Autor Wątek: Daimler / Vanden Plas czy warto?  (Przeczytany 8645 razy)

__ceva__

  • Gość
Daimler / Vanden Plas czy warto?
« dnia: Styczeń 27, 2010, 18:02:22 pm »
Jako usilnie poszukujący Jaguara x300 4,0 nadającego się do zakupu chciałbym się Was poradzić czy warto "pakować" w takie odmiany Jaguara jak Daimler lub Vanden Plas. Oczywiście nie chodzi mi o wersje LWB tylko SWB.
Czy poza bogatszym wyposażeniem i zmienionym wystrojem wnętrza i karoserii występują jakieś różnice mechaniczne powodujące wzrost trudności w zakupie jakichś nietypowych części.
Czy temat jest wart zainteresowania czy lepiej dać sobie spokój z "wynalazkami" i skupić się na "zwykłym" XJ6 ( Executive/Sovereign)?

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:21:17 pm »
Daimler/VDP są tylko wersjami wyposażenia. Mechanicznie nie różnią się od innych.

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:25:11 pm »
A Amerykańcom nie pakowali jakiś "ekologicznych" wodotrysków do silnika?

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:19:11 pm »
Całkiem możliwe, że ECU było inne na US, ale pewności nie mam. Jednak jeśli tak było, to dotyczy to wszystkich wersji na rynek US, nie tylko VDP.
Aaaa - przypomniało mi się - w X300 na rynek US były chyba 4 sondy lambda, a na Europę 2.

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:20:32 pm »
I zapewne ewentualne sprowadzenie tego wiązałoby się najwyżej z dodatkowymi kosztami w postaci zapłaty za przesyłkę.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 00:06:12 am »
Tak jak napisał Qba 4 sondy, dodatkowo brak immobilizera także inny ECU Security,
inny body processor i parę pierdółek.  Oczywiście wiesz, że są inne światła przednie,
ale czy wiesz, że w wersji US obrysówki się palą (w EU nie).
W związku z tym są inne komputery do lamp, a one w starszych X300 płatały figle.

W US silniki chodzą na gorszej benzynie i ponoć nie jeżdżą tak jak EU.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:37:49 am »
I zapewne ewentualne sprowadzenie tego wiązałoby się najwyżej z dodatkowymi kosztami w postaci zapłaty za przesyłkę.
TEN aż tak daleko to nie jest ::) .
Tak jak napisał Qba 4 sondy, dodatkowo brak immobilizera także inny ECU Security,
inny body processor i parę pierdółek.  Oczywiście wiesz, że są inne światła przednie,
ale czy wiesz, że w wersji US obrysówki się palą (w EU nie).
W związku z tym są inne komputery do lamp, a one w starszych X300 płatały figle.

W US silniki chodzą na gorszej benzynie i ponoć nie jeżdżą tak jak EU.
Choina to potrafi sprowadzić na ziemię... :-\
Ale to dobrze :)
Ze światłami wiem, że są inne ( mam Yamahę w wersji USA ) i zwłaszcza to mi się podoba :)
Światła mijania są symetryczne, pomarańczowe postojówki w kierunkowskazach i świecące obrysówki. Pewnie radio jest bez RDS-u i nie wiem czemu ci biedni Amerykanie nie mają korektorów świateł mijania?
To że silniki chodzą na gorszej benzynie to u nas może być na plus ;) , bardziej martwi mnie ta odmienna elektronika. A pewnie nie bardzo można zeuropeizować Jaguara-amerykana ( oświetlenie ) przez wymianę modułów elektronicznych i zmianę lamp. Choć z drugiej strony jakoś to chyba robią fachowcy od europeizacji amerykańskich wynalazków.

Może warto przypomnieć sobie adres Wujka w USA albo zaleźć nowego? :-hehe

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:48:33 am »
TEN aż tak daleko to nie jest ::)
VDP powinien mieć raczej grill cały w chromie i do tego "karbowany", taki jak listwa z zamkiem tylnej klapy. I mały detal - gałka zmiany biegów też chyba nie jest oryginalna. Ale tapicerka ładna (kolor)  :-super

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:53:45 am »
TEN aż tak daleko to nie jest ::)
VDP powinien mieć raczej grill cały w chromie i do tego "karbowany", taki jak listwa z zamkiem tylnej klapy. I mały detal - gałka zmiany biegów też chyba nie jest oryginalna. Ale tapicerka ładna (kolor)  :-super
Mamy chyba podobny gust i spostrzegawczość ::) ;D
Grilli i gała do wymiany tylko czy reszta godna uwagi :-\ ??????

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:59:31 am »
Zauważyłem jeszcze jedno - brakuje emblematów na tylnej klapie.
Grilli i gała do wymiany tylko czy reszta godna uwagi :-\ ??????
Wiesz, zdjęcia są tak małe, że trudno wyrokować. Nic nie zastąpi osobistych oględzin - myślę, że obejrzeć zawsze warto. Ewentualnie, jak masz daleko, to pogadać ze sprzedającym o historii auta, poprosić o więcej "uczciwych" fotek, dopytać się przy przebieg jest w milach, czy już przeliczony na kilometry... Oczywiście nie ma gwarancji, że powie/pokaże Ci prawdę  :-gwizd

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:14:48 am »
Troszeczkę już o nim wiem. Podobno był lekko trącony z przodu i tak dokładnie zrobiony że obecny właściciel odkrył to dopiero po roku użytkowania :-gwizd . Czekam na fotki ( z których i tak pewnie niewiele wyniknie ) i trzeba będzie w razie czego jechać  na 400 km wycieczkę.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:06:48 am »
Gałka masakra ;D
Felgi nie oryginalne. Powinny być 20Spoke polerowane bez dekielków - piękne koło.
Kolizja była z udziałem prawego przodu. Paski dokładane.
Wnętrze przed liftem. Czy airbag kierowcy ma inny odcień? Może cienie?

Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

__ceva__

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:32:36 am »
Felgi nie oryginalne.
Czyżby od XJ 40?
Kolizja była z udziałem prawego przodu.
Więc się potwierdza to co mówił właściciel. Podobno to było w USA.
Wnętrze przed liftem.
To w obrębie modelu X300 był jakiś lifting?
Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Jedno i drugie jeżeli chodzi o mnie, a zwłaszcza te jasne paski na siedzeniach i szparunki na drewienkach 8)

qbaty

  • Gość
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:43:56 am »
Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Kolor skór w połączeniu z białą lamówką  :-super

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Daimler / Vanden Plas czy warto?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:51:45 am »
Podoba wam się wnętrze czy kolor skór?
Jedno i drugie jeżeli chodzi o mnie, a zwłaszcza te jasne paski na siedzeniach
Myślałem że głównie kolor, bo nie ukrywam że taki mam u siebie  ;D.
Ten może troche ciemniejszy jest, ale foty są ogólnie ciemne.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996