Autor Wątek: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????  (Przeczytany 83403 razy)

jannaf

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 28, 2009, 23:29:01 pm »
kiedys na swoje pytanie o ceny uszczelki pod glowice do 6cyl usłyszalem od faceta w poznaniu, niby spec od jaguarów (warsztat ma w garazu a fury stoją przed domem), ze 400 eur to taka cena, bo to jaguar, to musi byc drogie. za remont silnika V12 też strzelił cene 10 tys....euro. dla mnie to buractwo.


O jakim warsztacie w Poznaniu tu napisałeś ????

big wroblewsky

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 28, 2009, 23:46:35 pm »
dlaczego 4 cylindrowy diesel w jagu kombi? bo jesli na temat gazu można rozmawiac i toczyc dyskusje, to chyba jednak mondeo udające jaguara,  marke uznaną powszechnie za luksusową i robiące takie auta (od xk120 poprzez mk2, e-type, do xk8 itp), jest raczej chybionym pomysłem. Wiem ze podpadam, ale jeśli dizel, to niech to bedzie jakies chociaz v8, też potrafi mało spalić.

nie chce przeczyć sam sobie, mówiąc ze fajnie jest miec jaguara bez grubego portfela, ale tutaj miesza sie pojęcie JAGUAR. tak samo uważam ze saab 900 2 generacji juz jest oplem ze znaczkiem saaba, choć tutaj nie został zdegradowany, nie spadł klase niżej, tak samo jaguar x-type (chyba sie tak nazywa), szczególnie w wersji kombi w połączeniu z tanim silnikiem, jest marketingowym ślepym zaułkiem forda.


co do warsztatu, gdzieś na grunwaldzie- nie pamietam, nazwisk nie podaje bo tez nie pamietam, nie kwestionuje ich fachowości, e-typa składali ładnie, wyglądał super, jeśli ktos jest w stanie im zapłacic tyle ile mi mówili, to ich szczęście, ja ich klientem nie bede. Powiedzieli mi również ze to auto to sama czarna magia i jeśli mam cos robic w nim sam to z szyderą w głosie życzyli mi powodzenia.
W końcu jakby nie było, jaguar to przede wszystkim samochód, zrobiony z takiej samej stali i takimi samymi metodami co każde inne auto, robiony przez ludzi naprawiany przez ludzi. nie widze powodu do dziesięciokrotnej nadwyżki w cenie części oraz usług.

artleks

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:24:24 am »
albo rybka albo... albo benzyna bez gazu albo alternatywne zrodla (gaz, ON). Trzeba sie zdecydowac. Moim zdaniem jak kupujesz diesla to robisz to swiadomie, szczegolnie jak kupujesz nowy u dilera - jak przerabiasz benzyne na gaz to chyba z jakiegos powodu? Nie znam osoby ktora przerabia na gaz z innego powodu niz z oszczednosci. Co do diesla mysle ze warto podjechac do Karlika i przejechac sie dieslem i benzyna i odczuc zalete elatycznosci diesla. Ponizej male porownanie "nie jaguara" tego no... X-type czy jakos tak bo nie pamietam:
2,2 d 152 KM 0-100 km/h 8,9 sek Vmax=220 km/h
2,5    194 KM 0-100 km/h 8,3 sek Vmax=225 km/h
Czasy klekoczących MB beczek 1981 juz minal  :-super

artleks

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:28:47 am »
Jeszcze jedno porowanie JAGUARA tego no... najwiekszego co Hindusi produkują:
2,7 D 0-100 km/h 8,2 sek Vmax 225
3,0    0-100 km/h 8,1 sek Vmax 233

big wroblewsky

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:40:30 am »
ja nie neguje istnienia dizli, mamy w domu saaba 9-3 kombi 1.9tid z 2007 roku i jest spoko.

oczywiście powody kupowania diesli tez w pełni rozumiem, poprostu, mam nadzieje ze mnie zrozumiesz, paliwo, jeszcze niedawno uznawane za plebejskie, silniki pochodzenia mało arystokratycznego,  do tego z auta pospolitego w aucie które sie zwie JAGUAR, to troche taki mezalians... a wersja kombi to wersja auta które jest przeznaczone teoretycznie do pracy. oczywiscie, o tempora o mores, ale ja moze mam takie troche staroswieckie poglądy w tej sprawie.

a gaz bym sobie założył do swojego xj bo mi sie to auto szalenie podoba, chce nim jeździc i wole płacic mniej za paliwo bo moge wtedy wiecej przeznaczyc na części i na utrzymanie auta, oraz oczywiscie na snowboard, deske, zjazdówke, wyjazdy, auto na tor itp:) nie chce wszystkiego puścic z toksycznymi spalinami:P

Pozdrawiam!

artleks

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:43:56 am »
Tak wiec szefowie Jaguara mieli nosa - jak olej napędowy przestał służyć napędzaniu Starów i Jelczów, a stał się rozwojowym kierunkiem - zaczęli stosować silnik diesla - wcześniej nie było takiej możliwości  :-za

Temat -zgodnie z tytułem wątku - temat rzeka.

Kazdy ma swoje zdanie - moje jest takie - nowy Jag - wyłącznie diesel, a jak klasyk to nie tylko z racji braku diesla, ale z racji niedomagan dawnych konstrukcji - benzyna  :-super
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 00:49:09 am wysłana przez artleks »

Pipcyk

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:35:50 am »
A ja nie cierpię klekotów  :-thumpdown
Po pierwsze przez dźwięk: podczas słuchania muzyki zamiast basów słyszysz klekot
Poziom wibracji – dotykając lewarka biegów mimowolnie doznajesz masarzu
Charakterystyka tego silnika -  na początku wszystko , potem mniej , a pod koniec skali obrotomierza zdychanie - tragedia

Poza tym porównując osiągi silników proszę bądźmy obiektywni – porównujmy jednostki wolno-ssące ZS z wolno-ssącymi ZI
Wtedy okaże się że na przykład silnik golfa TSI – turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.4 o mocy 170 KM nie ma odpowiednika wśród diesli.

Kocham benzynę i koniec  ;D

artleks

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:38:09 am »
ale mowimy o Jagu a nie o Golfie  :-zly ;D

Pipcyk

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:45:19 am »
Nie oszukujmy sie , przed chwila padły marki Saab, Mercedes, a diesel w Jaguarze to nie ich własna konstrukcja :D

artleks

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:47:09 am »
a ja i tak wole diesla  :-hehe :-hehe

Pipcyk

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:56:26 am »
Ja i tak wolę benzynę
Żaden diesel nie ma takiego dźwięku jak benzyna.

O, i może na tym zakończymy :D

artleks

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 29, 2009, 10:19:45 am »
 :-super

adam74

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 29, 2009, 11:21:49 am »
a więc wynik:
Vroooom..... vs. kle kle kle......

1:1

Pieterek

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:02:13 am »
Mam pomysł, bierzemy nowiutkiego XKRS'a, wkładamy silnik 1,9TDI, przerabiamy delikwenta na gaz, żeby zaoszczędzić na mandatach montujemy DB radio, koniecznie z 1,5 metrowym batem na dachu.
Jaguar XKRSD CB Limited Edition :-A
Może ktoś się podejmie takiej przeróbki ;D :-wstyd

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 30, 2009, 20:44:20 pm »
Jestem baranem z chemii  :-hehe Więc pytam - jak gaz może wpływać na jednostki z nikasilem? Czy spodziewać się trzeba najgorszego, czy wręcz przeciwnie, nie ma własiciwie żadnej różnicy?