Autor Wątek: Mój pierwszy kocur , pytania natury technicznej XJ6 XJ40 1992 3.2L  (Przeczytany 1862 razy)

Szogun

  • Gość
Mój pierwszy kocur , pytania natury technicznej XJ6 XJ40 1992 3.2L
« dnia: Sierpień 24, 2013, 19:25:33 pm »
Więc stało się , kupiłem drapieżnika :) Mam kilka pytań i mam nadzieje że mi pomożecie . Przebieg auta 150 000 km

1. Po ruszeniu autem z miejsca słychać w okolicach mostu taki dzwięk jakby szarpnięcia . Myślałem ,że tłoczek hamulcowy trzyma tarczę ,ale po rozebraniu wszystko jest ok . Nie zawsze ten dzwięk występuje . Macie jakieś sugestie ?

2 . Jak wymienić olej w tylnym moście . Wiem ,że wchodzi 1.6L 75W140

3. Czy o moim kocie jest filtr kabinowy ? Jeżeli tak to gdzie się znajduje

4. Mam problem z wyciekiem oleju  , na 99% z pod uszczelki pokrywy zaworów . Trzeba wymienić uszczelkę + uszczelki świec (6) ? . Wystarczy zwykła wymiana  czy trzeba czymś doszczelnić ?

5.Antena radia nie jest wysuwana ?

6.Wymieniłem kilka żarówek na Ledowe(pod maską , w schowku ,  w bagażniku i nad tablicami ) i świeci mi się na desce żarówka .   W czym może być problem ?

7.Na zimnym motorze słychać zawory . Czy regulacja odbywa się na doborze odpowiednich podkładek ?

8. Mam założony gaz(sekwencja) . Gdy jadę normalnie wszystko jest ok . Problem pojawia się gdy dam nieco żaru . W pewnym momencie wyłącza silnik i blokuje kierownice . Po zatrzymaniu auta przełącza na benzynę . Czy to wina ustawienia czy reduktor nie daje rady ?

9. Jak wymienić olej w skrzyni manualnej , ile go tam wchodzi i jaki najlepiej zalać ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2013, 19:34:15 pm wysłana przez Szogun »

tomek1212

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kocur , pytania natury technicznej XJ6 XJ40 1992 3.2L
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2013, 00:26:38 am »
1. Ten typ tak ma. Czasami.
2. Powinno wejść 2,1l, normalnie masz korek spustowy i wlewowy.
3. Nie ma.
4. Zakładasz nową uszczelke plus nowe oringi pod swiece i wszystko.
5. Antena powinna być elektrycznie wysuwana.
6. Do oświetlenia tablicy załóż zwykłe żarówki i kontrolka powinna zgasnąć. Poza tym LEDy w starym jaguarze są raczej nie na miejscu...
7. Musisz dobrać odpowiednie płytki.
8. Jedź do gazowników, sekwencji nie wyregulujesz "na oko".
9. W manualu raczej sie nie zmienia oleju.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Mój pierwszy kocur , pytania natury technicznej XJ6 XJ40 1992 3.2L
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2013, 22:22:31 pm »
W manualu olej sie wymieniało co 200 000 km , ale gdzie jest korek spustowy , tego niewiem  :-gwizd
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )