Autor Wątek: Jaguar S-type cz warto kupić...  (Przeczytany 53355 razy)

Offline money555

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Lubię V6 :)
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 03, 2019, 16:35:36 pm »
Dzięki za opinie ;)

Ja chcę tylko w manualu, wiem, że to dziwne może podejście ale już tak mam, tak samo ręczny na dźwignię niż automat (chyba od 2004 roku tak jest) :)

Podoba mi się właśnie środek z przed 2002. Taki klasyczny :)
LPG dlatego, że mi zakładać się nie opłaca, a zawsze dobrze mieć auto z tanim paliwem :) Jeździłem 2.4 R5 i tam potrafiłem spalić 16 L po mieście, a niestety 75% jazdy miałbym po mieście ;)

W takim razie zapytam, czy na coś szczególnie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem?
Rozrząd, blachy wiadomo, praca silnika...

Czy klima często zawodzi w tych autach (niestety Volvo choruje na problemy ze szczelnością układu...?


Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 03, 2019, 18:24:09 pm »
Wnętrze - wygląd kwestia gustu, ale wykończenie w przedlifcie jest kiepskie i na dziurach denerwujące. Ja mam 2003r. i już elektryczny ręczny. LPG - dla mnie warunek, że wszystko musi być idealnie, żadnych checków itp. itd., bo np. jazda na zbyt ubogiej mieszance i inne tego typu historie mogą w dłuższej perspektywie spowodować kłopoty z silnikiem. A wiadomo jak z tymi gazownikami jest. Co do klimatyzacji - często pada elektrozawór nagrzewnicy (w przedlifcie 545zł). A co do sprawdzania to auto jak każde inne. R5 w Volvo chyba fajnie chodzi?  :-chyt
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 03, 2019, 19:16:51 pm »
R5 w Volvo chyba fajnie chodzi?  :-chyt

Biorąc pod uwagę, że kolega pisał o s80, które trochę wazy to jak mowa o R5 bez turbo to rewelacji nie ma. Tym bardziej w wersji 140KM.

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 03, 2019, 20:19:26 pm »
Chodziło mi o walory akustyczne  ;D. Nie pamiętam, ile miały te silniki koni, ale kojarzę, że np. 2.3 miało z 250km chyba  ;D
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline money555

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Lubię V6 :)
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 03, 2019, 23:29:45 pm »
Dokładnie Volvo S80 z wolnossącym R5. Moc miałem akurat 140 KM ale auto od 1500 obrotów szło równym tempem, do tego jeszcze mechaniczne zawory (przy odpuszczeniu gazu, lubił sobie gulgoczeć, a przy dodawaniu gazu warkot silnika jak w rasowej wyścigówce). I w porównaniu z innymi R4 140 KM to R5 w Volvo było odczuwalnie szybsze, mimo sporej masy (1550 kg). Inne ciekawe silniki w Volvo to 2.0 T5 i 2.8/2.9 T6
Ale jak można mieć 2.5 L i 200 KM to zdecydowanie ciekawsza opcja, nawet od 3.0 francuzkich z raptem 200 KM, a i jakiś tam pomruk w S-type też jest więc powinienem być zadowolony :)
Czyli plastiki do 2001 nie są zbyt trwałe na polskie drogi? Akurat w Volvo jakość jest na bardzo dobrym poziomie i po latach nic nie trzeszczało w kabinie...

Dzięki za opinie. Eska nie jest jeszcze tak zaawansowanym autem więc, myślę, że auto spokojnie do ogarnięcia :)
Gaz to wiadomo, sprawnie działający, bez chceck, oleju nie da się do końca sprawdzić ile taki silnik pije ale dobrze pracujący silnik, można usłyszeć i poczuć :)

Tak z ciekawości ile waży najmniej S-type z silnikiem np. 2.5 V6 czy 3.0?

Offline maur

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 01, 2019, 11:30:14 am »
Pojawia się tutaj wątek części, które rzekomo są drogie. Pewnie zależy od części, ale jak wymieniałem kiedyś sonde lambda w focusie, a teraz wymieniam s-type to ceny są porównywalne. Ja kupiłem tutaj https://czesci.lr.pl/, ale jestem świeży i może są tańsze sklepy z częściami...