Autor Wątek: Słabo wkreca się na obroty  (Przeczytany 14902 razy)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Słabo wkreca się na obroty
« dnia: Styczeń 16, 2014, 18:12:11 pm »
Powyżej 5 tys coraz wolniej wkreca sie na obroty, dochodzi maks do 6 tys. gdyby nie odjąć delikatnie gazu to tak jedzie na 6 tys. i nie zmieni biegu. Na gazie i na benzynie bez różnicy, błędów żadnych nie ma. Link jak to mniej więcej wygląda, drogi brakło.
http://www.youtube.com/watch?v=5Yl3gh5bmG8

benjamin

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2014, 20:01:12 pm »
ciężko powiedzieć, jak bym zaczął od sprawdzenia przepływomierza, miałem kiedyś trochę podobny przypadek co prawda w zupełnie innym samochodzie i tylko zanim samochód "się nagrzał" powodem okazał się sterownik skrzyni biegów

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2014, 20:21:37 pm »
A błędu przepływomierz by nie wywalał?

benjamin

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2014, 20:52:38 pm »
właśnie może błędu nie być,  może być zanieczyszczony i przekłamywać w odczytach i w takim przypadku błędu nie będzie

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2014, 20:56:46 pm »
Sprawdze jutro.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2014, 16:20:56 pm »
Przepływomierz w porzadku, dzisiaj jak go wkrecalem na obroty to odnioslem wrazenie jakby raz delikatnie strzeliło w wydech dokreca maks do 6 tys i biegu nie zmieni tylko tak jedzie, wyżej sie nie wkreca. Jak stoje i włożę P to wtedy obroty kreci do odciecia.  :- pojecia

benjamin

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2014, 17:46:31 pm »
przytkany katalizator? filtr powietrza sprawdzałeś? w jaki sposób sprawdziłeś przepływomierz?  sprawdź też ciśnienie paliwa, może masz zanieczyszczony filtr paliwa, z racji tego że masz przelew bez emulatora ciśnienia może mieć to również wpływ na to że na gazie też się nie wkręca
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 17:54:12 pm wysłana przez benjamin »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2014, 23:39:52 pm »
Jakie znaczenie ma miec w tym przelew, emulator żaden w Jagu nie zdaje egzaminu.

benjamin

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:01:14 am »
mylisz się co do emulatora, sam widziałem 2 x-typy bez przelewu na emulatorach bez błędów na gazie, ale to temat na oddzielną dyskusje, z tym że podobno nie każdy uda się tak zestroić (jednego ma mój brat)
 a takie ma znaczenie że na podsatwie masy powietrza komputer sterujący wylicza odpowiednią ilość paliwa, jaka musi zostać podana przez wtryskiwacze, jeśli komputer otrzymuje złe informacje o ciśnieniu paliwa, samochód nie otrzymuje optymalnej mieszanki i nie będzie się wręcał na obroty

przepływomierz sprawdzałeś multimetrem?? czy na oko?
najlepiej podpiąć interfejs diagnostyczny i sprawdzić jego pracę  na biegu jałowym dla rozgrzanego silnika oraz maksymalną pokazywaną wartość (przy dużym obciążeniu) porównuję sie te wartości z wartościami producenta,
trzecia opcja to podmiana na 100% sprawny od kogoś z takim samym samochodem

przyczyn może być kilka o pozostałych nie wspomniałem ponieważ powodują one pojawienie się żółtej nielubianej kontrolki

nieszczelność w układzie dolotowym, niewłaściwa praca świeć, cewek itd...


Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2014, 11:25:26 am »
Przepływomierz był sprawdzany na oko, byl zasyfiony, zostal wyczyszczony. nie było czasu  zeby go multimetrem sprawdzać, ani pod komputerem.
Jeśli chodzi o przelew prędzej stawialbym na padajacą pompe, bo przelew mam od czerwca, zrobiłem 10 tys km i wszystko lala, więc teraz by sie obudzil?
Interfejsu Jaguarowskiego w N Sączu nikt nie ma. tzn jeden jest, ale nie ma oprogramowania ani odpowiedniego lapka, żeby go tam wrzucić podpiąć i sprawdzac.

benjamin

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2014, 13:16:07 pm »
jeśli byłoby to u mnie w samochodzie trzymałbym sie teorii z przepływomierzem dopóki n ie została by wykluczona na 100%, ja juz  nie mam pomysłów może ktoś inny się wypowie, nowe podejście do tematu czyni cuda ;P

ewentualnie może hamulec któryś nie odbija do końca, lub co najgorsze sterownik skrzyni biegów szwankuje

Jawe83

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2014, 19:10:15 pm »
A może te dodatkowe "przepustnice" w kolektorze dolotowym szwankują?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:47:38 am »
Mówisz o klapach kolektora ssącego?

ghrh

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2014, 20:12:54 pm »
Jakie znaczenie ma miec w tym przelew, emulator żaden w Jagu nie zdaje egzaminu.
U mnie zdaje.

Jawe83

  • Gość
Odp: Słabo wkreca się na obroty
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2014, 22:55:14 pm »
Mówisz o klapach kolektora ssącego?

Tak, jeśli nie działają prawidłowo, to przy wysokich obrotach powietrza by dochodziło za mało, bądź w nierównych proporcjach.