Autor Wątek: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0  (Przeczytany 15182 razy)

Dzager

  • Gość
Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« dnia: Listopad 03, 2014, 13:23:37 pm »
Cześć, jestem nowy na forum. Chciałbym się was poradzić odnośnie montażu LPG do Jaguara X-type z motorem 3.0. Nie znam się praktycznie na LPG, a wiem że ten motor nie jest prosty do zagazowania. Będę wdzięczny za waszą pomoc odnośnie rodzaju instalacji oraz warsztatu z Warszawy lub okolic który podejmie się takiego montażu. Z góry dzięki za waszą pomoc.

ghrh

  • Gość
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2014, 13:35:39 pm »
Cześć, użyj opcji 'Szukaj' na forum. Takich wątków są dziesiątki.

Dzager

  • Gość
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2014, 14:03:40 pm »
Przejrzałem forum i niestety nie ma za dużo wątków na temat takiego motoru, a jeżeli są to sprzed 3 lat, więc nie chciałem odkopywać;) Dlatego jeszcze raz liczę na waszą pomoc.

ghrh

  • Gość
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2014, 15:48:07 pm »
A co się zmieniło w silniku od tego czasu? Ewentualnie czego nie rozumiesz w tym, co jest napisane? Co wymaga wyjaśnienia?
Ja 2 lata temu zakładałem gaz u siebie, przeczytałem wszystko co jest na forum i do teraz nie mam żadnego problemu.


No i jeżeli planujesz dłuższy pobyt na forum to jest osobny dział do przywitań.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2014, 16:42:46 pm »
Proponuję Stag 300 Premium. To jest uważam dobry wybór. Mam taką w S-type i jestem zadowolony

kurak22

  • Gość
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2014, 17:34:17 pm »
Na pewno szukaj gazownika który już takie auto przerabiał i wie jak to wszystko ogarnąć, rodzaj instalacji stawiał bym na 2 miejscu, byle by nie był po taniości.

Offline RyanDriver

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • Prezes Zarz±du JCPF
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2014, 21:23:32 pm »
Też polecam STAG 300. Z jakiego miasta jesteś >?
1984  XJ-S 5.3, 1988 Daimler seria III  5.3 Double Six, 2003  XJR 4.2, 2003 i inne

Dzager

  • Gość
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2014, 22:50:40 pm »
Ok ghrh, masz rację przejrzałem wątki, w silniku pewnie nic się nie zmieniło. Po prostu chciałem zapytać, przywitanie już załatwione. Dzięki też za wasze porady, jestem z Warszawy więc najlepiej warsztaty z tych okolic. Po przeczytaniu wątku oprócz STAGA natrafiłem też na Lovato, czy to jest też dobry pomysł do mojej V6?

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2014, 23:04:21 pm »
Ok ghrh, masz rację przejrzałem wątki, w silniku pewnie nic się nie zmieniło. Po prostu chciałem zapytać, przywitanie już załatwione. Dzięki też za wasze porady, jestem z Warszawy więc najlepiej warsztaty z tych okolic. Po przeczytaniu wątku oprócz STAGA natrafiłem też na Lovato, czy to jest też dobry pomysł do mojej V6?

Ja mam lovato i juz  od 60000km wszystko gra. Staga  nie  mam to sie  nie  wypowiem. Słowo klucz: mechaniczny przelew  paliwa.

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd £ÓD¬
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2014, 00:04:25 am »
Sterownik KME Nevo Pro, wtryski hana, reduktor KME Gold, mechaniczny powrót paliwa i będzie super. Koszt w Łodzi około 3500zł.
By³y X-typy, XJ-ty, by³ XF 2,7d jest XF 3.0 b

ghrh

  • Gość
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2014, 07:59:11 am »
Ok ghrh, masz rację przejrzałem wątki, w silniku pewnie nic się nie zmieniło. Po prostu chciałem zapytać, przywitanie już załatwione. Dzięki też za wasze porady, jestem z Warszawy więc najlepiej warsztaty z tych okolic. Po przeczytaniu wątku oprócz STAGA natrafiłem też na Lovato, czy to jest też dobry pomysł do mojej V6?
Jak mieszkałem w Wawie to LPG robiłem u Nowotczyńskiego w Mławie. Znają temat. Chyba ze 2 tuż po założeniu razy byłem na poprawkach i od tego czasu idzie jak przecinak. Robią na Stagu.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2014, 08:11:11 am »
Polecam montażystę z Mławy w 1000% wie co i jak.
Jeśli interesuje cię wycieczka do miasta bawełny i kamienic zapraszam lecz poprawny montaz takiego auta to 2 dni.

Przelew mechaniczny nie jest już potrzebny są emulatory nowego typu zmienno ciśnieniowe programowalne.

Najbardziej popularne elektroniki to Stag ,Agis,KME reszta to można powiedzieć że egzotyka
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2014, 08:19:15 am »
Korzystając z okazji podepnę się pod temat...

Mam 3.o v6 w wersji amerykańskiej z instalacją BRC Plug&Drive. Auto zagazowane 3 lata temu i zrobione ponad 50k km na tej instalacji. Niby chodzi normalnie, ale dlatego że mam założony tzw. kasownik błędów. Moje pytanie jest skierowane do osób posiadających amerykańskie X-Sy bez przelewu mechanicznego, w których wszystko pracuje bez problemów.

Jaki macie zamontowany emulator???

PS. Chodzi mi tylko o takie przypadki, w których nie świeci się kontrolka "check engine".

Chcę przerobić swoją instalację, ponieważ w chwili przejścia na LPG tak naprawdę nie wiem co dzieje się z autem - nawet gdyby było coś nie tak to błędy nie będą wyświetlane.
Ostatnio miałem kilka przypadków, że auto pracowało w trybie awaryjnym RESTRICTED PERFORMANCE, więc najprawdopodobniej zaczyna się coś dziać...


2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Dzager

  • Gość
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2014, 10:48:39 am »
Ok, dzięki za waszą pomoc. Zastanawiam się raczej między Lovato a STAG, tylko z tego co wyczytałem to STAG nie ma swoich wtrysków, i tu moje pytanie, jaki najlepiej wybrać? Bo znalazłem HANA, Valtec, MagicJet, Dragon i jeszcze kilka innych...

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Montaż LPG Jaguar X-Type 3.0
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2014, 11:00:04 am »
Stag to AC. A AC ma wtryski i ja mam takie założone ale polecam Hana, na tym nie ma co zaoszczędzać.