Autor Wątek: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno  (Przeczytany 7187 razy)

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2021, 14:03:48 pm »
Jaguary są fajne ale to ogólnie jedno wielkie gó.no, prehistoryczne samochody, mam ale gdybym wiedział to bym nie miał.

Nie zgadzam się z tą opinią, wynika ona być może z faktu, że nasz rynek Jaguara (i nie tylko) jest w dużej mierze zapchany szrotami.
Na pewno nie generalizowałbym na całą markę, różnica w wykonaniu chociażby XJ - X-type jest ogromna.

Z zewnątrz tylko x-type i nowe xj (wiadomo wypasione są wszystkie współczesne), wewnątrz jaguary z dawnej epoki to wszystko prawie to samo, choć chciałbym zegarek ze wskazówkami jak w xj. Tylko ekran (ale po co, do loga jaguara z painta?) a może jednak nie to się chociaż wstawi coś współczesnego. Ja się osiągami i parametrami nie jaram, jaram się zabawą z elektroniki a tamta epoka pod tym względem to prehistoria. Współcześnie z jaguarów za miliony to xj, za mniejsze miliony Lincoln mkz. Co nie zmienia faktu że jeżdżąc nawet tym iksem czujesz fejm.

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2021, 14:57:18 pm »
Ważne, że ma piękną linię i środek kredens - tam jak bym do stodoły wchodził.

Pieknie podsumowane :)

Offline kar78

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2021, 15:19:26 pm »
Ja mam X-type jako kolejne auto w domu, traktuje go typowo jako niedzielne autko lub dalsza trasa, po prostu lubię  nim pojechać, 3.0b , rok 2002 z autentycznym przebiegiem 80tys w stanie idealnym, nie zamierzam go sprzedawac póki co, a wiem ,że trafi sie klient który zapłaci oczekiwana kwotę i będzie to ktoś z grona znajomych, bo wszystkie moje auta trafiają właśnie do nich, a przyznaje ,że zawsze miałem egzotyczne samochody :), które raczej cieżko sprzedać. Tak więc wszystko ma swojego klienta, jeden na X nie spojrzy a drugiemu będzie sie po nocach śnił. Ja zawsze chciałem mieć i Jaguara i Alfa Romeo i kilka innych niższowych marek.:)
X-type 3.0, Alfa Spider V6, Peugeot 504 coupe, Alfa Giulia 2.0 q4, Alfa Crosswagon Q4

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2021, 18:08:36 pm »
Co ciekawe, u mnie też X jest którymś tam samochodem, traktowanym po szlachecku. Zimy póki co nie widział. Stoi w ogrzewanym garażu i jak wyżej napisałem, doposażany w gadżety i pozbawiany z ognisk rdzy lub jej zapobieganiu. Po zakupie (a Banku nie obskoczyłem) nie miałem z nim wiele kłopotów, to drobnostki...jak CHECK z brakiem dostępu do diagnozy silnika  :-hehe Ale to już za mną. Za każdym razem kiedy mam do niego wsiąść i gdzieś jechać, mam autentycznego banana...czyli wybrałem dobrze (no w każdym razie dla mnie)...
Jeśli Jaguar nie jest marką premium to w takim razie nie ma o czym mówić...
A że w niektórych kwestiach wykonany z gównolitu...a które nie są? W jedynym, słusznym, kanale "filmowych skrótów", pokazują te najwyższe półki które bez kilogramów szpachli czy korków i stacyjek od furmanki nie funkcjonują więc z łaski swojej...kluczyk Bugatti od Szmelcwagena, czy Ferrari dla "ubogich"...ale ok. Teraz za najmniejszego z Jaguarów zapłacimy mniej niż za Golfa IV, tylko w tym przypadku wolę jednak markę z kotem na masce...

Pzdr.

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2021, 18:17:37 pm wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BY£)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BY£)
...

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2021, 08:42:53 am »
A ktoś w ogóle trzyma tego x-typa pod chmurką ? :D ciekawe jak wytrzymuje pod "nakładem" atmosferycznym powiedzmy , że jest zabezpieczony od spodu przed korozją.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2021, 09:05:47 am »
Ja, blachy trzymają się ok (ale nigdy dzwona nie było i wszystko oryginalny lakier).
Lekki purchel przy blendzie tylnej klapy przemazany dawno temu odrdzewiaczem i tyle.
Może w połowie tego roku po 11latach stania na dworze trafi do garażu.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2021, 09:31:09 am »
Śmiało mogę napisać odpowiedź, bo będzie uczciwa -niedawno zrezygnowałem ze sprzedaży.
Nosiłem się z zamiarem zbycia Jaguara i kupna po prostu większego samochodu, szukałem Touarega. Po ataku zimy, kiedy znowu wyszły zalety Jaga dla mnie b.istotne, postanowiłem zostawić. Te zalety to:
- świetny napęd 4x4. Mam jeszcze Volvo XC70 z dołączanym napędem, jednak niebo a ziemia w kwestii bezpiecznej jazdy na śliskim (ruszanie, wchodzenie w zakręty) na korzyść Jaga
- niezła zwrotność (promień skrętu)
- szybkość przemieszczania się po mieście
- niezawodność wersji silnikowej w benzynie - w moim przypadku zima, pali na dotyk, bez kłopotu
oraz niezwiązane z zimą:
- przyjemność z jazdy, tak po prostu. Samochód z tym silnikiem daje mi sporo frajdy.
- całkiem pojemny bagażnik (kombi)
- z nieznanych mi przyczyn, chęć sprzedaży spotkała się z absolutnym sprzeciwem ze strony dzieci, którym się podobno bardzo wygodnie podróżuje z tyłu
- kompletnie się to nie kalkulowało

Nowe opony zimowe premium, niemal nowe letnie premium. W auto po zakupie włożone 2 razy tyle ile kosztowało. Pierwsza część wydatków to naprawy i wymiany konieczne (tak, te auta mają swoje wady, kaprysy i bolączki, poza tym przed sprzedażą nikt w nim nic nie robił). Tu lista napraw i wymian jest bardzo długa.
Druga część wydatków to te "niepotrzebne" - podwozie (hydropiaskowanie, pasywacja, konserwacja, woskowanie". Zero rdzy. 
Nowy lakier nadwozia.
Nowe hokeje (listwy a la chromowane), nowe uszczelki okno/drzwi - na całym samochodzie. Kompleksowa regenerację felg z malowaniem. Wymiana szyby przód (grzanie było spalone).
Generalnie kupa kasy.

Zostały do zrobienia hamulce, czasem szarpie skrzynia na dwójce. Parę innych dupereli.

Z takim opisem i wszystkimi fakturami do wglądu planowałem wystawić samochód za 22 tysiące. I teraz - oczywiście, że nikt kto ma do wyboru auta o 1/3 lub 1/2 tańsze od handlarza by nie kupił. Natomiast myślę, że bez problemu znalazłaby się osoba, która chciałaby mieć taki samochód i świadoma stanu i włożonych pieniędzy kupiłaby za 2 dyszki, planując zostawić to auto na dłużej.
Sam tak szukałem wspomnianego Touarega, odpuszczając ogłoszenia z których nic nie wynikała, zatrzymując oko na tych, gdzie widziałem, że ktoś włożył i jakoś dbał.

I nie zgodzę się z opiniami, że to zwykłe auto jak inne. Może kiedyś, w momencie debiutu i przez kilka następnych lat tak było.
Obecnie przez niskie ceny samochodów X-type przeżywa drugą młodość. Większość niedoinwestowanych samochodów zniknie z rynku już w niedługim czasie.
Teraz już z niektórymi częściami jest problem, na inne trzeba czekać i sprowadzać. To najlepszy czas na zakup i "zrobienie" auta.
Wygląda jak milion dolarów (wiem, kwestia gustu ale przecież piszę swoją opinię) i choć nijak im do starszych i większych Jaguarów (klasyków), to robią małe ale zdecydowane kroki w kierunku youngtimers - da się nimi  jeździć na co dzień - to ogromna zaleta, której wiele starszych aut jest pozbawiona.
 
 





 

Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2021, 11:11:56 am »
No i ja właśnie należę do tych co lubieją dać dobrą kase za zadbany samochód, lubię kupywać od kogoś kto widać ,że dbał i dba o niego. QUD  dzieci masz w jakim wieku ?, jeżdzą jeszcze w fotelikach ? zastanawiałem się jakby to wyglądało w jaguarze z myślą o przewożeniu dzieci w fotelikach. A jaguar x-type kombi ma troszke wiecej miejsca z tylu niż sedan ?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 10, 2021, 12:28:03 pm »
Moja córka ma 4 lata i spokojnie w foteliku daje radę, więc tutaj nie trzeba się bać

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 10, 2021, 12:44:30 pm »
No to super moje mają 6 lat. A z tym miejscem z tyłu w kombiaku jest tyle samo co w sedanie czy troszkę więcej ?

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2021, 12:55:20 pm »
Temat fotelikowy jest ciekawy, bo zmienny. W sensie - im dziecko większe tym do pewnego momentu gorzej, bo nóżkami kłuje w fotel, później znowu lepiej jak rośnie, bo nogi wchodzą pod fotel.
Ja mam 2 szczuplutkie dziewczynki, więc wiek 9 i 11 nic nie powie. Siedzą w fotelikach Diono Monterey i twierdzą, że mają mnóstwo miejsca. Ja tam im do końca nie wierzę, ale ciasno nie mają.
Sedan 4672 mm / Kombi 4716 mm więc jest trochę dłuższy. Ile w samej kabinie to by trzeba po szkicach popatrzeć.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2021, 13:15:19 pm wysłana przez QUD »
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2021, 16:39:29 pm »
Sedan 4672 mm / Kombi 4716 mm więc jest trochę dłuższy. Ile w samej kabinie to by trzeba po szkicach popatrzeć.

Różnica pewnie jest w bagażniku...

Offline Viator

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2021, 09:05:40 am »
Ponieważ im więcej wypowiedzi oraz opinii w takich tematach tym lepiej, ja też napiszę kilka słów.
Kupiłem X-type 2.1 rocznik 2002 blisko 3 lata temu. Był w mocno średnim stanie – takie szkolne 3 na szynach  ;). Ale pomyślałem, że kupię za 8k, włożę maksymalnie kolejne 8 i będę jeździł kilka lat autem, które mi się podoba, a jest w cenie nieco młodszego Passata.
I w sumie tak wyszło. Od razu po zakupie: progi, pompa wody i pompa wspomagania wraz z przewodem, filtry, oleje, świece. Po pół roku obie chłodnice. Zsumowało się ostatecznie na niecałe 14k.
Przez kolejne 2 lata polakierowałem tylne nadkole a ostatnio wymieniłem sondę lambda.
Ogólnie auto pewnie nadal jest warte 8k lub mniej, bo ma kilka mankamentów, których nigdy nikt już nie rozwiąże (między innymi korozja tylnego podwozia).
W sumie auto fajne, tanie w zakupie, dość drogie i upierdliwe w obsłudze, ale jest już stare i nie było szczególnie dopieszczane, więc nie ma co się dziwić, że cały czas coś wychodzi. Jak ten będzie nieopłacalny w naprawie to kupię kolejnego – o ile będą jeszcze jakieś sensowne jeżdżące…

Moja opinia jest taka, że jest alternatywa: albo kupić x-type za za 15-20k (i na pewno coś trzeba będzie zaraz dorzucić), albo do 10k i drugie 10 włożyć w przygotowanie do użytkowania. No i wkład w najbliższych latach nie zwróci się. Może za 15 lat, jak x-type zacznie być jangtajmerem.
X-Type 2.1 i 3.0

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2021, 09:46:39 am »
Dzięki za swoją opinię viator . Mógłbyś rozwinąć myśl "dość drogie i upierdliwe w obsłudze " . Jak byś mógł Ty i koledzy podać jakieś przykładowe koszta części które są "drogie" i co to znaczy UPIERDLIWE ? :) Będę wdzięczny :)

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2021, 10:19:48 am »
Przykład pierwszy z brzegu - pokrywa zaworów. Aluminiowa, popękana, wyciekał olej. Reaserch na szrotach pokazuje, że temat powszechny. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że w różnych wersjach silnikowych są różne. 2 tygodnie czekania na nową, 1500zł z wymianą nie moje.

O dźwiękach wydobywających się z różnymi częstotliwościami z układu napędowego i możliwych przyczynach nie będę wspominał, każdy to przeszedł / przechodzi.

Jaka ulga, jak jednak dojdziesz do wniosku, że w skrzyni rozdzielczej i moście na MUS trzeba wymieniać oleje na nowe i robi się połowę ciszej... :)

Ciągle i upierdliwe wycieki - albo z kompresora klimy, a to z misy, a to z układu chłodzenia na łączach przewodów z króćcami - prócz wymiany kpl. oringów, trzeba demontować kolektory ssące aby się do tego dostać i mogą dojść uszczelki kolektorów, koszt jednej uszczelki to ok 50 zł a jest ich 12.

To na szybko z pamięci, prawdziwa kopalnia wiedzy jest w fakturach :)
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl