Autor Wątek: Ogrzewanie przedniej szyby  (Przeczytany 20380 razy)

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2011, 15:59:12 pm »

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 29, 2011, 10:06:57 am »
szybę dziś wieczorem sprawdziłam - biorąc pod uwagę podziałkę znajdujacą się na środku -połówka od kierowcy nie grzeje w ogóle ,a od strony pasażera lewa część i kawałek na środku . Słupki sprawdzone miernikiem prąd przepływa ... czeka mnie wymiana szyby czy jeszcze można jakoś ratować tą ?- to oryginał więc przychylam się do jej ratowania  ....

rodger

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 29, 2011, 11:10:14 am »
To oryginał więc dla bezpieczeństwa może lepiej już ją wymienić bo przejrzystość jest już chyba kiepska :/

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 29, 2011, 11:36:08 am »
nie tak jak moje lampy ... :-10points ,ale widoczność szyby jest ok.... może jeszcze jakiegoś elektryka odwiedzę ? no i zacznę szukać firmy która zajmuje się wymiana ...
a Ty Rodger wymieniłeś na oryginał? masz logo  jaguara na szybie? jak możesz to wyślij mi na maila jaki to koszt ?

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 11, 2011, 17:34:23 pm »
mam pytanie czy w s-type 2000 (mam obecnie zamiennik więc nie wiem jak powinno być oryginalnie) można wstawić szybę z czujnikiem deszczu?.... i jakie właściwie zastosowanie ma ten czujnik?

wojt

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 12, 2011, 10:20:41 am »
Wczoraj dobrałem się do słupków.Z jednej i z drugiej strony do szyby idzie taśma,ale ogrzewania brak :-thumpdown
Dodatkowo w górę idzie kabel zakończony przy dachu wtyczką.Wie ktoś do czego to potrzebne ??????

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 12, 2011, 14:37:28 pm »
ja mam szybę firmy piklinton - to firma która produkuje szyby dla jaguara ... więc duże prawdopodobieństwo że posiadam oryginał :) .... ściągałam  słupki , miernikiem prad jest ale szyba od strony kierowcy sie nie nagrzewa a od pasażera działa punktowo .
Zadzwoniłam do producenta w Skierniewicach który skierował mnie do W-wy . Pracownik poinformował mnie że te szyby się nie psuja  :-V - mogą być natomiast źle zamontowane , lub coś się rozłączyło  trzeba tylko do niego podjechać i on usunie usterkę ...

Jęsli chodzi o tę wtyczkę to podejrzewam ze to do czujnika deszczu ... 

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 12, 2011, 14:45:58 pm »
warto zadzwonić do Sandomierza producent szyb -PIKLINGTON oni pokieruja Cię do swojego dilera znajdującego się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania .

http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/locations+contacts/szyby+samochodowe.htm


Profesorek

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 18, 2011, 07:51:14 am »
Rok temu wymieniałem.. jestem z Sandomierza i mieszkam 100 metrów od Pilkingtona,
szyby nie było na miejscu, ściągnęli ją dla mnie z jakiegoś oddziału.

Jakby ktoś nie wiedział to występują w kilku odmianach:

1 .Ogrzewana w całości z czujnikiem deszczu i bez niego
2. Ogrzewane tylko pole wycieraczek  z czujnikiem deszczu i bez niego
3. Nieogrzewana wcale  z czujnikiem deszczu i bez niego

Mam najbogatszą wersję, czas od zamówienia do realizacji 7 dni, cena 1,4kPLN

A powód wymiany był prozaiczny, oberwałem kamyczkiem i z malutkiego pęknięcia na zeszłorocznych mrozach poleciało przez pół szyby.

Nie płakałem, bo i tak chciałem to zrobić - nie działała lewa połówka ogrzewania.

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 18, 2011, 10:09:16 am »
PROFESOREK powiedz mi jedno -pytam z ciekawości -jeśli ja nie posiadam czujnika deszczu to czy działała by u mnie szyba posidająca  taki czujnik? domyślam się że owy czujnik by działał to  musi być połączony jakąś instalacą zastanawiam się czy jest to dodatkowe wyjście (trzecia "taśma") ? czy wyjścia są identyczne co w normalnej ogrzewanej szybie bez czujnika? i jeszcze jedno pytanko jakie zalety ma ten czujnik? napisz coś więcej o zasadach jego działania  :-thank  
PS. podobno czeka ich przeprowadzka .... po powodzi mieli duże straty .... a jakie wiadomości niesie "poczta pantoflowa" z rejonów Sandomierza?   

wojt

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 18, 2011, 10:42:57 am »
Podejrzewam,że włącznik wycieraczek musi być z możliwością ustawienia na AUTO,a my tego niestety nie posiadamy. W kotkach z naszym wyposażeniem irytuje mnie brak kilku innych ważniejszych rzeczy np.brak tempomatu,czy lusterek fotochromowych :-thumpdown ??????

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 18, 2011, 11:11:46 am »
ja mam tempomat  :-super

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 18, 2011, 11:24:50 am »
moje lusterka zewnętrzne i wewnętrzne są lekko przyciemnione .... fotochromatyczne sa chyba powinny być podłączone pod instalaję ... moje chyba nie ale się przyjrzę ...na pewno różnią się od zwykłych bo takie miałam wcześniej w oplu.... ale najbardziej przydatne są podświetlane lusterka schowane w "klapie" tej od słońca :) -  można zrobić makijaż stojąc w korku :)

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 18, 2011, 11:51:37 am »
sorrry sorry pomyliłam auta w kocie nie mam tempomatu :- pojecia

BOGDA

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 18, 2011, 12:36:41 pm »
tak wygląda moje lusterko wewn. jakiś przewodzik tam się znajduje ..