Autor Wątek: Słabo wkreca się na obroty  (Przeczytany 14890 razy)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2014, 10:13:32 am »
Mówisz o klapach kolektora ssącego?

Tak, jeśli nie działają prawidłowo, to przy wysokich obrotach powietrza by dochodziło za mało, bądź w nierównych proporcjach.
Ciekawa mysl podsunales, po wykluczeniu przeplywki i filtra KN przyjrzymy sie klapom.
Jakie znaczenie ma miec w tym przelew, emulator żaden w Jagu nie zdaje egzaminu.
U mnie zdaje.

A przelew masz?

ghrh

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2014, 11:56:24 am »
Jakie znaczenie ma miec w tym przelew, emulator żaden w Jagu nie zdaje egzaminu.
U mnie zdaje.

A przelew masz?
[/quote]
Nie mam. Od początku (na podstawie lektury forum) powiedziałem gazownikowi, że tutaj przelew jest potrzebny. Tak też zostało zrobione, ale efekt był żałosny - błędy ciśnienia na listwie plus zupełny brak mocy. Po wywaleniu przelewu i wstawieniu emulatora wszystko jest cacy, silnik na gazie jest żwawy jak na benzynie, błędów nie ma, sam miód.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:25:11 pm »
Jaki masz emulator?

ghrh

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:36:01 pm »
Jaki masz emulator?
Dobry :)

A poważnie to ostatnio mi wymieniali (bo wziął i zdechł) i to było coś takiego:
http://www.ac.com.pl/pl/produkt/295/fpe

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2014, 13:47:22 pm »
Mialem na poczatku i w zaden sposob nie zdawal egzaminu, non stop wywalal checka.

ghrh

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:18:34 pm »
Wierzę.
W ogóle to jest tak:
- zakładałem gaz u Nowotczyńskiego w Mławie, tam też od ręki myśleli o przelewie (!), zrealizowali go gdzieś z tyłu (przynajmniej tak to wyglądało), napracowali się mocno nad instalacją, dokładnie tak jak opisałem, skończyło się na emulatorze
- teraz bliżej mam Auto-Flesz pod Toruniem, tam z kolei twierdzą, że dotychczas wszędzie też robili przelew, ale w każdym X-ie z którym mieli do czynienia na listwie paliwowej (mogę troszkę przekręcić) znajduje się jakieś wyjście diagnostyczne, i przelew robili stamtąd. U mnie takiego wyjścia nie ma, zaskoczyło ich to sporo, może jak będę miał wolny dzień to jeszcze się z nimi umówię i spróbujemy w ten sposób (zawsze to jeden element mniej, a gwarancja nie jest wieczna)
W każdym razie wygląda na to, że są różne wersje silników z różnymi wymaganiami co do LPG (vide różnica na listwie, o ile pamiętam to któryś z gazowników wspominał też, że niektóre sztuki mają 2 czujniki ciśnienia jakiegoś, a niektóre jak mój tylko 1). Na forum też spotkasz różne doświadczenia.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2014, 20:36:15 pm »
Dzisiaj skołowałem sobie IDS podpiąłem mojego kocura i masa będów m.in.:





cokolwiek to znaczy, ale sie skasowało
gorzej z tym:

i za nic sie nie da skasować

wyskakuje komunikat jak wyżej.

Byly jeszcze takie ale sie skasowały, pojeżdżę jutro i jeszcze raz sprawdze:



Jakieś pomysły, sugestie, porady?


Chyba znalazłem swój problem w miedzyczasie http://www.jaguarforums.com/forum/x-type-14/04-xtype-throttle-angle-error-20679/
ja skasowanie błędów nie wystarczy to czyszczenie przepustnicy, jak nie to poszukiwanie drugiej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 20:42:10 pm wysłana przez bosniak »

benjamin

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:19:29 am »
a miało nie być błędów...  :-gwizd
p1582 nie usuniesz zwykłym skanerem  tylko jaguarowskim, zazwyczaj pojawia się przy większej usterce
jednym z nich może być przepustnica..
błąd u1900 to usterka magistrali komunikacyjnej CAN może być spowodowana przez system abs lub dsc
ten ostatni nie mam pojęcia

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:50:17 am »
 Bledow w sensie kontrolki check, poza tym KTS nie pokazal nic oprocz P1582. Mam ids vcm rotunda z oprogramowaniem IDS Jaguar/Land Rover v125 wiec nie wiem o czym piszesz za bardzo. To jaki mam sobie zalatwic w takim razie?
ten ostatni nie mam pojęcia
Ten ostatni wlasnie to blad przepustnicy, wkleilem nawet link do strony z forum ameryk.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 11:57:38 am wysłana przez bosniak »

benjamin

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 23, 2014, 13:46:48 pm »
z tego co się orientuje to skasować to będą mogli tylko w ASO (p1582) ale mogę się też mylić, człowiek się uczy całe życie  ;)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2014, 15:29:26 pm »
Dzisiaj wracając z pracy do domu depnałem na próbę, zaczął migać check i na szybko po wpieciu zwykłego skanera  moim oczom ukazał się jakże niemiły widok  :-tylko

Jawe83

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2014, 16:25:41 pm »
Pierwsze, co mi przychodzi na myśl - katalizator zapchany. To też po części wytłumaczy brak mocy przy wyższych obrotach.

Katalizator przy banku 2, więc ten od czoła auta.... pół biedy, bo w miarę łatwy dostęp do niego jest.

ghrh

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2014, 16:45:03 pm »
Może jakiś uszczelniacz? Zimno jest, guma dostaje i lewe powietrze powoduje wypadanie zapłonów.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2014, 16:56:37 pm »
Wku...a mnie to auto czasami tak :-zly, że ja  :-censored

Zapchany katalizator, ale czym, na bierzaco auto jest wydmuchiwane, poza tym o który rząd cylindrów chodzi, przód od chlodnic czy tył od grodzi?
Same cewki beda ok?
Które to cylindry 2,4,6??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 17:07:28 pm wysłana przez bosniak »

ghrh

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 23, 2014, 17:14:57 pm »
Koty to kapryśne zwierzęta :)
Parzyste cylindry to te od strony chłodnicy.
Możesz spróbować przepiąć cewki/świece i zobaczyć czy problem się przemieści.