Autor Wątek: X308 Wygłuszenie całego kota - czy ktoś już to robił i potrafi doradzić?  (Przeczytany 7193 razy)

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Witam,
mam pytanie czy ktoś bawił się w wygłuszenie X308? Denerwuje mnie gdy podczas deszczu słyszę krople rozbijające się o dach samochodu, kamyki  uderzajace o nadkola jadąc po mokrej nawierzchni, itp. Przednią maskę też się wygłusza? Czy ktoś z Was kto potrafi doradzić gdzie i jakie maty nalezy zastosować?
XJ Executive 4.0, 1999

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
HEJ!W swoim X308 robiłem wygłuszenia drzwi, w celu poprawienia jakości głębi basu po zmianie głośników. Wyszło całkiem nieźle, dodatkowo jest trochę ciszej w aucie. Taką usługą oferowała mi również pewna znana firma caraudio z Wrocławia, zajmują się profesjonalnym wygłuszaniem aut, ale kwotę za tę usługę jaką zaoferowali była nie do przyjęcia, bo przekraczała wartość auta..Sam jestem ciekaw, czy jest znaczny efekt wygłuszenia, szczególnie jeśli chodzi o nadkola i jazdę w czasie deszczu..
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

tomz

  • Gość
a co kotek za lekki?  ;D wygłuszenie matami bitumicznymi waży w cholere. a przecież filcem i wytłaczankami jaj nie wygłuszysz  ;)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
do klubu zglosiolo sie kiedys firma z warszawy ktora oferuje wygluszenia kompleksowa, oferowali jakis
rabat dla klubowiczow ale nie znam jakosci:

http://www.sztukawyciszania.pl/oferta/

hubercik 30

  • Gość
a co kotek za lekki?  ;D wygłuszenie matami bitumicznymi waży w cholere. a przecież filcem i wytłaczankami jaj nie wygłuszysz  ;)

Jeżeli chodzi o bitumiczny APP to po wygluszeniu całego auta przybędzie ci dobre 50-60kg ::)

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Hej, dziękuję za podpowiedzi. Przejrzałem tę stronę o wyciszaniu, niestety nie porwę się na koszt kilkunastu tysięcy za wyciszenie całego samochódu. Dacie radę podpowiedzieć jakie maty należy zastosować na poszczególne elementy: podłogę, drzwi, dach? Jest ogromny wybór mat samoprzylepnych na Allegro, niestety nie mam pojęcia która gdzie się nadaje  :- pojecia
XJ Executive 4.0, 1999

hubercik 30

  • Gość
Tu masz opisane rodzaje mat APP i do czego jakie służą: http://www.app.com.pl/products/?grid=14&gridn=3&prid=121

Do wygluszenia drzwi jednak lepiej kupić coś lżejszego, np. STP Vibroplast M1 albo Dynamat.

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Przejrzałem link i trochę towaru na Allegro, teraz nie wiem już nic kompletnie...  :-help.  W kilku artykułach w necie znalazłem, że maske wygłusza się pianką a nie matą APP....  Czy jest ktoś w stanie napisać, że:
maska - (taki to a taki producent i mata/pianka, itp.).....
drzwi - mata....., producent........
podłoga - .........
nadkola - ..........
XJ Executive 4.0, 1999

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Ja drzwi wytłumiłem bitumiczną, która z upływem czasu zwulkanizowała się mocniej. Z zewnątrz miała aluminium. Ważne aby w drzwiach pokryć wszystkie ścianki i nie zostawiać, żadnych dziur. Drzwi zrobiły się cięższe, ale zawiasów nie pourywało, nie jest tak źle, a uważam że było warto, bo dźwięk zrobił się głębszy, a o to mi chodziło
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Pablo21 to chyba kupiłeś mate do uszczelniania kominów :), dużo osób to sprzedaje.
W poprzednim aucie użyłem Dynamat Extrem do wygłuszenia drzwi, ale nie całego auta. Koszta nie małe.
APP daruj sobie. Szkoda kasy, czasu, a i efektu nie usłyszesz.

Rada: Podgłoś radio lub zmień auto.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 Wygłuszenie całego kota - czy ktoś już to robił i potrafi doradzić?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2011, 21:04:59 pm »
HEHE!Nie, nie nie uszczelniłbym tym kominów! ;D  Użyłem materiału stosowanego przez profesjonalne firmy audiocar, ale nigdy więcej bym tego nie robił, ciężko się to formuje, dużo dużo zabawy żeby dokładne zrobić. Moim zdaniem jeśli ktoś jest audiofilem, to warto to zrobić bo polepsza się akustyka z głośników i podkręcenie głośniej raczej nic nie zmieni. Użyłem czegoś takiego http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-silent-coat-2mm-m1-z-stp-i1433053021.html . Jeśli komuś odpowiadają wysokie i niskie tony jako forma equalizera to ok. Byłem w firmie http://www.extremecaraudio.pl/ to profesjonaliści, za wytłumienie i nowe głośniki Bowers & Wilikins-jeśli ktoś miał już okazje słuchać jak to brzmi w nowym XJ. Parę innych potrzebnych rzeczy włącznie z przerobieniem niektórych elementów(np. tylna półka i włożenie tam głośników niskotonowych.) chcieli 6,5 tys. Widziałem i słyszałem auta po ich pracy i potrafią zrobić wszystko czego się chce w sferze car audio. Inne wydatki zmusiły mnie do ograniczenia się do zrobienia tego samodzielnie, czasu i chęci starczyło na wygłuszenie, ale efekt jest zadowalający.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: X308 Wygłuszenie całego kota - czy ktoś już to robił i potrafi doradzić?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2011, 21:35:34 pm »
Podany przez ciebie link to mata dekarska do uszczelniania kominów. Z tym że ten gościu tnie ją na kawałki :).
Fakt zamknąłeś komorę, ale to jeszcze nie o to o co chodzi. ExtremeCA używa innych materiałów.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 Wygłuszenie całego kota - czy ktoś już to robił i potrafi doradzić?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2011, 21:52:15 pm »
Gościu tego nie ciął, na pewno nie przy mnie. Właściwości ma podobne do STP, ale jak chcesz to nazywać uszczelnieniem kominów niech i tak będzie.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: X308 Wygłuszenie całego kota - czy ktoś już to robił i potrafi doradzić?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2011, 21:55:18 pm »
Kiedyś wytłumiałem auto i przerabiałem ten temat. Ta mata jest dostępna w Castoramie za 70-80zł rolka. W rolce jest chyba 5m.
Ten gościu kiedyś sprzedawał całe rolki i na kawałki. Rolki były takie same jak w Casto, nawet ta sama kartka była przyklejona.
Jak babcie kocham :).
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X308 Wygłuszenie całego kota - czy ktoś już to robił i potrafi doradzić?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2011, 21:56:24 pm »
ta mata jest używana do izolacji fundamentów, ochrony kominów przed wilgocią itp...
to jest produkt typowo budowlany a nie samochodowy... :-gwizd to jest coś asfaltopodobne i ma właściwości rakotwórcze,
polecam( wujek google)   :-thumpdown