Autor Wątek: Problem z elektryką  (Przeczytany 2323 razy)

Jaguar XJ6 NOWY

  • Gość
Problem z elektryką
« dnia: Sierpień 06, 2013, 15:20:02 pm »
Witam. Tematem mojego postu jest problem z elektryką. Nie działają Światła z tyłu radio i wycieraczki. Myślę ze to może mieć ze sobą coś wspólnego więc prosiłbym o pomoc . Czasami działają albo wycieraczki albo radio albo światła albo wszystko razem :)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Problem z elektryką
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2013, 17:55:18 pm »
radio - jesli chodzi o radio , to sprawdź połaczenia z tyłu radia ( czy przypadkiem nie sa styki zasniedziałe )

wycieraczki - za działanie/niedziałanie wycieraczki odpowiada muduł , który o ile dobrze pamietam był za modułem lamp przednich ( za modułem od lewych lamp przednich ) , to taka mała kostak z jedną wielopinową wtyczką

światła tylne - za światła tylne również odpowiada muduł , który jest za tapicerką bagażnika ( lewe światła - lewy boczek , a prawe - prawy boczek  ) , warto sprawdzić , czy nie sa przypadkiem zawilgocone

Przewaznie jak cos w XJ40 raz działa , a raz nie , to zimne , bądź zaśniedziałe luty .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 18:04:26 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

tomek1212

  • Gość
Odp: Problem z elektryką
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2013, 18:18:45 pm »
Roczniki do 92 moduł wycieraczek mają pod schowkiem pasażera, tam gdzie przekaźniki, nowsze to nie wiem.

Jaguar XJ6 NOWY

  • Gość
Odp: Problem z elektryką
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2013, 09:17:06 am »
Zaobserwowałem że jak zadziałają światła to również działają wycieraczki .
Ma ktoś może schemat elektryki tego auta?
Może to być problem stacyjki?

Sarin

  • Gość
Odp: Problem z elektryką
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2013, 22:39:54 pm »
Jak kolega wspomniał powyżej.

Moduły i przekaźniki są za przednimi światłami. Tam często jest wilgoć i styki śniedzieją. Warto wrócić to tego tematu i nieco poświęcić czasu na oczyszczenie i hydroizolację wtyczek i połączeń. Więc kontakt spray w dłoń i po kolei...

Schematu są na forum - nie pamiętam gdzie. 

tagopat

  • Gość
Odp: Problem z elektryką
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2013, 17:09:05 pm »
Tu znajdziesz schematy instalacji elektrycznej do różnych modeli jaguarów...

http://chomikuj.pl/GRY_FILMY_STREFAXXX/MOTORYZACJA/SCHEMATY+INSTALACJI+ELEKTRYCZNEJ/JAGUAR????