Autor Wątek: wiele pytań o s-type  (Przeczytany 1902 razy)

Offline lian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
wiele pytań o s-type
« dnia: Luty 24, 2018, 09:32:12 am »
Cześć,

To mój pierwszy wpis tutaj. Jestem bliski zakupu S-Type 4.2 2006, oferta z allegro. Autem jeździłem, wrażenia pozytywne.
Szukałem auta dla przyjemności, ale też do codziennego użytku, jeśli się sprawdzi. Lubię E klasę merca, ale
szukam czegoś bardziej oryginalnego, czegoś co nie będzie tak zwalistą szafą w prowadzeniu. Merc nie daje poczucia
kontroli, Jaguar przy podobnym gabarycie daje wrażenie prowadzenia "normalnego" samochodu pod względem masy. I to
jest unikalne. Autem chcę jeździć po autostradach, z możliwie najwyższą prędkością przy której jedzie się bezpiecznie. Chciałbym więc, żeby kluczowe podzespoły były w stanie perfekcyjnym, oczywiście niekoniecznie w chwili zakupu.
Wolałbym wersję R ze względu na moc, ale nie podoba mi się dodatkowy dźwięk turbiny oraz twardsze zawieszenie, a podobno takie jest.
Alternatywnie zastanawiam się nad mercedesem W211 E500.

Potrzebuję pomocy oraz kilku informacji.

1. Czy ktoś zna kogoś z Warszawy, kto za kasę pomorze przy zakupie? Chodzi o oględziny Jaguarowych bolączek, wizytę w odpowiednim serwisie, przetrzepanie auta.
Zaznaczę, że nie oczekuję niczego za darmo.

I to chyba najważniejsze.

A teraz kilka dodatkowych wątpliwości:

1. Na co zwrócić uwagę? Proszę o cenne linki.
2. Jak sprawdzić czy auto nie jest składakiem? Pytam, bo chyba brakuje mu grzanych foteli, zapomniałem sprawdzić ale chyba nie było. Możliwe żeby wersja 4.2 ich nie miała?
3. Czy jeśli grzanych foteli nie ma, to można dziś takie zamontować kupując je od jakiegoś rozbitka? Podobnież: brak w nim składanych lusterek.
4. Czy ten dotykowy ekran da się użyć jako dvd lub do oglądania youtube? Są tu przetarte ścieżki?
5. Czy instalacja dobrego audio z portem USB jest możliwa w ten sposób żeby nie dewastować przedniej deski jakimiś choinkowymi odpustowymi rozwiązaniami? czytaj urządzeniami typu radio świecącymi jak psu jajca?
6. Czy hamulce w s-type są twarde? Dokładnie tego nie sprawdziłem, ale takie mam wrażenie po jeździe kilkoma s-type. Czy hamulce te sprawdzą się na autostradzie?
7. Czy można zamontować webasto dodatkowo?
8. Dlaczego właściciel interesującego mnie egzemplarza zdemontował czujnik parkowania z przodu?
9. Czy S-type rdzewieją?
10. Czy trzymanie s-type na powietrzu jest grzechem? Czy to oznacza szybsze starzenie się auta?
11. Czy szyby można wymienić na takie barwione?
12. Czy na terenie kujawsko-pomorskiego znajdę dobrego speca od napraw?
13. Jeśli nie znajdę własnego mechanika, zamierzam auto serwisować w ASO Jaguara. Czy mnie nie wypędzą z takim staruszkiem?
14. Dodajecie do benzyny coś co zwiększy żywotność silnika?
15. Czy są firmy, które tuningują s-type? Czy są pakiety tuningowe do kupienia? Chodzi mi lekkie modyfikacje funkcjonalności lub wyglądu ale nie pokraczne czy idące w kierunku polskiej wsi. Mógłby mnie interesować chiptuning żeby uzyskać jeszcze więcej mocy. Mógłby mnie interesować dobry detaling w kierunku wyczyszczenia wnętrza i wymiany niektórych zużytych elementów lub dodania stylu idącego w kierunku Jaguara.
16. Czy kładł ktoś z Was ceramikę?
17. Jakie opony z niskim profilem na lato się nadadzą najlepiej, ale tak żeby nie utracić komfortu? Myślę o ogumienie z odpowiednim indeksem prędkości.
18. Czy ograniczenie do 250km/h można zdjąć? Inne pytanie, czy w ogóle tym autem ktoś z Was tyle jeździ i czy to już jest odlot dla tej konstrukcji?
19. Interesujący mnie egzemplarz jest importowany z Ameryki, ale w Polsce jeździ nim jedn właściciel od czterech lat. Licznik ma dużą oś cyfer w milach. Czy to jest bezpieczne? Czy są jakieś różnice względem wersji europejskiej, które oznaczać będą kłopoty w serwisie?

100. Czy S-type jest lepsze od harleya davidsona?   No, to taki żarcik :)

Będę wdzięczny za odpowiedzi, sugestie. pzdr

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2018, 09:42:17 am »
Z utęsknieniem czekam na pytania od dwudziestego do dziewięćdziesiątego dziewiątego....

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2018, 12:09:36 pm »
Witaj
1. Na wszystko co w każdym innym aucie...
7. Pewnie tak, jak do każdego auta... są firmy które się w tym specjalizują...
8. Pewnie dla tego że były uszkodzone... gdyby wszystko było z nimi ok. nikt by ich nie usuwał... chyba że to zderzak od wersji z czujnikami, a ta ich nie miała... wymiana zderzaka np. po kolizji...
9. Tak - głównie progi pod tymi plastikowymi nakładkami i ranty tylnych błotników...
10. Trzymanie każdego auta pod chmurką powoduje jego szybsze starzenie...
13. Wypędzić na pewno nie wypędzą... ale ceny ASO są często zaporowe i wzięte z sufitu...
14. Nie
15. Firmą ,,nadworną" tuningującą Jagi jest Arden (coś jak Brabus w Mercu), z tym że pakiety stylistyczne od tej marki jak dla mnie wyglądają trochę jak agrotuning... ale o gustach się nie dyskutuje... a pozostałe tematy o które pytasz w tym pkt. ogarnie Ci każda profesjonalna firma zajmująca się konkretnym zagadnieniem... chip tuning silnika wolnossącego jest bezsensu...
17. Moim zdaniem najlepszym kompromisem pomiędzy komfortem a wyglądem w S-type jest 18' na wielkości ogumienia zalecanym przez producenta (245/40 R18 97Y)... no może ewentualnie zamienił bym je na 225/45/18 (mniej pływa w koleinach, średnica koła różnica 1% w stosunku do rozmiaru zalecanego przez producenta, więc praktycznie żadna)
19. Generalnie sprawdź w Carfax co było nie tak z autem - rozbity (jak mocno), czy czasem nie zalany... w większości auta importowane z USA (nawet te typowo europejskie) różnią się od tych na rynek starego kontynentu różnymi szczegółami, co nie pomaga w serwisowaniu...
100. Mamy kolegę na forum (Zapek) który posiada obie takie maszyny (Jaguara XJ w wersji Daimler i Harleya) jego trzeba by było zapytać...  ;)

Na początek kolego masz poniżej kilka linków do poczytania...

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,1923.0.html

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,32510.0.html

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15027.0.html

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,29633.0.html

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,29524.0.html

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,28578.0.html

A dokładniejszych informacji szukaj w dziale S-type z linku poniżej w poszczególnych tematach...:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/board,91.0.html

miłej lektury... pozdrawiam

 
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 12:18:38 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2018, 20:48:07 pm »
Seria pytań nie na odpisywanie ,tylko na noce przy stoliku barowym nasiadywanie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2018, 22:00:53 pm »
Składaka najłatwiej poznać po drewnianych wstawkach - jeśli do siebie nie pasują, to coś było kombinowane. Jeśli auto jest z USA, to na 99% było bite. To jest to?
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-s-type-ID6z2GLu.html

W modelu z 2006 już powinna być chyba aluminiowa maska i zderzaki bez halogenów.

Rdzewieją progi - u mnie w pewnym, bezwypadkowym aucie z 2007 roku już były dziury.
Audio nie da się za bardzo poprawić zachowując fabryczną funkcjonalność.

Grzania fotelu rzeczywiście nie ma, co mnie trochę dziwi w wersji 4.2 z alpine.

Auto w Warszawie mogę pomóc ocenić, jak tylko odbiore swoje z warsztatu :D
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline lian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2018, 12:29:08 pm »
Tak, to ten egzemplarz.
Dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowałem się na fachowca, który pomorze mi w zakupie.

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2018, 13:52:22 pm »
Jeśli to ta aukcja, to widać, że szczególnie jesli chodzi o środek, to sprzedający nie chce pokazać zbyt wiele, czarno to widzę, wyczuwam składaka.
Ja dziś auto odbieram, jak coś to mogę pomóc - mam auto rok młodsze w identycznej konfiguracji kolorystycznej, więc sprzedajacy by miał dość trudno mi ściemniać :P mam też czujnik grubości lakieru i kostke diagnostyczną :D
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline lian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2018, 19:07:52 pm »
Dziękuję za propozycję. Też się boję, ze to nie to. Jestem wkurzony. Śmieszne to:
Gdy patrzę na zdjęcia to mówię sobie: ten ładny, a ten brzydki - ale zobaczę go, bo a może...
I tak właśnie było z omawianym egzemplarzem: na zdjęciach wygląda ohydnie, te żółte wykończenie...
Tymczasem zrobił na mnie najlepsze wrażenie. I vice versa: inny egzemplarz, też z Warszawy taki złoty z silnikiem 3.0 zupełnie mi się nie podobał.

Konkretne auta do oceny proszę dodawać w odpowiednim dziale.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2018, 20:42:14 pm wysłana przez MicGin »

Offline lian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: wiele pytań o s-type
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2018, 09:35:12 am »
wsiadłem wczoraj do Rki popatrzyłem, kawałek przejechałem. Nie.