Autor Wątek: Wymiana tylnego mostu.  (Przeczytany 11109 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Wymiana tylnego mostu.
« dnia: Marzec 05, 2018, 17:54:15 pm »
Na wstępie chcę zaznaczyć, że pluję sobie w twarz, [...], które nazywa się Jaguar X-Type. W auto wsadzona masa pieniędzy, [...] poskładać do kupy i zrobić z niego zadbany w każdym detalu samochód ... Ale póki co nazwałbym to bardziej imitacją samochodu. A teraz tego badziewia nie opłaca mi się sprzedawać, bo już pół auta wymieniłem i nie pozostaje mi nic innego jak dalej pakować bezcelowo pieniądze w to coś ...

A teraz do rzeczy - rozchodzące po aucie wycie z bliżej nieokreślonego miejsca przy prędkościach 60-70km/h, mam wrażenie, że im zimniej tym częściej się pojawiało. Od razu mówię, że bujanie lekko autem na lewo i prawo nie powoduje, że dźwięk znika, więc wykluczam łożyska w kołach (bo zresztą i tak już wymieniłem 3 z 4)
1.) Wymieniłem olej w moście i skrzyni kątowej na Motula GearCompetition 75W140 - jakoś z 1,5 miesiąca temu - bez efektu.
2.) Dziś odebrałem auto z wymiany podpory wału, okazała się już dobrze zajechana, więc miałem nadzieję, że to może to. Dźwięk został, zmienił się tylko ton - cichszy i bardziej hmm ... stłumiony, bo wcześniej to był bardzo wysoki dźwięk wycia.

Innych objawów oprócz wycia nie ma.

Wychodzi na to, że padł zasrany most ?? Bo co innego w tym syfie jeszcze mogłoby powodować takie coś ?
- Szukając mostu mam szukać tylko te od X-Type, czy są jeszcze pasujące od innych modeli?
- Czy mosty od 2.5 i 3.0 są takie same i mogę montować ten lub ten ?
- Procedura wymiany mostu - dużo z tym roboty?


Aha i nie ... Nigdy już nie kupię Jaguara :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 20:32:26 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2018, 20:38:58 pm »
Wiem, że podchodzisz emocjonalnie do auta i współczuję, że tyle kasy w nie władowałeś. Nie wiń marki za to, że dałeś sobie wcisnąć zajeżdżonego rzęcha bo studiując pierwsze posty wniosek taki nasuwa się sam. Poprzedni właściciel zajeździł samochód nie wkładając ani grosza i opchnął go tobie. Nie upoważnia cię to do używania wulgaryzmów. Na razie zostały one wycięte, ale później mogą być usuwane całe posty.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2018, 09:25:46 am »
Dobra ... To teraz już na spokojnie:

1.) Czy most dla 2.5 i 3.0 jest taki sam ?

2.) Czy pasują także mosty od np. S-Type ?

3.) Wymiana mostu - bardzo problematyczna ?

4.) Czy przy wymianie mostu warto jeszcze coś dodatkowo wymienić? Jakieś uszczelki etc.?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2018, 09:43:37 am »
Jeśli to jest to wycie
https://www.youtube.com/watch?v=lE7HUYHQtUM
To łożysko podpory wału do wymiany. Nie jest drogie.

edit: widze że to już wymieniałeś ...

Rozpędź auto na podnośniku i niech mechanik posłucha gdzie wyje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 09:50:29 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2018, 11:38:45 am »
Sorbus dziekuje ze wrzuciłeś ten filmik. Mam praktycznie identyczny dzwiek u siebie. Obecnie tylko w przedziale 40-50. Uspokoiłem sie troche :D

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2018, 12:55:01 pm »
Rozpędź auto na podnośniku i niech mechanik posłucha gdzie wyje.

No nie wiem czy to zda egzamin. Obecnie te hałasy pojawiają się przy około 60-70 km/h, a auto na podnośniku nie będzie miało oporów toczenia i nacisków jak na drodze. Poza tym myślę, że to jest trochę ryzykowne.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2018, 14:36:46 pm »
Ty slyszysz w kabinie przy tej predkosci. Ale jak bedziesz pod autem to moze nie trzeba go pedzic az do tej predkosci. Sprobuj. Abys tylko go nie zagotował. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 17:34:04 pm wysłana przez MicGin »

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2018, 18:36:38 pm »
rzeczywiście bardzo pechowo trafiłeś ... a wracając do tematu spróbuj tak jak koledzy sugerują zbadać na podnośniku gdzie wyje a nie wymieniać wszystko po kolei - bo wymienisz most a okaże się ze to to łożysko którego jeszcze nie wymieniłeś  ;) ... pozdrawiam i cierpliwości życzę - choć po tylu wymianach można powiedzieć że masz nowego X-type  ;D

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2018, 18:49:05 pm »
Ty slyszysz w kabinie przy tej predkosci. Ale jak bedziesz pod autem to moze nie trzeba go pedzic az do tej predkosci. Sprobuj. Abys tylko go nie zagotował. Powodzenia.

To się pojawia tylko przy prędkości około 50-70 kmh. Będę kombinował w weekend. Jak mam być szczery to nie do końca jestem pewien czy to most. Mam wrażenie, że dźwięk jest bliżej podpory. Podejrzenie pada na przegub wału albo odrzutnik, bo chyba coś takiego tam jest :)

Brzmi to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=olVNZqrKPYQ&feature=youtu.be
Jakość jest jaka jest, warunki atmosferyczne zrobiły swoje w nagraniu, ale idzie się dosłuchać.

A krzyżaki wału to się wymienia ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 08:04:03 am wysłana przez Choina »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2018, 11:22:49 am »
Wg. opisu na intercarsie jak wejdziesz w podpore wału ktora tam sie znajduje. napisane jest tak "Nadmierne drgania przyspieszają zużycie pozostałych elementów wału takich jak krzyżaki, czy łączniki elastyczne - zwiększając koszty naprawy." Co sugeruje ze tez to sie wymienia. Pisałeś ze miales zajechana ta podpore. B.prawdopodbne ze te krzyzaki i reszta tez dostaly po dupie.
Na Twoim miejscu szedl bym w tym kierunku.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2018, 13:36:57 pm »
... Prawdopodbne ze te krzyzaki i reszta tez dostaly po dupie.
Na Twoim miejscu szedl bym w tym kierunku.

Właśnie to jest moje główne podejrzenie, bo jakoś mam wrażenie, że to nie most, a coś bliżej podpory wału.

Co do podpory - łożysko było już przytarte porządnie, ale jakichś dużych luzów, wibracji albo tłuczenia nie miałem.

Będę to weryfikował w weekend.

... Pytanie tylko czy da radę te krzyżaki wymienić ? Bo w sieci takowych nie widzę do kupienia ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 13:43:42 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2018, 14:10:34 pm »
A łożysko podpory wału masz nowe czy używka?

Bo to jest typowa usterka tego modelu, że ono wyje. Używka też pewnie wyje. Napisałeś, że po wymianie zauważyłeś różnicę, więc bardzo możliwe że jedyną przyczyną jest właśnie podpora wału.

Przede wszystkim znajdź dokładną przyczynę (a co za tym idzie porządnego mechanika).
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2018, 14:12:58 pm »
W Intercarsie kupiłem nowa podporę BTA bo tylko takie były. Montażem i wyważaniem wału zajmowała się znajoma firma, która robi przede wszystkim wały.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 15:32:34 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2018, 14:33:13 pm »
A te krzyzaki od podpory to są w komplecie? Bo na alle nic nie ma. W intercarsie tez nie widze. Skoro tez mam podpore do wymiany to odrazu wymienił bym te krzyzaki.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Wymiana tylnego mostu.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2018, 14:39:22 pm »
Zapytajcie na v12
X-Type 3.0, Rover 416Si