Autor Wątek: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?  (Przeczytany 39195 razy)

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 23, 2012, 10:22:03 am »
z tego co pamiętam, można na podnośniku lub z kanału się dostać do tego od spodu z przodu lewej strony, naturalnie jest bardzo ciasno i trzeba mieć małe łapy... może by tak spróbowali popchnąć śrubokrętem/patykiem nie kabel ale "linkage" od sprężyny, na tyle żeby sprawdzić.....
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:25:31 pm »
Kotek na[rawiony tylko jeszcze trzeba wyregulowac bo nie do konca rowno pracuje ale to juz raczej we wlasnym zakresie bo jak uslyszalem cene za naprawe to mnie z butow wyrzucilo;/ (2500zl) a przyczyna okazalo sie kolo ze znakami do czujnika polozenia walu, oberwal sie tam klin ale nie zluzowalo kola tylko przesunelo jakies 2cm i zablokowalo dlatego krecill sie dalej z walem.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 27, 2012, 23:13:21 pm »
A wiec po odbiorze auto zapala lecz na zimnym silniku ma ok 2000obr/min potem spadaja do ok 800-850obr/min.
Po przelaczeniu  skrzyni na "R" lub "D" auto gasnie przy probie ruszenia na postoju na "P" obroty sa nie rowne (szarpie silnikiem), natomiast po odlaczeniu przeplywomierza obroty wzrastaja ale po wrzuceniu "D" lub "R" mozna jechac chodzi nie mozna nagle dodac gazu bo zgasnie. Aby go odpalic trzeba probowac kilka razy az zlapie;/
Moze ktos wie co mu moze dolegac jeszcze? Wserwisie powiedzieli ze to kwestia regulacji podobno jakiejs sruby ktora jest w kolektorze ssacym.

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 27, 2012, 23:23:22 pm »
Możliwe, tylko jakiej śruby...? Takie objawy miałem, jak miałem nieszczelny dolot - była wydmuchana uszczelka kolektora ssącego na jednym cylindrze. Kichał, prychał, nie chciał jechać, po odłączeniu przepływki dało się chociaż dojechać do domu.
Sprawdź więc może szczelność tej uszczelki. Kup gaz do zapalniczek, odpal silnik i psikaj w okolice każdego wlotu kolektora ssącego do każdego cylindra. Jeżeli będzie gdzieś nieszczelne i dostanie się gaz, silnik zacznie przygasać nagle. W ciągu minuty znalazłem nieszczelność tym sposobem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 23:28:37 pm wysłana przez lysyyy »

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:17:27 am »
Dzieki,cenna rada. Jak przyjade dzis tam gdzie on stoi to bede sprawdzac tym sposobem, a druga rzecz ktora wczoraj zauwazylem to to ze jak nie odkrece korka w baku to moge zapomniec o odpaleniu a po jego odkreceniu zasysa powietrze tak jakby zbiornik paliwa nie mial odpowietrzenia. A do momentu kiedy nie bylo tej usterki z kolem pasowym bylo wszystko ok, ale wiem  iz serwis podpinal zewnatrzna pompe aby sprawdzic czy ta w baku nie jest padnieta i czy jest taka mozliwosc ze podpieli przewod zasilajacy na przemian z powrotnym albo przekombinowali cos innego? Teraz jak juz mam nim gdzies jechac to tylko przy odkreconym korku wlewu paliwa.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 28, 2012, 14:07:22 pm »
Sprawdzone, po odpaleniu i jak pisal "Lysy" psiknieciu w kierunku kazdego kolektora ssacego gazem od zapalniczki nic  sie nie dzieje;/ w okolo calego ukladu ssacego rownierz brak reakcji;/

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 28, 2012, 21:38:01 pm »
Znaczy uszczelka szczelna... Cholera, ciężka sprawa...  ??????

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 30, 2012, 15:46:15 pm »
A wiec tak, rozebral to inny mechanik i wyszlo iz do wymiany napewno sa dwa czujniki oznaczone jako "42709A LHE1692AA 2ks 4s95" nie wiem ktory numer jest poprawny przepisalem wszystkie wiec dwatakie czujniki i silniczek krokowy do XJR-a jak narazie to tyle jesli ktos dysponowal by takimi czujnikami to bardzo prosze o pomoc chyba ze ktos wie od czego one wogole sa i od czego mozna by je innego ewentualnie zalozyc

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 30, 2012, 18:08:22 pm »
KNOCK SENSOR LHE1692AA jest poprawny.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 30, 2012, 19:16:22 pm »
A od czego to jest i jak bardzo wplywa na odpalanie i prace silnika?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 30, 2012, 19:20:57 pm »
Czujnik spalania stukowego
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 30, 2012, 19:24:38 pm »
To juz wiem tylko jak on wplywa na odpalanie i pozniejsza prace silnika. Bo powiem ze jak byla wymieniana uszczelka pod glowica to jeden z nich byl klejony i prawie rok przejezdzil normalnie teraz po zdjeciu kolektora ssacego okazalo sie iz jest on znowu urwany tzn ta plastikowa koncowka niebieska czyli teoretycznie mozna to poskladac po stykach drugi tez widac iz byl klejony

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 21, 2012, 14:21:52 pm »
Witam ,ciagne watek dalej poniewaz kotek znowu zostal odebrany z naprawy po tym jak byl w serwisie na ul. barskiej w Krakowie. I teraz po wymianie dwoch czujnikow spalania stukowego i naprawie silniczka krokowego autko odpala praktycznie na dotyk lecz przy gwaltownym dodaniu gazu zaczyna prychac strzelac itd, natomiast kiedy robi sie to bardzo spokojnie to da sie nim w miare normalnie jechac lecz np przy ruszaniu na skrzyzowaniu lubi zgasnac na wolnych obrotach minimalnie faluje, przy odpieciu przeplywomierza obroty sie zwiekszaja ale nie da sie autem jechac bo nawet powolne dodanie gazu powoduje objaw prychania i strzelania. Natomiast wedlug mnie po odpieciu przeplywki auto powinno chyba zgasnac? wiec jak to jest i gdzie ewentualnie szukac jeszcze?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 21, 2012, 16:06:25 pm »
Poszukaj czy nie łapie lewego powietrza.. :- pojecia
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

lysyyy

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 21, 2012, 16:48:38 pm »
To już kolega sprawdzał...Cholera ciężka sprawa... A zapłon ogólnie sprawdzony?