Autor Wątek: Pisk przy skręcaniu;/  (Przeczytany 1904 razy)

gural8813

  • Gość
Pisk przy skręcaniu;/
« dnia: Luty 20, 2015, 09:44:28 am »

Pojawił się problem, ze gdy skręcam w lewo oczywiscie podczas jazdy to slychac pisk tak jakby hamulców i gdy dotykam wtedy dźwignię hamulca ręcznego to wydaje mi się że lekko wibruje. Klocki i tarcze wymienione w kazdym kole. pojawiło się to nie długo po wymianie. na stacji diagnostycznej nic nie wykazało, tylko wymiana gum stabilizatora z przodu. Koledzy, przyjaciele co to może być?? Proszę o poradę

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Pisk przy skręcaniu;/
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2015, 12:18:52 pm »
Może majster niedokładnie poskładał albo coś za lekko dokręcił. Zostaje zdjąć tylne koła i obadać sprawę
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

gural8813

  • Gość
Odp: Pisk przy skręcaniu;/
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2015, 13:54:06 pm »
no wlasnie nie wiem co robic bo dziwne to troche ze przy skręcaniu tylko to slychac. na moje ucho to slysze to z przodu w prawym kole ale jak dotkne ręczny to to lekko wibruje jakby tył trzymał. i dlatego ogłupiałem.:)

gural8813

  • Gość
Odp: Pisk przy skręcaniu;/
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2015, 08:48:21 am »
odświeżam temat.

Po sprawdzeniu przez kolege mechanika. Stwierdził ze łozyska sa wszystkie ok. bo mi huczało w samochodzie. Doszliśmy do wniosku ze to opony. Zauwazył tez ze trzyma prawy tylny zacisk troche, nie odpuszcza do konca i ręczny tez nie odpuszcza/ i nadal przy skręcaniu w lewo slychać taki niby metaliczny dźwięk i lekko wibruje dźwignia hamulca ręcznego, jak ją lekko zaciągne podczas jazdy to przestaje piszczec.  Wymienie dziś ten zacisk na nowy i zobaczymy czy to pomoze.
Co o tym myslicie?


eMWuGSM

  • Gość
Odp: Pisk przy skręcaniu;/
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2015, 18:15:59 pm »
Do 2005r. były zaciski jak w Mondeo III przedliftowym i Renault Kangoo, znana historia, zacisk do regeneracji. Nowsze już mają lepsze.

gural8813

  • Gość
Odp: Pisk przy skręcaniu;/
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2015, 07:55:36 am »
Dzieki za odpowiedź. tak własnie zrobiłem. kupiłem nowy zacisk i jest git. Nic nie piszczy. jezdziłem tak 3 lata. ale glupek ze mnie. :-wstyd koszt nie duzy a jaka satysfakcja.

Dla mnie temat zamknięty:_)