Autor Wątek: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?  (Przeczytany 14972 razy)

BOGDA

  • Gość
szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« dnia: Kwiecień 26, 2011, 15:56:28 pm »
gdzieś już ktoś o tym pisał ...nie mogę znaleźć ..DLATEGO ZAKŁADAM NOWY WĄTEK... kiedy auto jedzie płynnie to jest ok...ale jak zaczynam wyprzedzać to zaczyna mi "szarpać" jakby kończył się gaz ... jak jadę na benzynie jest to mniej odczuwalne ale też drga lub szarpie...
Mam s-type 2000 - mechanik wymienił mi  ostatnio 4 cewki na nowe pozostałe dwie maja rok czasu.... wymienione zostały wszystkie świece -nowe , przepływomierz powietrza-nowy , gazownik wymienił mi "tablice" z cewkami i przewody -nowe... jeżdżąc po mieście tak tego się nie odczuwa jak w trasie ... CO TO JEST ?

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:20:49 pm »
Przy jakich obrotach sie to dzieje? Manual czy automat?
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:34:22 pm »
manual ... obroty ok 3000 nie jestem do końca pewna , szarpnie go a potem dostaje mocnego przyspieszenia

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:39:29 pm »
przejechałam ostatnio 700km i licznik pokazuje spalanie  8,2/100 zastanawiam się czy może "coś" mam w nim zbyt mocno przykręcone ? - większą część trasy przejechałam na gazie ,choć chyba wtedy nie powinien szarpać na benzynie ...

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:47:22 pm »
Jesli szarpie albo na gazie, albo na benzynie, to problem tkwi raczej w danym ukladzie paliwowym/wtryskowym. Jesli szarpie niezaleznie od paliwa -gaz/benzyna, to problem tkwi gdzie indziej. U mnie ostatnio padl czujnik polozenia walu, samochod nie chcial przyspieszac, obroty byly dziwne. Po wymianie jedzie super. Zauwazylas moze ogolny spadek mocy?
Mozliwe tez, ze masz gdzies przedmuchy na ukladzie dolotowym/wylotowym.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 17:12:13 pm »
gazownik go sprawdzał w swoim warsztacie i powiedział że na gazie "wyciaga" prawie 300 koni ale na benzynie jest znikomo słabszy .natomiast w praktyce napiszę tak jadę 100-110/h i zaczynam wyprzedzać ,auto rozpędza się i kiedy ja jestem na przeciwnym pasie szarpnie ,zwolni -jakby nie miał paliwa i długa dostaje porządnego przyspieszenia i jedzie np 140/h i może więcej i nie dzieje się nic ...powoli zwalniam jadę płynnie jest ok ... zbliżam się pod górkę gdzie potrzebuje więcej siły i znowu szarpnie zwolni i dalej ok

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2011, 18:08:59 pm »
Jak znasz kogos z S-Typem z tym samym silnikiem, zamien ten czujnik polozenia walu (moze byc od automatu). Ja mialem podobne objawy. To jest najprostsze i najtansze co mi przychodzi do glowy :-gwizd  :-super
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

przemix2010

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2011, 18:53:30 pm »
Witam serdecznie

Do wymiany jest czujnik faz rozrządu

Miałem tak samo

zakupiłem 2 szt gdyż myslalem ze 2 są padnięte


Okazało się ze jednak 1

A więc jak się okaże że mam racje To mogę chętnie sprzedać :)


Pozdrawiam


Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2011, 19:22:29 pm »
To w V-kach sa dwa takie czujniki? Bo zakladam przemix, ze mowimy o tym samym?
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

rodger

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:26:52 pm »
No ale, piszecie o czujniku faz rozrządu i położenia wału a to dwa różne czujniki i powinny wyskoczyć z odczytu OBD.
Mam nadzieję że cewki wymieniłaś na nowe, a przepływomierz na oryginalny (czasem tak się dzieje jak przepływomierz jest zamiennikiem, nie pokazuje błędu ale i nie działa tak jak powinien). Może to być również nieszczelność w dolocie. Ale to wszystko to przypuszczenia.

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:42:26 pm »
rodger....!! pisałam już- cewki nowe przepływomierz nowy - prosto z salonu

rodger

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:58:42 pm »
Sorry, czytam niedokładnie, wyślę Ci coś na maila o lewym powietrzu.

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:04:22 pm »
przemix  a jak sprawdzić że to czujniku faz rozrządu ? wysłałam ci maila jakby co to podaj cenę i namiar ...- uprzedzam nie chce chińskich podróbek  :-thumpdown

sprawdziłam dzisiaj podczas jazdy te anomalie występują między 2500 a 3000 tyś. obrotów - jak przyspieszam szarpnie  i jak potem zwalniam to kotek "drży" ... Wnioskuję ,że  mój kotek uwielbia jazdę powyżej 3000tyś ,ale w mieście się tak nie da :( muszę dojść z nim do jakiegoś ultimatum :)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:12:48 pm »
gazownik go sprawdzał w swoim warsztacie i powiedział że na gazie "wyciaga" prawie 300 koni ale na benzynie jest znikomo słabszy .natomiast w praktyce napiszę tak jadę 100-110/h i zaczynam wyprzedzać ,auto rozpędza się i kiedy ja jestem na przeciwnym pasie szarpnie ,zwolni -jakby nie miał paliwa i długa dostaje porządnego przyspieszenia i jedzie np 140/h i może więcej i nie dzieje się nic ...powoli zwalniam jadę płynnie jest ok ... zbliżam się pod górkę gdzie potrzebuje więcej siły i znowu szarpnie zwolni i dalej ok

Słoneczko a skąd gazownik wie ile ma km podczas zasilania LPG??
Zbadał to na hamowni?? Jeśli nie to niezły z niego bajko pisarz .Osiągnięcie tej samej mocy na LPG co na Pb wymaga sporo zachodu a kaloryczność paliw jest inna (Ja też jestem zwolennikiem zasilania kotów nie trującymi gazami lpg ;-) ).

A teraz meritum czy te spadki mocy są w momentach nagłego wciśnięcia pedału gazu  ??
Jak tak to przy jakich obrotach około 3000-3500 rpm??
Też skłaniał bym się do tezy kolegi iż pada wariator faz rozrządu (obrywa się tam siatka filtrująca i blokuje trzpień często).
Czy przypadkiem w tym momencie spoglądałaś na deskę rozdzielczą?? W monetach jak pada wariator i trzymasz gaz do dechy system obd potrafi cie o tym zawiadomić szybkim miganiem kontrolki silnika, w większości przypadków jak puścisz gaz to gaśnie sekwencja kontrolek i wszystko wygląda oki.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:42:24 pm »
" Skarbie " nie wiem jak to sprawdzał- nie patrzyłam na jakim sprzęcie pracuje , może chciał sprzedać mi kit , bo wymienił mi dwie "tablice " i kilka gumowych przewodów a może wykonał profesjonalna pracę i zdał mi relację ...
przyznam CI jednak rację ,że wyniki musiały być źle pomierzone ,bo wady kotka wychodzą podczas jego ciężkiej pracy...   
a teraz meritum...:)
TAK....te spadki mocy są w momentach nagłego wciśnięcia pedału gazu ..... i drgania jak puszczam gaz miedzy 2500 a 3000  -sprawdziłam nic się nie zapala i nic nie miga i nic nie gaśnie jak kotek szarpnie lub drga na tablicy