Autor Wątek: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel  (Przeczytany 7148 razy)

Etain

  • Gość
2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« dnia: Czerwiec 22, 2013, 08:22:45 am »
Wyskoczyły mi 2 pomarańczowe kontrolki, więc prosiłbym o pomoc w poszukiwaniu usterki. Najpierw po odpaleniu silnika zaświeciła się sprężyna i cały czas miga (z tego co mi wiadomo to są świece żarowe), a po przejechaniu może 1 km zaświecił się silnik i świeci cały czas. Na dodatek turbina chyba się wyłączyła bo kotek nie ma mocy zupełnie a przy 130km/h wskazówka się zatrzymuje i autko nie pojedzie ani trochę szybciej...

Proszę pomoc.
Pozdrawiam

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2013, 09:05:15 am »
Migająca kontrolka świec żarowych oznacza błąd w układzie wtryskowym i pewnie przez to zapala się też błąd silnka. Przy mrugającej sprężynce silnik przechodzi w tryb awaryjny i dlatego nie ma mocy. Musisz odczytać kody błedów, bez tego trudno będzie znależć usterkę.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

bobusiek

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2013, 11:36:06 am »
Nie wiem jak w Jagu ale kiedyś w Audi A4 z dieslem miałem takie objawy i spowodował je uszkodzony czujnik świateł stop. Po wymianie wszystko wróciło do normy. :-W

ciamajda

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2013, 13:04:41 pm »
W jagu tak samo jak w fordzie- migająca sprężynka problem z układem zasilania

Etain

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2013, 17:35:56 pm »
komputer powiedział ze problem z trzecim wtryskiwaczem...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 18:24:42 pm wysłana przez Etain »

february

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2013, 15:03:43 pm »
Etain,
napisz w wolnej chwili co dalej z tym było i jak się skończyło, pliz...

Jawe83

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2013, 09:00:22 am »
Tu nie ma co pisać, co było - jeśli komp mówi, że problem z trzecim wtryskiwaczem, to znaczy, że trzeba go wyjąć i oddać na regenerację.

A jaki był tekst błędu? Coś pokroju "przekroczona wartość spalania stukowego"?

sebi

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2013, 22:07:08 pm »
witam na 1000 % straciles kod wtrysku zakoduj na nowo wtryski pozdrawiam

Jawe83

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:25:05 am »
witam na 1000 % straciles kod wtrysku zakoduj na nowo wtryski pozdrawiam


To takie coś dzieje się też w kotach? Myślałem, że utrata kodu wtrysku dotyczyła tylko pierwszych TDCi Forda...

Kulikowski

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:54:38 am »
to jest TDCi Forda... :-gwizd

Jawe83

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:13:54 am »
to jest TDCi Forda... :-gwizd

No przecież wiem  :P Ale pierwsze TDCi Forda miały odseparowany komputer zarządzający układem CR i w nich "gubienie" wtrysków (nawet w pełni sprawnych) było bardzo częste... wiem, bo miałem takowego 115-konnego rumaka  ;D Dopiero kolejna generacja miała już te komputery zintegrowane i raczej pozbawione owej wady.

Etain

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2013, 14:29:15 pm »
Sorry ze tyle czasu sie nie odezwalem, ale ostatnio spore problemy finansowe a komputer tez padl jak na zlosc -.-.
Wiec ogolnie wymiana 4 rozpylaczy (stare bylo strasznie zdeformowane). Zakodowanie na nowo wtryskow i chodzi ladnie. Pozostalo jeszcze pare usterek ale brak funduszy jak na razie na to :)

lenar90

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2015, 18:04:45 pm »
Witam,
trochę odgrzewam temat ale zaintrygowało mnie to gubienie ustawienia wtrysków. Mam problem z 2.2 z 2008, mianowicie oberwał mi się silnik na poduszce od strony paska, więc robiłem a i pasek i osprzęt do wymiany więc też zrobiłem. Samochód stał 3 tyg bez aku. Po zrobieniu zaczął jeździć mułowato stopniowo coraz gorzej, aż po 80 km zapchał się DPF, auto na lawetę, tuż przed paliła się kontrolka sprężynki a potem i ostrzeżenie o zapchanym DPF pomarańczowe i po chwili czerwone. Po lekkim oczyszczeniu DPF-a samochód odpalił ale dalej mułowaty. Zamierzam wysłać DPF do czyszczenia ale to nie tu problem, może się rozregulowało ustawienie wtryskiwaczy? teraz nawet nie sprawdzę czy turbina nie chodzi bo nie wkręci się na 2500 obrotów (ku wyjaśnieniu - bez turbiny raczej by się wkręcał na obroty? a po za tym nie miała kiedy walnąć). Aktualnie nie jestem w stanie bez lawety podjechać do mechanika dopiero jak DPF będzie czysty ale też mi szkoda bo się dość mocno zasyfi- z pewnością kopci jak głupi (jak zdjąłęm DPF to sadza czarna i dosłownie siateczka full zawalona)
Pozdrawiam i proszę o info...

dodatkowe pytanie czy jeżeli zdejmę DPF po chamsku na przejechanie tych 30 km i sprawdzenie jak kopci to nawyświetla mi się jakichś błędów czy nie? Proszę o info
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 19:18:48 pm wysłana przez Choina »

andrew140785

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:48:17 pm »
Błędy i tak już masz  :P ale nie wiem czy jest sens wywalania filtra skoro możesz jechać to dojedź i bez kombinacji. Ja tak bym zrobił filtr zawsze mogą wyczyścić skoro już raz to zrobili.
A czy nie zwiększa Ci się poziom oleju w silniku. ?
Radzę sprawdzić ;-)

lenar90

  • Gość
Odp: 2 Pomarańczowe kontrolki x type 2.0 diesel
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2015, 22:41:21 pm »
olej ok, ani nie ubyło ani nie przybyło. Filtr DPF sam przedmuchałem sprężarką 8 bar i odkurzacz żeby tak nie roznosiło się. Tam gdzie chce oddać filtr to czyszczenie i w ogóle regenerka kosztuje z 550 zł więc szkoda żeby się zawalił :) Jeżeli nie zrobi to błędu którego mechanik nie ominie to co się martwić i próbować (mam kanał), gostek podjedzie w sobotę z kompem. Ile średnio kosztuje podłączenie? 100?