Autor Wątek: Jaguar S-type cz warto kupić...  (Przeczytany 54210 razy)

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:14:50 am »
No nic....
To w takim razie dzięki bardzo wam wszystkim za pomoc i zainteresowanie tym tematem!
No a ja teraz "zamieram" na forum ze względu na brak mego kota, ale myślę że jak go kupię to jeszcze tu wrócę.     
 :-thank Jeszcze raz dzięki wielkie za porady!!!! :-thank

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 29, 2012, 23:42:17 pm »
ODGRZEWAM TEMAT JESZCZE JEDNO WAŻNE PYTANIE!!!!!!!!! :-help

czy można spotkać s-typa z 4X4 (4WD, AWD) bo jak widzę z jaguarów to tylko x-type ma taki bajer, a w s-typie obawiam się się samego tyłu (nawet nie jeśli chodzi o poślizgi bo jeździłem oplem omegą i z tym sobie radzę tylko gorzej jest z podjazdami różnego typu - nie tylko w zimie ale np. jak popada deszcz i zrobi się błoto czy nawet ja żwir i pod górę) Proszę was o pomoc czy da się zamontować AWD? może to pytanie brzmi głupio ale często jeżdzę po różnych "zadupiach" i mam bardzo poważne wątpliwości czy tył da radę.  :-help

cziff

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 29, 2012, 23:48:08 pm »
S-Type nie ma AWD.

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 30, 2012, 11:07:51 am »
No właśnie.... a czy jest możliwość zamontowania (np. przełożenie z uszkodzonego 300c albo coś tego typu) może ktoś próbował robić taką magię??? Wszystko rozchodzi się o to, że S-type bardzo mi się spodobał tak pod względem wizualnym jak nawet technicznym ale obawiam się, że z samym tyłem sobie nie poradzę (tak jak wcześniej wspominałem jeździłem omegą z tylnym napędem i wszystko super, prowadzi się nawet lepiej od przednionapędowaca [o wiele!] ale cóż z tego skoro górka na śniegu etc. niemożliwe do pokonania.... . Jedyny jaguar jaki ma AWD to X-type ale ten mi się znowóż strasznie nie podoba (wizualnie i to, że to bardziej Ford niż Jaguar) a już zwłaszcza w porównaniu z S-typem to wychodzi fatalnie  :-thumpdown

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 30, 2012, 18:03:32 pm »
Zadzwoń do EXTREM 4X4. Przerobili Fiata 500 to i S-Type'a przerobią.
Myślę że cena tylko Ci się nie spodoba.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

the_driver

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 01, 2012, 22:14:41 pm »
Też pozwolę się wtrącić, akurat s-type mam od paru dni, ale już sporo najeździłem się autami z tylnym napędem i opisy z tym jak to strasznie zimą są nieprawdą, teraz gdy masz kontrolę trakcji do tego dobre zimówki założysz nie ma problemów, nawet w sporym śniegu, więc ten napęd na wszystkie koła doda ewentualnie pewności przy przyspieszaniu, i tak rzeczywiście da spore różnice w górach na bardzo stromych podjazdach  :) chyba, że ktoś chce szaleć, nie o to chyba Tobie akurat chodzi ;)

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 01, 2012, 23:01:20 pm »
Tak... nie chodzi o to aby szaleć ani o to by lepiej "trzymać" się drogi w zimie bo ja również jeździłem takim autem z napędem na tył i jak dobrze się go wyczuje to można naprawdę śmiało jeździć a mi chodzi tu akurat o to ażeby nie mieć problemów ze stromymi podjazdami etc. bo przekonałem się już, że napęd na tył i strome podjazdy to dwie przeciwności a zwłaszcza gdy ciągnie jedno koło (to mniej obciążone, to wtedy już tragedia - trzeba wzywać pomocy do wyciągnięcia) A może gdyby założyć blokadę na most (ciągnęły by zawsze 2koła) czy to by coś dało ???


@Choina
dzięki za nazwę firmy, napisałem solidnego maila i na razie brak odzewu ale przypuszczam, że tam mi nie pomogą bo robią samochody terenowe z 4X4, ale zobaczymy....

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 02, 2012, 15:43:28 pm »
A ktoś zna może takie firmy, które zajmują się zakładaniem AWD (oprócz Extrem 4X4)???????

I jeszcze jedno, może głupie ale również gnębiące mnie pytanie: czy w automacie jeśli wystąpi awaria samochodu i potrzebuje by ktoś mnie pociągnął to wystarczy dać N (luz) i ciągnąć czy grozi to jakimś uszkodzeniem ???????

IHP

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 02, 2012, 15:51:38 pm »
Automat można holować najwyżej parę kilometrów, z bardzo niską prędkością i to na własne ryzyko.

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 04, 2012, 10:41:32 am »
A no właśnie na własne ryzyko.... Czyli dlaczego na własne co może się stać?

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 06, 2012, 11:47:09 am »
O! już wszystko jasne przekopałem internet i wiem więcej niż mogłem się spodziewać  :-yipee . Jak na razie to by było na tyle... . Wielkie dzięki wszystkim forumowiczom za fachową i miło pomoc!!!   :-thank 
                                                        :-tylko i tylko na Jaguar Club Poland!

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 12, 2012, 11:43:37 am »
Ja mam do sprzedania 3 S typy - 3.0 V6 manual, 4.0 V8 oraz 2,7d. Ciężko w to uwierzyć ale 3.0 w manualu NIGDY nie wziął mi w mieście więcej jak 12.2l/100km, średnia to 11.4 a minimum jakie udało mi się zrobić to 9.4!!!!!! Trasa to śmiech na sali - 7l/100km. 4.0 pali jak smok i miasto powyżej 15l, trasa 10.4 . Jeśli kolega M10 chce kupić droższe auto ale za to z pewnych rąk to zapraszam. Zajmuję się sprzedażą części do Jaguarów i to co ludzie sprowadzają oraz to jakie części chcą do naprawy to woła o pomstę do nieba!!! Tanie auto = drogie naprawy i jazda wokół serwisu. A potem taki użytkownik płacze, że nigdy więcej Jaguara bo to się psuje itd itp

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 12, 2012, 18:26:41 pm »
@Jaguar Parts

Dzięki za propozycję tylko tak jak wcześniej pisałem, póki co - w najbliższym okresie nie planuje zakupu lecz zarejestrowałem się na JCP by zebrać jak najwięcej cennych info. a jak na razie muszę zaspokoić potrzeby innymi markami zwłaszcza, że obecnie używam kombiaka.
Ale oczywiście jeśli będę kupować to rozwarze też Pana propozycję [jeśli będzie jeszcze aktualna] - znam Pana nick z allegro to jakby co będę polecać  ;)

Pozdrawiam

piker

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 14, 2015, 20:44:54 pm »
Witam,

Ktoś tu pisał że nie ma S-type Quattro , ja posiadam taki model  S-type 3,0 v6 2001 rok z na pędem 4x4 został sprowadzony ze Szwajcarii i widocznie został przygotowany pod teren Górzysty ...
Od roku jeżdżę na LPG, i bardzo ładnie chodzi bez problemów...

To znaczy że mój czarny kotek jest wyjątkowy...

pozdrawiam
Marcin                 jak by co piszcie na meila marcinkulczak@wp.pl

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 14, 2015, 20:47:23 pm »
To masz X type a nie S type