Autor Wątek: CB  (Przeczytany 13875 razy)

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2009, 18:23:29 pm »
wlasnie szukam namiaru w Poznaniu na taka firme co ma od razu montaz  :-super
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 18:48:24 pm wysłana przez ROCCO25,5 »

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2009, 18:26:02 pm »
poczekaj jeszcze na opinię Optrego - jest naprawde dobrym elektronikiem  i zna sie na rzeczy

Poza tym  :-thank :-thank :-thank :-thank OPTRE za wgranie w komórek nowego windowsa
szybko profesjonalnie i za całkowitą darmochę  ;D ;D ;D

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2009, 18:48:50 pm »
 :-super

qbaty

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:00:31 pm »
Antenkę President Florida mam w swoim mondku. Bez rewelacji, ale wystarcza. Ogólnie President to jedna z lepszych marek w świecie CB.
Jeśli chodzi o długość anteny to ma ona duże znaczenie. Optymalnie byłoby gdyby antena miała długość fali radiowej (chyba jakoś ponad metr). Jeśli antena jest krótsza to do pracy zaprzęgane są elementy elektroniczne, które nigdy nie zastąpią tego brakującego kawałka anteny.
Wracając do praktyki - trzeba się zdecydować na kompromis wygoda vs. osiągi. Dłuższa antena to problem z jej chowaniem (a ja chowam zawsze odkąd mi wybili szybę i dmuchnęli poprzednie radio, a antenę odcieli). Kolejny problem to parkingi podziemne - walnięcie anteną np. w metalową bramkę to duże ryzyko uszkodzenia radia. Duży zasięg to też wcale nie takie szczęście - słysząc "wlocik do Poznania czysty" wcale nie masz pewności, o wlocik z której strony chodzi ;)
Przekładanie zestawu radio + antena do innego auta nie zawsze jest możliwe. Tak jak napisał oski antenę się stroi, tylko nie do radia, ale do samochodu. Na każdym samochodzie (a nawet w innym miejscu tego samego  samochodu) antena może wymagać innego strojenia. Złe zestrojenie to w najlepszym wypadku brak możliwości nadawania, w najgorszym uszkodzenia radia.
Wracając do anten magnetycznych poleciłbym Ci którąś z tych: President Florida, WILSON LITTLE WIL, President Missouri. A jeśli chodzi o radio to tak jak pisał oski coś z Midlanda/Alana albo President. Ważne, żeby miało pokrętło "RF Gain" - pozwala obniżyć wzmocnienie sygnału odbieranego, niemal niezbędne w mieście, żeby trochę przytłumić radio. Ja tego nie mam i w mieście radio jest prawie bezużyteczne (za duży "tłok"). Przydaje się też jak rozmawiasz z kimś, kto jedzie bardzo blisko Ciebie (na Mazurach nie byłem w stanie zrozumieć oskiego - jego sygnał był za mocny i moje radio się "zatykało").
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 20:05:11 pm wysłana przez qbaty »

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:38:23 pm »
Przydaje się też jak rozmawiasz z kimś, kto jedzie bardzo blisko Ciebie (na Mazurach nie byłem w stanie zrozumieć oskiego - jego sygnał był za mocny i moje radio się "zatykało").
no wiesz - w końcu ja jechałem Jaguarem  :-W  :-haha :-haha :-haha :-haha :-haha :-haha :-haha :-haha

blackyR

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2009, 22:23:48 pm »
Ciepło sie zrobiło i antenki chcecie już wytawiać tak...  no ładnie :-haha

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:30:10 pm »
Tak wiec zdaje relacje:
Kupilem antene President i radyjko - nie wiem jakiej firmy  :-haha :-haha chcialem jak najmniejsze. Dali mi jeszcze jakąs gumową podkładkę i wtyk do zapalniczki - po zamontowaniu wszystkich prosilem o marginesiki :-super :-super
Szerokości :-super

Batman

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2009, 14:23:12 pm »
Jezeli szukasz czegos co bedziesz mogl uzywac w obu autach polecam takie radyjko http://www.allegro.pl/item598163614_radio_cb_cobra_75_wxst_hurt_myslowice.html

sam uzywam juz ze 3 lata, jedno mi padlo zakupilem drugie, do tego mam długiego bata, komplet kosztowal mnie kolo 600 złotych ale za to nie mam dziur w aucie a zbiera calkiem przyjemnie.

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2009, 14:44:15 pm »
hej wlasnie juz jestem po zakupach  :-super

optre

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:02:30 pm »
Małe radyjko .... hmmm , ale czy dobre? Ja mam prezydenta johny 2, nie jest to jakaś super rewelacja, ale ładnie działa, warto wymienić mikrofon na posiadający wzmacniacz, staniesz się wyjatkowo wyraźny dla sluchaczy, sam mam w planie taka podmianke. Qubaty wszystko ładnie opisał, ja bym jeszcze dodał że lepsze są anteny montowane na stałe, sam mam na magnes ale to ze względu na wygode. Bardzo ważne zeby antena była dobrze dostrojona do radia i samochodu. Antena o długości fali bylaby zeczywiście najlepsza, ale nie wiem czy ktoś zechce mieć na dachu antene o długości 11,1 metra.

Ja mam taki ładny zestawik:
   President johny II
   President Missiuri
   Filtr zasilania

Obudowe radyjka polączyłem dodatkowym grubym przewode z masą auta, wtyczke do zapalniczki uciąłem i podlączyłem przez dodatkowy bezpiecznik bezpośrednio do akumulatora. W planach mam jeszcze podlączenie radyjka do systemu audio, zastanawiam się jeszcze jak dokładniej to będzie działać, mam duzo pomysłów, mysle nad realizacja.

qbaty

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:14:40 pm »
Antena o długości fali bylaby zeczywiście najlepsza, ale nie wiem czy ktoś zechce mieć na dachu antene o długości 11,1 metra.
Optymalnie byłoby gdyby antena miała długość fali radiowej (chyba jakoś ponad metr).
No to troche sie pomyliłem ;) Ale nigdy nie byłem dobry w tych falowych klockach ;)

   Filtr zasilania
To jest podstawa, żeby nie było słychac trzasków od wycieraczek, elektrycznych szyb, centralnego zamka, kierunkowskazów, itp.

optre

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:21:26 pm »
Częst sam filtr nie wystarczy, szczegulnie w starch autkach, mozna wtedy spróbować równolegle podłączyć kondensator o dość sporej pojemności.

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:08:31 pm »
Tak wiec - zasieg poza miastem okolo 20 km w miescie ok 15 km - szumow nie ma zadnych - nawet jak nic nikt nie mowi to sprawdzalem czy mam wlaczone. Antena oczywiscie na srodku dachu - jak przerzucilem na klape bagaznika to sie zasieg troche pogorszyl. Pytanie oprocz 19 kanalu do czego sluza pozostale?  ??????

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2009, 19:32:17 pm »
9 - ratunkowy  nie zawsze działa
4 - 3city komunikacja miejska
pozostałe to tak żebyś mógł pogadać choćby ze mną - :-W jak powiem przejdź trzy wyzej to wiesz że na 22 i mozemy spokojnie sobie sami pogadać
Na mazurach ustaliliśmy że jak zobaczymy się na drodze to wrzucamy kanał jagowy właśnie 22
Np w niemczech polacy wywołują się na 22 , a będąc w iTAlii 23 dla polaków - ale najlepiej zapytać przed granicą TIRki bo mogło się zmienić
no i pamiętaj o slangu w jakim mówią na radiu
suszarka, miśki , federalni , miśki na hulajnogach , margines, zatwardzenie itp .................... :-super :-super

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 10, 2009, 19:41:10 pm »
I mam super zadanie dla Ciebie Rocco  :-super
W dłuuuugie letnie wieczory , mógłbyś sprawdzić jak wygląda sytuacja z legalnością radia w europie.
Nie wiem czy wiesz , ale do niedawna w Polsce CB było rejstrowane w urzędzie i tylko takie było legale w innym przypadku mogłeś zapłacić mandat dośc wysoki i natychmiastowy demontaż .
jak to wygląda w innych krajach , bo moze sie zdażyć że np. pojedziesz do francji i słono bekniesz .
sam bym poszperał , ale za bardzo nie wiem gdzie szukać , i poza tym nie chce mi sie  ::) ::) ::)
ale i tak  :-thank :-thank :-thank :-thank :-thank :-thank bo wiem że sprawdzisz  :P :P