Autor Wątek: X308 - przewody czujników ABS  (Przeczytany 2497 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
X308 - przewody czujników ABS
« dnia: Czerwiec 01, 2014, 10:49:31 am »
Witam,
Kupiłem kota z palącym się alarmem o niedziałającej kontroli trakcji i abs. Problem ustąpił sam po paru dniach, potem alarm pojawiał się jeszcze kilka razy ale zawsze znikał samoczynnie. Dobry tydzień temu zapalił się na dobre. Wczoraj wymontowałem każdy czujnik, przeczyściłem, przedzwoniłem omomierzem, zmontowałem - i nadal świeci alarm. Czy wiecie dokąd idą przewody z czujników, zakładam że któryś kabelek jest uszkodzony ale nie wiem gdzie zapiąć się z miernikiem.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Piotr

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 - przewody czujników ABS
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2014, 13:44:29 pm »
W znalezieniu powodu pomoże Ci diagnostyka. Jeżeli problemem jest "kabel ABS" komputer wskazałby, w którym kole masz problem. Jeżeli masz napis Stability Control Fail/Traction Control Fail i żółty napis to być może padł Ci sterownik ABS. Jeżeli po diagnostyce okażę się, że masz błąd C1095 to na 99% jest to on. Masz 3 opcje kupno nowego, używanego lub regenerację starego i ta chyba się najbardziej opłaca. Powodzenia  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - przewody czujników ABS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2014, 14:55:05 pm »
U mnie jest podobna sytuacja, ostatnio komputer pokazał,że wszystkie czujniki pokazują prędkość, czyli hipoteza o walniętym czujniku odpadła, i obstawiam sterownik.

Czy ktoś może polecić kogoś kto zregeneruje mi sterownik w Warszawie lub okolicach ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 - przewody czujników ABS
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2014, 15:16:27 pm »
Swój sterownik wysyłałem. Jest wiele firm zajmujących się tym. Koszt regeneracji z wysyłką to około 200 zł. Sterownik jest firmy ATE.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X308 - przewody czujników ABS
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2014, 15:16:49 pm »
Sprawdzenie zwykłym ELM-em wystarczy czy mam jechać na diagnostykę do Altamiry ?
Przyłączam się do pytania Wacława o serwis sterowników w Warszawie.
Swoją drogą, gdzie jest ten sterownik ?
Piotr

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - przewody czujników ABS
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2014, 17:39:42 pm »
Swój sterownik wysyłałem. Jest wiele firm zajmujących się tym. Koszt regeneracji z wysyłką to około 200 zł. Sterownik jest firmy ATE.

Pablo21 możesz podać link do człowieka, który Ci to zrobił jakbym nie znalazł gdzieś bliżej ? Ty wysyłałeś z tej strony

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj-x308-parts/braking-system/anti-lock-braking-system/anti-lock-braking-system-modulator

element numer 1 czy 1 i 2 łącznie ? Tak na marginesie to w Altamira proponowano i regenerację ale za chyba 600 zł, i chociaż z ich usług jestem zadowolony to jednak trochę za duża " marża "
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.