pm »
nie zawsze wolno nie znaczy oszczędnie  ;D
nie wiem jak w esie ale u mnie wskazówka nie opada liniowo - długo trzyma się przy max i przy połowie zbiornika

dariusz

  • Gość
Ile spala Wasz S-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:41:18 pm »
U mnie chyba za dużo spala w jeździe po mieście.
Silnik 3.0, rok 2005
10 litrów poza miastem, a w jeździe miejskiej 16,5 - zimą 18 l/100 km.
Jak jechałem poza miastem nie szybciej jak 90 km/godz i bez raptownego wyprzedzania to po przejechaniu 150 km na komputerku pokazało zużycie 7,9 l/100 km.  :)
Czy to możliwe aby przy ekonomicznej jeździe po mieście spalał 16,5 l/100 km ?

Dorsześ

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:06:58 pm »
U mnie niestety opada dość drastycznie :)

Zakładając najgorsze, co mogło ulec uszkodzeniu? (o ile spalanie rzeczywiście jest ponad normę)

tomz

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:14:51 pm »
moim zdaniem wszystko w normie
może zbyt powoli ruszasz w mieście - to nie sprzyja niskiemu spalaniu
próbuj w miarę szybko, ale bez wciskania w podłogę prawego pedału, osiągać prędkość z jaką poruszasz się po mieście
automat trzeba trochę wyczuć i wiedzieć kiedy lekko ująć gazu, żeby wbił kolejny bieg

Dorsześ

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:24:36 pm »
No właśnie, jeździwszy mercedesem w automacie w211 spalal na tyle malo ze mozna bylo sie roznie obchodzic z pedalem gazu.
A tu fakt, ruszam rzeczywiscie powoli, nawet w zolwim tempie.
Wezmę sobie tą wskazówkę do serca i sprawdzę co i jak.

qbaty

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:26:24 pm »
Zawsze możesz sobie przełączyć komputer w tryb spalania chwilowego - może Ci to pomóc zauważyć, gdzie popełniasz błędy.
Ja byłem mocno zdziwiony po tym jak się przesiadłem do pierwszego samochodu z komputerem ;D Rzeczywiście jazda na bardzo niskich obrotach wcale nie sprzyja niskiemu spalaniu, tak samo zjeżdżanie z górki na luzie (oczywiście w samochodach z manualem).

Dorsześ

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:31:37 pm »
Opcję instant fuel załączyłem tylko raz....
Po jej wskazaniach stwierdziłem, że chyba jednak wolałbym jej już więcej nie oglądac :)

No ale najwidoczniej tak musi być :)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:35:50 pm »
U mnie niestety opada dość drastycznie :)

Zakładając najgorsze, co mogło ulec uszkodzeniu? (o ile spalanie rzeczywiście jest ponad normę)

od zapchanego filtra powietrza, po beznadziejne świece, na walniętym przepływomierzu kończąc + lewe powietrze, albo walnięte wtryski.  Dalej możesz mieć zapieczone hamulce, zapieczone łożyska itd itp.

tomz

  • Gość
Odp: Raport spalania paliwa i za razem pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:39:24 pm »


od zapchanego filtra powietrza, po beznadziejne świece, na walniętym przepływomierzu kończąc + lewe powietrze, albo walnięte wtryski.  Dalej możesz mieć zapieczone hamulce, zapieczone łożyska itd itp.


ale to wszystko ma jakieś objawy oprócz wysokiego spalania, a Dorsześ o niczym takim nie pisze........