Autor Wątek: CB  (Przeczytany 12266 razy)

artleks

  • Gość
CB
« dnia: Kwiecień 09, 2009, 16:56:00 pm »
Mam kilka pytań do posiadaczy CB:
1. jaki model wybrać - chodzi o najlepszy stosunek jakosci do ceny
2. czym się kierować - czy krótka antena lepszej firmy moze miec wiekszy zasieg od dlugiej
3. jak zamontowac CB - jak sie do tego zabrac - chodzi o montaz dla osoby ktora ma problem z zawieszeniem obrazka - czy lepiej samemu czy lepiej to komus zlecic
 :-tylko
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 21:15:12 pm wysłana przez ROCCO25,5 »

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:20:28 pm »
no to już ci wszystko mówię .
Jeżeli chodzi o radyjko to większego znaczenia nie ma jakiś super sprzęt .Zawsze wybierałem ze średniej półki .
Jeśli chodzi o markę to już większe , ponieważ są niektóre bardzo awryjne. NIE KUPUJ FIRMY COBRA .
Polecam MIDLAND lub PRESIDENT które niestety jest już droższe. Doradzam radio od ok. 250 zł. Midland które nigdy mnie nie zawiodło . Cena presidenta to koszt od ok 400.
Jeżeli chodzi o antene to długośc nie ma takiego znaczenia jak ampery i zamontowany nadajnik . można kupić dłuugaśną antenę nic nie wartą , albo krótką i dobrą . Jeśli chodzi o parametry to dobze by było jak by miała 1000A , antena ma zasięg ok. 10 km. bez żadnych zakłoceń . można kupić 400A ale spodziewaj się że dalej jak na ok do 5 km. potem trzaski i dziwne zakłócenia. osobiście mam magnetycznego bata 1.4 m 1000a MIDLAND którego w każdej chwili można sciągnąć i schować do środka . Koszt anteny to ok . 200zł (dobrej) tej tańszej ok 100.
Koszt zestrojenia i montażu w 3city to 150 zł. FACHOWO ZE NIE WIDAĆ ZADNYCH KABLI _ ZOBACZ MOJE FOTKI
Pamiętaj że jeśli będzie to stała antenkA to żeby nie montowali koło anteny z radia samochodowego .Jeśli masz z przodu bo nie pamiętam to antena cb powinna być zamontowana z tyłu ( ale fachowcy powinni o tym wiedzieć)
jak coś to pytaj ............................
do usłyszenia  na kanale 19 ( ogólnopolski kanał wywoławczy)


artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:25:02 pm »
pytanie o ta magnetyczną antenę - to są te magnetyczne podkładki czy cos innego ? - chodzi mi o takiej CB zeby na codzien miec w Oplu ale zeby mozna bylo w razie potrzeby przeniesc do Jaga  ::)

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:30:29 pm »
z anteną nie jest tak prosto sobie połazić z auta do auta bo antena po montażu  jest strojona z radiem .
chyba że montażysta zrobi ci radyjko na kabel do zapalniczki , wtedy proponuję krótką antenke magnetyczną kładziesz na dach i antenka się trzyma  na magnesie  i przekladasz radyjko razem z antenką z autka do autka

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:31:34 pm »
zobacz zdjęcia Optre - ma właśnie krótką antenkę magnetyczną którą w każdej chwili mocnym szarpnięciem może zabrać z dachu

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:31:56 pm »
a oprocz zapalniczki gdzie jeszcze mozna podlaczyc radio CB?

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:32:36 pm »
wlasnie chcialbym krotka antenke ktora mozna latwo zdemontowac

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:35:24 pm »
ja mam na sztywno ze nie moge zabrać radia koło kolana pasazera z przodu ( estetycznie wygląda i nie razi tak w jagu) a gdzie się podpieli to nie wiem . ważne zeby nie robiło zwarcia. Taki dupek mi podłaczał w Volvo to jak włączałem wycieraczki to był taki   trzask w radiu ze własnych myśli nie  słyszałem  :-zly

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:36:17 pm »
no to polecam coś ala optre - koszt od 50 do 200. - wybrałbym tą za 200

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:37:10 pm »
Być może to była wersja cabrio  :-haha :-haha wycieraczek nie znala  :-hehe

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:37:46 pm »
no to polecam coś ala optre - koszt od 50 do 200. - wybrałbym tą za 200
Dzieki za pomoc ide sie rozejrzec  :-thank

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:39:25 pm »
jeszce dobra firma to ALLAN - ale chyba dziś to jedna firma alan midland

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2009, 18:15:11 pm »

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2009, 18:18:58 pm »
nawet bardzo dobra
i pomyliłem Ampery z Hercami  :-wstyd  chodzi o 1000herców
a to radyjko midlanda 1 z lewej wystarczające - takie właśnie posiadam - kupiłem za 230 złotych w Euro AGD

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2009, 18:22:42 pm »
jeden fachura powiedział mi że jednak  lepiej szukać AlanMidland jeżeli chodzi o antenkę