Autor Wątek: Daimler / Vanden Plas czy warto?  (Przeczytany 7885 razy)

__ceva__

  • Gość
Daimler / Vanden Plas czy warto?
« dnia: Styczeń 27, 2010, 18:02:22 pm »
Jako usilnie poszukujący Jaguara x300 4,0 nadającego się do zakupu chciałbym się Was poradzić czy warto "pakować" w takie odmiany Jaguara jak Daimler lub Vanden Plas. Oczywiście nie chodzi mi o wersje LWB tylko SWB.
Czy poza bogatszym wyposażeniem i zmienionym wystrojem wnętrza i karoserii występują jakieś różnice mechaniczne powodujące wzrost trudności w zakupie jakichś nietypowych części.
Czy temat jest wart zainteresowania czy lepiej dać sobie spokój z "wynalazkami" i skupić się na "zwykłym" XJ6 ( Executive/Sovereign)?

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:21:17 pm »
Daimler/VDP są tylko wersjami wyposażenia. Mechanicznie nie różnią się od innych.

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:25:11 pm »
A Amerykańcom nie pakowali jakiś "ekologicznych" wodotrysków do silnika?

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:19:11 pm »
Całkiem możliwe, że ECU było inne na US, ale pewności nie mam. Jednak jeśli tak było, to dotyczy to wszystkich wersji na rynek US, nie tylko VDP.
Aaaa - przypomniało mi się - w X300 na rynek US były chyba 4 sondy lambda, a na Europę 2.

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:20:32 pm »
I zapewne ewentualne sprowadzenie tego wiązałoby się najwyżej z dodatkowymi kosztami w postaci zapłaty za przesyłkę.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 00:06:12 am »
Tak jak napisał Qba 4 sondy, dodatkowo brak immobilizera także inny ECU Security,
inny body processor i parę pierdółek.  Oczywiście wiesz, że są inne światła przednie,
ale czy wiesz, że w wersji US obrysówki się palą (w EU nie).
W związku z tym są inne komputery do lamp, a one w starszych X300 płatały figle.

W US silniki chodzą na gorszej benzynie i ponoć nie jeżdżą tak jak EU.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:37:49 am »
I zapewne ewentualne sprowadzenie tego wiązałoby się najwyżej z dodatkowymi kosztami w postaci zapłaty za przesyłkę.
TEN aż tak daleko to nie jest ::) .
Tak jak napisał Qba 4 sondy, dodatkowo brak immobilizera także inny ECU Security,
inny body processor i parę pierdółek.  Oczywiście wiesz, że są inne światła przednie,
ale czy wiesz, że w wersji US obrysówki się palą (w EU nie).
W związku z tym są inne komputery do lamp, a one w starszych X300 płatały figle.

W US silniki chodzą na gorszej benzynie i ponoć nie jeżdżą tak jak EU.
Choina to potrafi sprowadzić na ziemię... :-\
Ale to dobrze :)
Ze światłami wiem, że są inne ( mam Yamahę w wersji USA ) i zwłaszcza to mi się podoba :)
Światła mijania są symetryczne, pomarańczowe postojówki w kierunkowskazach i świecące obrysówki. Pewnie radio jest bez RDS-u i nie wiem czemu ci biedni Amerykanie nie mają korektorów świateł mijania?
To że silniki chodzą na gorszej benzynie to u nas może być na plus ;) , bardziej martwi mnie ta odmienna elektronika. A pewnie nie bardzo można zeuropeizować Jaguara-amerykana ( oświetlenie ) przez wymianę modułów elektronicznych i zmianę lamp. Choć z drugiej strony jakoś to chyba robią fachowcy od europeizacji amerykańskich wynalazków.

Może warto przypomnieć sobie adres Wujka w USA albo zaleźć nowego? :-hehe

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:48:33 am »
TEN aż tak daleko to nie jest ::)
VDP powinien mieć raczej grill cały w chromie i do tego "karbowany", taki jak listwa z zamkiem tylnej klapy. I mały detal - gałka zmiany biegów też chyba nie jest oryginalna. Ale tapicerka ładna (kolor)  :-super

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:53:45 am »
TEN aż tak daleko to nie jest ::)
VDP powinien mieć raczej grill cały w chromie i do tego "karbowany", taki jak listwa z zamkiem tylnej klapy. I mały detal - gałka zmiany biegów też chyba nie jest oryginalna. Ale tapicerka ładna (kolor)  :-super
Mamy chyba podobny gust i spostrzegawczość ::) ;D
Grilli i gała do wymiany tylko czy reszta godna uwagi :-\ ??????

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:59:31 am »
Zauważyłem jeszcze jedno - brakuje emblematów na tylnej klapie.
Grilli i gała do wymiany tylko czy reszta godna uwagi :-\ ??????
Wiesz, zdjęcia są tak małe, że trudno wyrokować. Nic nie zastąpi osobistych oględzin - myślę, że obejrzeć zawsze warto. Ewentualnie, jak masz daleko, to pogadać ze sprzedającym o historii auta, poprosić o więcej "uczciwych" fotek, dopytać się przy przebieg jest w milach, czy już przeliczony na kilometry... Oczywiście nie ma gwarancji, że powie/pokaże Ci prawdę  :-gwizd

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:14:48 am »
Troszeczkę już o nim wiem. Podobno był lekko trącony z przodu i tak dokładnie zrobiony że obecny właściciel odkrył to dopiero po roku użytkowania :-gwizd . Czekam na fotki ( z których i tak pewnie niewiele wyniknie ) i trzeba będzie w razie czego jechać  na 400 km wycieczkę.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:06:48 am »
Gałka masakra ;D
Felgi nie oryginalne. Powinny być 20Spoke polerowane bez dekielków - piękne koło.
Kolizja była z udziałem prawego przodu. Paski dokładane.
Wnętrze przed liftem. Czy airbag kierowcy ma inny odcień? Może cienie?

Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:32:36 am »
Felgi nie oryginalne.
Czyżby od XJ 40?
Kolizja była z udziałem prawego przodu.
Więc się potwierdza to co mówił właściciel. Podobno to było w USA.
Wnętrze przed liftem.
To w obrębie modelu X300 był jakiś lifting?
Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Jedno i drugie jeżeli chodzi o mnie, a zwłaszcza te jasne paski na siedzeniach i szparunki na drewienkach 8)

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:43:56 am »
Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Kolor skór w połączeniu z białą lamówką  :-super

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:51:45 am »
Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Jedno i drugie jeżeli chodzi o mnie, a zwłaszcza te jasne paski na siedzeniach
Myślałem że głównie kolor, bo nie ukrywam że taki mam u siebie  ;D.
Ten może troche ciemniejszy jest, ale foty są ogólnie ciemne.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996