Autor Wątek: kod 44 fuel fault  (Przeczytany 7766 razy)

barto480/daimler

  • Gość
kod 44 fuel fault
« dnia: Lipiec 06, 2013, 18:26:43 pm »
Witam pojawił mi się ten kod ,ze strony wrzuciłem tłumaczenie ale i tak to mi nic nie mówi , silnik jak odpalę pracuje równo ale po chwili jakby się krztusił a następnie wskakuje na wyższe obroty i stabilizuje prace ale wyskakuje cheek engine .Co trzeba wymienić ?

Jgauar xj40 daimler 4,0 1990r

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2013, 18:35:31 pm »
Ten bład oznacza błędny skład mieszanki  ( czyli albo za bogata , albo za uboga ) , tez taki mam , ale z braku czasu niemam jak wymienić sondy lambda , która jest za ten błąd odpowiedzialna ( przynajmniej umnie ona za niego odpowiada ) . Musisz sprawdzic kilka rzeczy , najcześciej to sonda , ale Check Engine moze wywołac tez czujnik CTS ( czujnik temperatury płynu chłodniczego ) . Sygnał z czujnika CTS jest wykorzystywany do:

● wzbogacanie mieszanki podczas rozruchu silnika
● wzbogacanie mieszanki podczas rozgrzewania silnika
● wzbogacanie mieszanki podczas przyspieszania
● sterowanie wtryskiem powietrza (AIR)
● ustalanie obrotów jałowych
● recyrkulacja spalin (EGR)
● odsysanie oparów paliwa (EVAP)

Ja jak narazie radze sobie z tym w taki sposób , że jak następuje zmulenie auta , to odpuszczam gaz , i powoli zaczynam go po jakis 10 sekundach naciskac , aż sie silnik ustabilizuje i wtedy jedzie juz normalnie , i bład nie wyskakuje , bo jak zmuli ci auto i docisniesz gaz , aby nie stracic predkosci , to efekt bedzie taki , że wyskoczy Check Engine , i samochód bedzie juz normalnie jechał , ale bedzie miał marne przyspieszenie .

« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2013, 18:42:23 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

barto480/daimler

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2013, 19:22:17 pm »
Dzięki czyli na razie można z tym jeździć auto mi na trasie nie odmówi posłuszeństwa ? a następnie szukać sondy lambda? a ten czujnik temp płynu jest przy zbiorniku na płyn tak? jeszcze raz dziękuje za szybka odpowiedz

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2013, 20:05:05 pm »
Teoretycznie nie powinien ci na trasie paść , ja juz ponad 1 miesiąć jeżdże , i jak narazie z autkiem nic sie nie dzieje , a Check Engine wyskakuje mi mniej wiecej raz na 2 tygodnie , i to tylko wtedy jak mi zmuli auto , a ja bede je dusił na siłe , zeby prędkość utrzymać . Możesz sprawdzić , czy sonda lambda ma cos współnego z Check Engine , poprzez jej wypięcie .  Sonda ma 2 wtyczki , jedna 2 pionowa jest od grzałki sondy , a druga jednopinowa , to sygnał .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

barto480/daimler

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2013, 21:02:09 pm »
acha wtyczki są gdzieś w komorze silnika czy pod samochodem?
acha wiesz co jak wypnę wtyczkę od wody tej wkręconej w obudowę termostatu dwa piny to auto tak jakby na chwile ożyło to też może mieć cos wspólnego ?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2013, 20:05:09 pm »
Wtyczki od sondy są ( przynajmniej w moim ) przymocowane do rurki od bagnetu do oleju silnikowego ( fatalny dostep - bardzo ciasno )  . Z tym termostatem to moze chodzic o czujnik CTS , bo w końcu to termostat odpowiada za otwieranie dużego obiegu wody , a czujnik CTS ma wpływ na mieszanke paliwa , i moze być to powiązane ze sobą . Sa 2 czujniki ( jeden w zbiorniku wyrównawczym ) a drugi na samym dole chłodnicy wody .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

tomek1212

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2013, 20:57:31 pm »
Czujnik ten na samym dole chłodnicy służy tylko do włączania wentylatora, natomiast ten w zbiorniczku kontroluje tylko poziom cieczy (jak jest za mało to sie lampka zaświeca na desce).
Są jeszcze dwa czujniki na obudowie termostatu, jeden z jednym przewodem ( na zegar) i drugi z wtyczką dwuprzewodową i z niego sygnał idzie na kompa.

Natomiast kable od sondy nie idą koło bagnetów, tylko po drugiej stronie silnika, tam gdzie jest kolektor wydechowy, w okolicy zbiorniczka płynu wspomagania, troche bliżej w strone podszybia.

barto480/daimler

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:32:28 pm »
Super dziękuję za odpowiedz teraz znajdę ,Nie chcę zaczynać wątku nowego ale mam mokre wykładziny woda strona kierowcy i po tej samej stronie tył.
 Co to za rurka idzie w okolicy pedału gazu czy to odwodnienie szyberdachu podejrzewam ze to z niej cieknie i mam kałuże pod nogami????

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2013, 23:28:29 pm »
Tomek 1212 , odnosnie kabla od sondy napisałem , że jest koło bagnetu oleju , bo umnie tak jest , mam z nia problem ( wspomniałem o tym w tym watku i zakładałem własny ) . Kazdy kazał mi szukać koło zbiornika od płynu do wspomagania , ale nie było , każdy tez pisał , że kabel musi gdzieś tam byc , bo ma jedynie 30 cm długości . A co jak sie okazało po 1 godzinnych poszukiwaniach , kabel jest z drugiej strony komory silnikowej przymocowany na fabryczne spinki do rurki bagnetu oleju , i wyszło , ze kabel od mojej sondy ma , nie 30 cm , a 120 cm  :-boks .  Skoro ty napisałeś o normalnej/prawidłowej lokalizacji kabla od sondy , a ja napisałem o innej , to teraz kolega barto480/daimler nie bedzie miał żadnego problemu z odnalezieniem wtyczki , bo w razie czego bedzie miał 2 wskazówki gdzie moze byc  ;D .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

tomek1212

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2013, 01:22:59 am »
Super dziękuję za odpowiedz teraz znajdę ,Nie chcę zaczynać wątku nowego ale mam mokre wykładziny woda strona kierowcy i po tej samej stronie tył.
 Co to za rurka idzie w okolicy pedału gazu czy to odwodnienie szyberdachu podejrzewam ze to z niej cieknie i mam kałuże pod nogami????

Ta rurka to jest odpływ wody z klimatyzacji, taka sama jest też poprowadzona po prawej stronie. Raczej wątpie aby od tego mogło zalać całą lewa stronę.

barto480/daimler

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2013, 10:36:32 am »
oj to mam problem bo dziury jako takiej na podłodze nie widzę a jest naprawdę mokro i to po stronie tej rurki od strony kierowcy a klima nie działa jeszcze.

tomek1212

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2013, 16:45:16 pm »
Jesteś pewien że to woda, a nie płyn chłodniczy z nagrzewnicy ?
Sprawdź jeszcze odpływ z podszybia, troche ciężki dostęp jest do niego, lepiej po zdjęciu wycieraczki i tego plastikowego podszybia.

barto480/daimler

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2013, 19:48:03 pm »
Na pewno woda ,już chyba mogę znać problem zerwałem  uszczelkę z przedniej szyby ta wewnętrzną bo odpadała i muszę wkleić szybę czyżby to to było ale dziwne zę tylko od strony kierowcy mokro

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2013, 22:57:32 pm »
Jak masz odklejoną uszczelkę i szybę to wielce prawdopodobne, że podszybie zgniło i cieknie, szczególnie w narożnikach na łączeniach. Tyle, że jak szyby nie wytniesz, to tego nie zobaczysz, nawet po zdjęciu plastiku spod wycieraczek. Woda lejąca się od strony kierowcy niszczy tranzystory, sterujące nawiewami, dziury od strony pasażera załatwiają kompa skrzyni, jeśli masz silnik 4.0 i przycisk Sport. Tranzystory Darlingtona można wymienić, z zalanym kompem skrzyni już grubsza sprawa.

barto480/daimler

  • Gość
Odp: kod 44 fuel fault
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:41:05 pm »
Dzisiaj  kupiłem nowy czujnik temp wody podłączyłem i niestety po rozgrzaniu się silnika do temp strzałka na środku znowu go zamula:( odłączyłem nawet kable od sondy  to samo