Autor Wątek: Światła - przegląd techniczny  (Przeczytany 2132 razy)

mc1985

  • Gość
Światła - przegląd techniczny
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 22:25:52 pm »
Witam

W związku z tym, że właśnie dziś mój błękitny Jaguar którego notabene dostałem w prezencie nie przeszedł badania technicznego mam pytanie, ale od początku.
Dziś na badaniu technicznym okazało się, że poprzedni właściciel sam wymienił oświetlenie z halogenowego na xenony, niestety jak wiadomo jeśli są xenony muszą być spryskiwacze ciśnieniowe i lampy samopoziomujące czy nie, bo różnie piszą i mówią. O ile co do spryskiwaczy wszyscy są zgodni, że muszą być to jeśli idzie o samopoziomujące lampy to już nie ma zgodności między opiniami.
I tu pojawia się moje pytanie czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją, ale przerabiał to na własnej skórze?
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam   

kurak22

  • Gość
Odp: Światła - przegląd techniczny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:14:20 pm »
rozwiązanie tak po Polsku: zmień stację diagnostyczną  :-V
rozwiązanie normalne, przerabiać na oryginał.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Światła - przegląd techniczny
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:45:01 pm »
Samopoziom w Europie musi byc i juz. Jak brak spryskiwaczy to zmienic stacje, moze inny przymknie oko
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Światła - przegląd techniczny
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2015, 22:11:59 pm »
Samopoziomowania nie widać, poza regulacja przy włączniku.. chyba że będzie szukał pod autem. Spryski widać więc tego nie ominiesz. Ja mam d2s ori ale bez osprzętu i ostatnio mi zwrócił uwagę, że powinny być i trochę pokręcił nosem ale przeszedł przegląd bez problemów. Ale byłem na tej stacji pierwszy raz to mnie nie znali jeszcze. Wcześniej tylko się zachwycali i nawet uwagi nie zwrócili na lampy tylko jeszcze je ustawił. Teraz mam halogenowe h1 bo odbłyśniki od d2s czekają na metalizację tylko się zebrać do tego nie mogę.. Zrób więc tak jak koledzy radzą.. zmień stację albo podmień żarówki na halogenowe jeśli masz wsadzone hidy h1.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

ghrh

  • Gość
Odp: Światła - przegląd techniczny
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2015, 22:24:57 pm »
Jak brak spryskiwaczy to zmienic stacje, moze inny przymknie oko

A potem policjant zabierze dowód... Szkoda życia, lepiej kupić dobre halogeny (Osram NightBreaker albo podobne Philipsa) i mieć święty spokój i przyzwoitą widoczność.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Światła - przegląd techniczny
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2015, 18:25:06 pm »
Jak brak spryskiwaczy to zmienic stacje, moze inny przymknie oko

A potem policjant zabierze dowód... Szkoda życia, lepiej kupić dobre halogeny (Osram NightBreaker albo podobne Philipsa) i mieć święty spokój i przyzwoitą widoczność.
I najpierw zregenerować odbłyśniki i spolerować klosze. Dołożenie sprysków lamp jest troche skomplikowane, bo steruje tym GEM.