Autor Wątek: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????  (Przeczytany 83400 razy)

LUXOREK

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 22, 2008, 00:10:18 am »
no prosze, a podobno szybko jeżdzić nie lubisz ;D

Batman

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 22, 2008, 04:41:17 am »
Szybkość to pojęcie względne.

zyrcia

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 27, 2008, 21:33:40 pm »
Luxorek, nie zapominaj ze to jest Batman ;D

Siara_nh

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 22, 2008, 12:36:14 pm »
Witam to jeden z moich pierwszych pytań NA TYM FORUM:)....sprawa wygląda tak że posiadam instalacje gazową z mojego rozbitego ,niestety, XJ40 :( ...instalacja sekwencyjna firmy AGIS....i chciałbym ją zamontować do mojego X300 którego kupiłem kilka dni temu...ale się  obawiam żeby mi nie paliło sondy,jak to jest...w mojej XJ40 co jakiś czas padała mi sonda,słyszałem że w Xj40 często paliło sondę z powodu instalacji gazowej(w moim przypadku się to sprawdziło,nie wiem jak u innych)...czy ktoś się ktoś się orientuje w tej kwestii ?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 22, 2008, 21:50:21 pm »
 ???
Generalnie trzymałem język na wodzy lecz coś wysmaruję.
Temat LPG jest "różnie" postrzegany dla jednych ok jak widzimy dla innych total dno, ja zaliczam się raczej do tych pierwszych i stwierdzenia LPG niszczy silnik  :-thumpdown nieznasz się niegłosuj.
Najbardziej mnie dziwi ile pojęcia technicznego mają użytkownicy aut bez instalacji na temat ich niedomagań i złego wpływu na motor.
Wszystkie moje dotychczasowe auta MB i LAGA latały na LPG MB na instalacji II generacji(z kompem) a w silnikach m102-103 z wtryskiem mechanicznym to dopiero trzeba umieć ustawić instalkę, podobno silniki te parchają rozrywają się gume KE-JET zabijają uszczelke pod głowicą itd itp...(mnie uszczelka padła 2 dni po założeniu instalki i byli tacy co zganaili to na LPG jakoś "dziwnym" trafem po wymianie nic się nie działo przez następne około 45000 km u mnie pod dupą a jeździ dalej u teścia) jedyne co mogę powiedzieć że przy II generacji trochę było czuć z rury .
Drugie auto i sekwencja poza złym wyregulowaniem po montarzu(niedouczony monter) wszystko było oki oczywiście jak poprawił inny zakład w tym przypadku sam producent instalki. Jak sprzedawałem to musiałem 2 razy pokazywać nabywcy kiedy się zmieniały paliwa z Pb na LPG (brak buzera wywaliłem) nic nie śmierdziało!!
Teraz meritum byłem w Manofakturze i wszyscy mnie wytykali palcami?? że śmierdzę LPG jakoś nikt więc jak to  się ma?? było moją psujkę (LPG) czuć czy nie??
pozdrawiam wszystkich za !! i przeciw !!
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

XJRfan

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 22, 2008, 22:09:39 pm »
Temat LPG jest "różnie" postrzegany dla jednych ok jak widzimy dla innych total dno, ja zaliczam się raczej do tych pierwszych i stwierdzenia LPG niszczy silnik  :-thumpdown nieznasz się niegłosuj.
Najbardziej mnie dziwi ile pojęcia technicznego mają użytkownicy aut bez instalacji na temat ich niedomagań i złego wpływu na motor.
Drogi Kolego obawiam się że osoby co poniektóre tu się wypowiadajkące "przeciw" mają bardzo dużo wiedzę na temat silników. Chcesz montuj sobie gaz, ale nie umniejszaj przeciwnikom instalacji LPG i nie wmawiaj innym że to jest dobry wybór, bo póki co silniki są produkowane na bezyne lub rope, nikt nie robi silników pod gaz co musi o czymś świadczyć :-V
Pozdrawiam

ja$

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 22, 2008, 22:19:49 pm »
to prawda ..wersje izraelskie--tylko sa ze wzgledow ekonomicznych :-W

Robson

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 22, 2008, 22:42:53 pm »
Jednak i ja wtrące swoje 5 gr w temat.
Jestem posiadaczem inst. gaz i nie toleruje jej w "dużych" silnikach, więc zaliczam się do obywu grup "za" i "przeciw"
Dlaczego "za"? - bo poruszam się samochodem na codzień (BMW 520) i mam założoną instalacje gazową dla obniżenia kosztów eksploatacji, co w przypadku tego auta jest znaczące,
Dlaczego "przeciw"? - bo posiadam też paliwożerce (v12 5.3) i gdybym miał go potraktować gazem to wolałbym sobie kupić mniejszy silnik i wtedy go katować gazem, lecz ja wole się rozkoszować czystą mocą płynącą z tego potwora, a jak mnie nie stać na paliwo to stoi i wtedy przy nim grzebie.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 22, 2008, 22:47:03 pm »
Chcesz montuj sobie gaz, ale nie umniejszaj przeciwnikom instalacji LPG i nie wmawiaj innym że to jest dobry wybór, bo póki co silniki są produkowane na bezyne lub rope, nikt nie robi silników pod gaz co musi o czymś świadczyć :-V
Pozdrawiam
Nie wmawiałem nigdy że jest to jedyny dobry  wybór nie miałem tego na celu. :-wstyd
Źle mnie zrozumiałeś nigdy nikomu niewymawiam braków czy to w teori czy praktyce pojęcia o temacie (nie tylko o silnikach) zawsze jest ktoś bardziej kompetentny.  :-wings

Ciekaw tylko jestem na czym latają wózki widłowe choć to nie najlepsze porównanie ale tam jest lpg codzienna eksploatacja nielekka praca do wykonania połączona z niezawodnością.

A ja w swoim v6 mam lpg poruszsam się nim codziennie więc z tąd ta decyzja wedle "mojego" postrzegania auto ma lepiej jak więcej się toczy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2008, 22:55:04 pm wysłana przez Robson »
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

LUXOREK

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 22, 2008, 23:38:40 pm »
ostatnio odwiedzilem powiedzmy "prominentnego mechanika" w warszawie i zauważyłem nowy szyld przed wjazdem do warsztatu - " nie obsługujemy włascicieli diesli". Chcesz jeździć tanio kup sobie diesla, Jaguara gazem nie kalecz.

ja$

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 22, 2008, 23:43:37 pm »
 i z tym sie zgadzam.... :-V :-V

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 23, 2008, 00:31:37 am »
A teraz
http://www.expert-roczniak.pl/index.php?option=auto_gaz
Podobno nie ma takiego auta z LPG ktoś tak pisał wcześniej  :-A
Czyli da radę i musi być "względnie OK"
pozdrawiam
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

LUXOREK

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 23, 2008, 00:38:59 am »
ciekawe dlaczego o wadach nie napisali??? gdyby ich nie było napisaliby ze ich nie ma, prawdopodobnie.

XJRfan

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 23, 2008, 02:22:23 am »
A teraz
http://www.expert-roczniak.pl/index.php?option=auto_gaz
Podobno nie ma takiego auta z LPG ktoś tak pisał wcześniej  :-A
Czyli da radę i musi być "względnie OK"
pozdrawiam
Czy naprawdę uważasz że firma zajmująca się a co za tym idzie zarabiająca na instalacjach LPG powie jakieś złe słowo na temat swoich wyrobów ??? Chciałbym zobaczyć to "ferrari" na gaz, bo śmiem podejrzewać że to "ferrari" to było nic innego jak "bojar tuning".

Batman

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 23, 2008, 07:09:38 am »
Jezeli auto jest traktowane jako samochoód codziennego użytku i robi swoje kilometry to ja jestem za!! Jak mozna troszxke oszczedzic to czemu nie!!