Autor Wątek: Katalog części - EPC do X308  (Przeczytany 19714 razy)

Tom

  • Gość
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2013, 07:42:02 am »
kłania sie czytanie ze zrozumieniem, ale już wyjaśniam, jak kolega sam napisał:

"...Od momentu jak znasz numer części łatwiej znaleźć zamienniki i części w lepszej cenie, ale 40 % to chyba przesada...."

Wątek dotyczył instalacji programu EPC z konkluzją kolegi, że poznamy nr części i bedziemy mogli kupić tańszy zamiennik a ja wyraziłem opinie na ten temat.

Nastepnie kolega napisał, że: Tom, ja mam amortyzatory z rezystorem i nie ma z tym problemu, ale co to ma wspólnego z ECP to nie wiem.
Otóż implikacją kolegi toku myslenia i działania, czyli: znam nr cześci = tani zamiennik, zainstalował w swoim samochodzie taką właśnie część. Teraz już chyba jasne?, czy jeszcze nie do końca?

Ciekaw tylko jestem, jak kolega bedzie sprzedawał samochód to poinformuje potencjalnego nabywce ile jest jaguara w jaguarze.
Nie musze chyba nikogo przekonywać, że Jaguar to droga zabawka.
Pozdrawiam.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2013, 08:19:24 am »
Tom, dlaczego zakładasz, że zamiennik zawsze musi być tani ? Choina dobrze zrozumiał o co mi chodziło.

Zgadzam się z Tobą że Jaguar nie jest tani w utrzymaniu, i cieszę się że Twoja sytuacja materialna pozwala Ci kupować części z logo Jaguara.

Jednak są na forum osoby, które nie widzą nic złego w tym że producentem części jest Bosch, Lemforder, Koni itp. , parkują Jaguary pod blokiem, i wstawiają do nich gaz.

A tak na marginesie JEPC ( schemat budowy ) może się przydać w rozmowie z mechanikiem, często na forum używane były schematy pomocne do określenia przyczyny usterki, np. w zawieszeniu.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline robsson86

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 15, 2013, 08:29:01 am »
Twierdzenie ile jaga jest w jagu przez to ze ktos zastosowal zamiennik zamiast orginalu jest bledne, gdyz producenci aut kozystaja z fabryk czesci na calym swieci i poprostu placenie za logo jaguara jest ekonomicznie nie uzasadnione, te same czesci z tej samej fabryki kupimy bez zbednego narzutu z ta sama trwaloscia tylko bez logo o wiele taniej.

Ps. program jest dobry, mam amory z tylu do wymiany i jak szukalem po wpisaniu x300 kosztowaly 700-800 zl a jak wpisywalem po numerze byly juz od 400 jak sie dobrze poszukalo.
bo nie ma to jak kompresor.............

XJR6 1995r

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2013, 10:33:13 am »
Ja osobiście uważam, że część oryginalna jest najlepsza i mechanik, który specjalizuje się tylko w jednej marce (np. pracownik ASO). Dlatego auta na gwarancji serwisowałem tylko w ASO, a po gwarancji u tego samego mechanika (20 lat w ASO Renault), ale prywatnie. Taki mechanik ma wiedzę, która firma jaką część robi dla producenta aut. I np. mówił mi "... kup rolkę SKF, bo ta firma robi na pierwszy montaż, kup klocki TRW bo cały system jest Lucasa, świece tylko Eyquem'a bo na tym jeździ najlepiej, łącznik kup oryginał bo nie ma dobrego zamiennika". W takim przypadku można serwisować auto na zamiennikach i to się chyba nazywa części OEMowe. Niestety żyjemy w Polsce, w państwie druciarzy, gdzie albo się jedzie najtańszym zamienniku albo na używce. Czasami dochodzę do wniosku, że najlepiej serwisowane auto to nowe auta firmowe. Raz że pracownik nie płaci, dwa że podobno leasing zobowiązuje do naprawy w ASO. Odnośnie części, nie zawsze opłaca się kupić zamiennik. Ja na mechanice się nie znam, raczej przy aucie nic nie zrobię, dlatego korzystam z usług mechanika. Zawsze mówię, że nie stać mnie na tanie zamienniki, bo musiałbym zapłacić dwa razy za część i dwa razy za wymianę. Włożę oryginał i zapominam o problemie.

Mechanika z Jaguara jeszcze nie udało mi znaleźć. A serwis w Łodzi strzeże pracowników przez klientem, można zapomnieć o staniu przy aucie. Raz udało mi się wejść na serwis, ale konsultant serwisowy cały czas był obecny przy rozmowie i taki miał strach w oczach jakbym miał wynieść nie wiadomo jaką tajemnicę z serwisu.

Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2013, 11:08:53 am »
Dokładnie Choina, najlepsza część do część typu OEM - oryginał ale z logo producenta a nie marki auta. Oczywiście nie każda część występuje w OEMie. EPC też oczywiście nie pokazuje tego, że taka część OEM występuje. Zamienniki najlepiej omijać szerokim łukiem bo to tylko pozorna oszczędność. Jak to się mówi "chytry 2 razy traci". Duże korporacje mają środki na rozwój i badania a także na używanie dobrych jakościowo materiałów.
Sprawa tyczy się nawet takiej części jak zderzak! Wiecie ile razy dziennie podczas produkcji przechodzi testy, pomiary naprężeń itd? Myślicie, że zamiennik też? NIE. Jest forma, biją zderzak i tyle. Potem podczas małej stłuczki oryginał zamortyzuje uderzenie i będzie tylko do malowania a zamiennik połamie się na kilka kawałków.
   Mój ojciec jest szefem maszyn na statkach z prawie 40 letnim stażem. Jakiś czas temu armator nakazał oszczędności na czym się tylko da. Potrzeba było zamówić uszczelki do czegoś tam. Kazano zamówić zamiennik, mimo, że producent zaleca oryginał z Caterpillara. Wizualnie było dokładnie to samo, ale niestety żywotność tych uszczelek była gorzej niż tragiczna. Oczywiście powrócono do Caterpillara jakkolwiek chęć oszczędzenia spowodowała dodatkowe koszty i to spore.

Tom

  • Gość
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 15, 2013, 11:20:36 am »
Dokładnie tak jak koledzy Choina i Jaguar Parts napisali, przecież Jaguar nie produkuje wszystkich części, kooperuje z wieloma firmami, które w momencie produkcji mają zakaz sprzedaży na "after market" ale my w wiekszości mamy stare "rumple" wiec wiekszość tych produktów jest już dostepna i chodzi o to, żeby takie produkty kupować a nie tanie zamienniki na raz. Kto tanio kupuje - dwa razy kupuje.

Offline robsson86

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2013, 13:30:12 pm »
Tom teraz inaczej piszesz bo wczesniej z twoich wypowiedzi mozna bylo wywnioskowac ze tylko z logo jaguara montujesz bo inne to szajs i nie wypada. Wszystkim nam chodzilo w tym temacie ze po co przeplaca za np jak ktos przytaczal rolke z logo jaguara jak wiadomo ze skf to jedna z wiodacych marek produkujacych na pierwszy montaz elementow łozyskowanych. Wiadomo ze jakies marki typu 4max albo Abe czy jakies inne zamieniki omijamy szerokim lukiem. Sklepy specjalizujace sie w czesciach do angielskich samochodow cenia sobie tak jak mowilem amory w mocno zawyzonych cenach , normalnie Bilstein czy sachs czy co kolwiek jest kilka stowek drozsze, jak znasz nr orginalny czesci po wpisaniu w google wyjda te same cczesci w lepszych cenach ale jak wpiszesz xjr x300 wyjda strony wlasnie tych sklepow.
Wiec jak zwal tak zwal czy to oem czy zamiennik to tylko tych firm ktore produkowaly na pierwszy rzut czesci do naszych aut albo sa to solidni renomowani producenci oplaca sie kupowac i szukac w lepszej cenie amen.
bo nie ma to jak kompresor.............

XJR6 1995r

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:58:47 pm »
A tak na marginesie, jeśli ktoś lubi wiedzieć więcej i ma zacięcie mechaniczne polecam :

XJ-X308_Workshop_Manual
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

enter84

  • Gość
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 10, 2015, 14:51:32 pm »
Panowie ściągnąłem sobie program EPC zainstalowałem ale nie wyświetla mi obrazków.
Co może być powodem?
System:Windows 7 Profesional

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 10, 2015, 18:57:05 pm »
Panowie ściągnąłem sobie program EPC zainstalowałem ale nie wyświetla mi obrazków.
Co może być powodem?
System:Windows 7 Profesional

Zawsze możesz sprawdzić na stronie:

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj-x308-parts
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 10, 2015, 19:43:43 pm »
Wersja którą ja uruchamiałem wymaga ustawienia trybu zgodności z XP
Piotr

enter84

  • Gość
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2015, 11:08:11 am »
Zawsze możesz sprawdzić na stronie:

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj-x308-parts
Tak tylko mam model X-type,a tam na stronce są tylko modele XJ...

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 11, 2015, 16:59:42 pm »
Zawsze możesz sprawdzić na stronie:

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj-x308-parts
Tak tylko mam model X-type,a tam na stronce są tylko modele XJ...

Masz rację, zapomniałem że to strona dla prawdziwych klasycznych Jaguarów.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 11, 2015, 21:26:23 pm »
Panowie ściągnąłem sobie program EPC zainstalowałem ale nie wyświetla mi obrazków.
Co może być powodem?
System:Windows 7 Profesional

Musisz zainstalować Adobe Flash Player dla Internet Explorera.  Nieważne jakiej przeglądarki używasz, czy chrome, czy Opera, czy Firefox, ten Flash musi być dla Internet Explorera. Najlepiej to uruchom przeglądarkę IE i poprzez nią zainstaluj "w niej" Flash Playera.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Katalog części - EPC do X308
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 11, 2015, 22:13:15 pm »
Można i poprzez Chrome lub wpisując w google Flash Player, zassie sie pliczek, automatycznie zainstaluje i powinno hulać
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8