Autor Wątek: Wizualne detale - co myślicie ?  (Przeczytany 5820 razy)

Mr_Daimler

  • Gość
Wizualne detale - co myślicie ?
« dnia: Luty 21, 2012, 07:58:08 am »
Witam, autko które posiadam to Daimler XJ40. Mam dwa pytania odnośnie pewnych wizualnych zmian.
Po pierwsze Jaguarek na maske - chodzi mi o metalową postać kota w postaci statuetki. Zawsze mi sie to podobało i uważam że Jaguar bez tego to nie Jaguar. To tak jak jakiś stary zabytkowy model merca bez "celownika" na masce. Tyle że moje autko to Daimler. Co prawda Daimler to luksusowa wersja Jaguara, no ale do tego stopnia "niezależna" że ma z tyłu napisane "Daimler", na kierownicy również, nawet na radiu, na kołach ma "D" i na grilu też. Więc czy to nie  bedzie, nazwijmy to nietaktem, przeczepiać z przodu statuetkę ? Aczkolwiek na którejś fotce z któregoś tam zlotu chyba widziałem Daimlera ze statuetką z przodu. Co myślicie ?

Teraz kwestia chromowych łuków na nadkola. Oczywiście jest to kwestia gustu, ale i tak chciałbym znać wasze opinie. Generalnie uważam że do XJ40 to pasuje, auta gdzie jest duuużo chromu: zderzaki, ramki szyb, lusterka, klamki, grill i listwa nad rejestracją. Do takiego x300 a tymbardziej x308 to juz nie bardzo pasuje, bo tam jest duzo mniej chromu albo wcale. Ale chciałem znac Wasze opinie nawet w przypadku XJ40, czy to Waszym zdaniem nie jest wiocha, czy to dobrze wyglada. Poza tym martwi mnie robienie dziur w blasze, bo żeby zamontować jeden to trzeba chyba nawiercić jedna lub dwie dziury.....troche szkoda. Jesli bym mial lekko zardzewiałem te łuki, to bym je odczyścił, przejechał farbą antykorozyjną i zamiast wydawać majatek na malowanie całego elementu to zakryć to chromowanym łukiem. Ale u mnie tam nie ma gramy rdzy a z drugiej strony takie łuki mi sie nawet podobają :/
Zapraszam Wszystkich do dyskusji, bez wzgledu na to czy macie takie łuki czy nie, albo jaki macie model Jaga, piszcie co myślicie. Dzięki.

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 08:04:07 am »
Statuetce w Daimlerze mówimy NIE, a łuki chromowane to wiocha. Zakłada się zazwyczaj żeby zakryć rdzę.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Mr_Daimler

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 08:12:27 am »
Statuetce w Daimlerze mówimy NIE, a łuki chromowane to wiocha. Zakłada się zazwyczaj żeby zakryć rdzę.

Co do statuetki to dzięki za Twoją opinie, co do łuków, to też tak pomyślałem, ilekroć widzę na jakiś fotach Jaga z takimi łukami myśle sobie: "ciekawe czy taki zgnity czy własciciel tak poprostu woli" :)

No ale zapraszam kolejnych forumowiczów do wygłaszania swoich opinii.

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 08:32:46 am »
Zgadzam się z Choiną. W obu kwestiach :-V
Kilka dni temu widzialem na mobile.de x308 Sovereigna, gdzie leaper byl przymocowany na srodku maski. Podkreslam, na srodku :-nuts
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

maras

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 08:58:33 am »
Witam. Jestem tego samego zdania. Łuki to wiocha a leaper to kwestia gustu ale nie zamocowywałbym go, ponieważ trzeba zrobić dziurę w masce a to się wiąże z póżniejszą korozją.

cobi

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 09:10:05 am »
Łuki to wiocha  :-thumpdown
Zawsze kiedy widze auto z takim dodatkiem to myśle "o pozakładał żeby pognite nadkola pozasłaniac".
Co do statuetki nie mam zdania.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 09:41:52 am »
   Kotek na masce kiedyś mi się podobał, ale teraz w mojej opinii pasuje tylko do starszych modeli. Nakładki to porażka, tym bardziej że wydaje mi się że nie są szczególnie dobrej jakości.

   Kolego ja mam D na masce i dylematu z kotem nie mam, wydaje mi się że auto tym lepsze im bliższe wersji fabrycznej. Ja u siebie zmieniłbym tylko podłokietnik, tak aby było tam miejsce na drobiazgi ( klucze, portfel, telefon ), bo kieszenie w drzwiach i przednich siedzeniach są niepraktyczne.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

pasja club

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 10:02:30 am »
Ja też mam Daimlera i niestety poprzedni właściciel zamontował na masce kota jest ładny i ludziom się podoba ale ja mam mieszane uczucia bo klasyk powinien być oryginalny. Kolega ma nadkola i progi w chromie do tego koła szprychy za te gadżety zapłacił 3000 euro, nie ma korozji na progach ani nadkolach ale chciał to ma więcej chromu kwestia gustu zajrzyj do galerii niebawem powinien się pokazać. Sam ocenisz i zdecydujesz.

slavek

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2012, 10:08:48 am »
no kot w xj40 to temat kontrowersyjny.... listwy nie bo jak wiadomo wszystko co przyklejone do rantów mówi nam jedno - ukryta rdza. no i powiedzmy sobie szczerze uroku to raczej nie dodaje...

A kot na masce... no skoro nikt oryginalnie go tam nie dał to miał jakiś powód... jasne że jest to marzenie każdego posiadacza jaga żeby coś tam sterczało, no ale czy to nie będzie wyglądało jakby się chciało przypodobać nie znającym tematu... to jak nalepka M na BMW 316.
Chyba jednak lepiej znać swój samochód i potrafić wytłumaczyć laikowi w temacie że tak ma być... a jeśli masz D to tym bardziej... BMW Mpower AMG Brabus Abarth...
Trochę boli że nie ma jaguara na masce... ale jest milion powodów za które i tak można go kochać...

daniel

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2012, 10:09:24 am »
Cześć,
ja miałem na Daimlerze 40 figurkę (była już jak kupiłem) i wyglądało to ok. Podobało się i innym i mnie. Jak Ci się podoba to sobie zamontuj, tylko gustownie, nie na środku maski. Też lubię fabryczny wygląd klasyków, ale figurka to nie to samo co jakieś dziwne felgi.

Mr_Daimler

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2012, 11:11:06 am »
dzięki Wszystkim za dyskusje :) Co do łuków to mnie przekonaliście. Moje autko jest w 100% oryginalne i niech takie pozostanie (no moze za wyjątkiem radia ktore musialem wymienic, wymieniłem oczywiście na takie samo, bo moim zdaniem do Jaguara nie pasuje żadne radio z migającymi bajerami, tylko jedynie oryginalne, róznica tylko taka ze na oryginalnym, na klapce pisało "Daimler" a teraz jest napisane "Jaguar" :) )

Co do statuetki:



    wydaje mi się że auto tym lepsze im bliższe wersji fabrycznej. .

generalnie racja, im bliżej oryginału tym lepiej, w tym cały urok. Narazie dam sobie spokój z figurką, ale w przyszłosci jeszcze o tym pomyśle. Powiem tak , gdyby to był Jaguar to nawet bym sie nie zastanawiał i ją przyczepił - i oczywiście nie na środku, to musi wygladać idiotycznie  :-thumpdown

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 14:05:04 pm »
Dokładnie, czym więcej oryginału tym lepiej :):), Co do kotka powiem tak nie na wszystkie modele pasuje a i jego montaż musi być odpowiedni a nie jak niektórzy co widziałem prawie na środku maski hehehe:) Pozdrawiam kociarzy;)
Kocia moc :)

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2012, 19:31:30 pm »
witam,
mysle ze to jalowa rozmowa o leaperze. naturalnie nie mozesz go zamontowac bo przeciez masz daimlera a nie jaguara. to tak jak by sobie ktos do smarta gwiazde z przodu przymocowal. ;)

chromy na nadkolach to podobnie wyglada jak dorobione spoilery na bagazniku albo te "piekne" cb-anteny na dachu. totalna wiocha i z dobrym gustem nic nie ma do czynienia. NOGO! :-thumpdown


Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2012, 19:54:19 pm »
Do Daimlera "moglbys" zamontowac najwyzej to:


Mr_Daimler

  • Gość
Odp: Wizualne detale - co myślicie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2012, 21:10:26 pm »
wiem wiem, widziałem to na ebayu wiele razy i nawet kiedys chciałem to kupić, ale potem pomyślałem sobie że bedzie to wyglądać jak klamka, klamka na masce - idiotyczne ! Ale teraz tak patrze i widze ze to wcale tak nie wyglada a wrecz wyglada całkiem dobrze. Hmmm....... :D