Autor Wątek: CB  (Przeczytany 13872 razy)

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2009, 21:17:35 pm »
teraz sprawdzam jakie jajka sa w tym roku w modzie  ;D ;D ;D ale zapomniales w slangu o "smietniku" i Bajo  ;D ;D

optre

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:08:32 pm »
ja mam na sztywno ze nie moge zabrać radia koło kolana pasazera z przodu ( estetycznie wygląda i nie razi tak w jagu) a gdzie się podpieli to nie wiem . ważne zeby nie robiło zwarcia. Taki dupek mi podłaczał w Volvo to jak włączałem wycieraczki to był taki   trzask w radiu ze własnych myśli nie  słyszałem  :-zly

A u mnie tak:



oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:50:57 am »
a u mnie tak

optre

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:18:05 am »
Te fajnie, ja starałem się zrobić tak żeby było jak najmniej widoczne z zewnątrz, jak zdejme mikrofon to raczej potencjalny włamywacz wogle cb nie wypatrzy.

Pieterek

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:26:03 am »
1. Polacy zagramanicą; zawsze CB 28
2. Dlaczego nikt nie napisał nic o firmie UNIDEN, mam Alana, Presidenta i właśnie   Unidena i to on jest najlepszy
3. Nie jestem pewien czy CB w Jaguarze to dobry pomysł, panowie wybaczcie, ale dla mnie to okropna wiocha.
4. Jeżeli wszyscy pozakładamy radyjka w prywatnych samochodach to bełkot na 19 będzie tak okropny, że kierowcy zawodowi którym to urządzenie naprawdę czasem ratuje tyłek będą mieli naprawdę przechlapane, a nie życzę nikomu, żeby utknął ciężarówką na starym mieście np. we Wrocławiu. Uwierzcie mi wiem co piszę.
5. Miałem okazję trochę polatać po kraju samochodem większym niż Jaguar, i nic tak nie drzażni jak idioci w osobówkach wiecznie wołający "jak ścieżka...", ale jak wołasz kolesia w osobówce to nagle 1,5 metrowa antenka robi się drewniana i echo.
6. Panowie (i Panie) może czasem lepiej jachać zgodnie z przepisami, niż zawracać d..pę ludziom, którzy są w pracy, a radia używają zgodnie z przeznaczeniem, a nie tylko żeby zaoszczędzić 15 minut i parę stów na mandatach.
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.

qbaty

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:34:40 am »
Dlaczego nikt nie napisał nic o firmie UNIDEN, mam Alana, Presidenta i właśnie   Unidena i to on jest najlepszy
Miałem kiedyś Unidena (właśnie to radio ukradli mi  :-zly ). Radia rzeczywiście dobre, ale pamiętam, że jakis czas temu któryś z urzędów nakazał wycofanie ich z obrotu, bo nie spełniały norm jakościowych (modele 510/520). Nie wiem jak jest teraz, ale na allegro nie ma ich za dużo, a te co są to w większości używane.

artleks

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:42:12 am »
Ja mam teraz zamontowane CB w Oplu a w Jaguarze zakładam tylko na długich trasach. Co roku pokonuje około 40-50 tys km. Tak więc dużo czasu spędzam w samochodzie. Też cały czas wzbraniałem się przed zakładaniem CB w osobówce, ale teraz uważam że jest to naprawdę fajna i pomocna sprawa. Inna sprawa że Jag z krótką antenką na klapie, jak antenę radiową masz w szybie nie wygląda fatalnie.  ;D

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:43:04 am »
Pozwolę się Pietrek niezgodzić z Tobą . Ja również 3 lata śmigałem po kraju na kontenerkach i uwierz że to właśnie nie raz kierowcy osobówek bardzo mi pomogli . Niestety CB w rękach idioty ( a tacy zdażają sie również w wiekszych autkach jak jaguary ) jest rzeczywiscie bardzo upierdliwe , ale nie koniecznie muszą mieć na nie wyłącznośc kierowcy zawodowi.
Życzę przyzwoitej jazdy bez CB w osobówce , mi bardzo pomaga . :-super
a jak wygląda to już rzecz gustu - przypominam ze to nie ma wygladać tylko pomagać

Pieterek

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:39:07 pm »
Jak to wygląda prawnie to nie wiem, ale "mój" warsztat od CB ma ciągle w ofercie Unideny i sprzedaje je z powodzeniem, wydaje mi się, że kłopoty mogły się wziąć z różnic w przepisach pomiędzy USA, a Europą.
Co do reszty to SZEROKOŚCI i PRZYCZEPNOŚCI :-tylko
Jak zobaczę na drodze Jaguara z batem to napewno się odezwę.
Pozdrawiam.

optre

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 15, 2009, 19:24:10 pm »
Unideny żeczywiście są dobre, przynajmniej tak slyszalem nie miałem okazji testować, narazie na presidenta nie narzekam.

Pieterek

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:04:51 pm »
Ja właśnie pół roku temu założyłem Presidenta do Sprintera i muszę powiedzieć, że nie spisuje się rewelacyjnie, ale dogadać się można bez problemu, pewnie to wina tego, że ma słaby głośnik, oraz tego, że antenka jest na masce zamiast na dachu. W Lublinku mam starego jak świat Midlanda, którego dostałem od jednego kierowcy za pomoc na drodze, do tego grucha ze wzmocnieniem taki zestawik to chula aż miło :-super

optre

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:10:15 pm »
ta grucha dużo daje też sobie zamontuje taką z wzmacniaczem, a głośnik u mnie jest głośny, a pozatym jest wyjście na dodatkowy głośnik, podłącze to do systemu audio w jagusiu ( z możliwością przelączania, głośnik - system audio).

Pieterek

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:21:44 pm »
Pamiętaj, żeby wymieniać w niej baterię, bo aż wstyd się przyznać, mnie to wy....ło, a bateryjki padają dość szybko :-super

oskioski

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 18, 2009, 01:55:49 am »
jak już o gruszkach to
miałem kiedyś w midlandzie gruszkę co to wyglądała jak płaska patelnia
nad mikrofonem miała przyciski umożliwiające przełączanie kanałów na radyjku .
pamiętam ze w latach poźnych 90tych każdy fachura zazdrościł mi może nie z powodu  właśnie tych przycisków , jak mówil ze wspaniała grucha ponieważ ma w sobie coś co niby ( nazwę to amatorsko) zabija echo mojego nadajnika.
cokolwiek by to znaczyło , rzeczywiście i przyciski były przydatne (np.  w momencie komendy - przejdź dwa wyzej nie musiałem skupiać się na radiu) ale zawsze (bynajmniej wtedy) byłem wyraźnie słyszalny .
pamiętam ze wejście do radyjka miała od czoła radia na piątkę ( coś w rodzaju  kości do gry) lub jak ktoś pamięta pierwsze stare UNIMOROWSKIE DECKI .

czy te wzmacniacze w gruszkach to właśnie to co kiedyś nazywali zabiciem echa ?????????

optre

  • Gość
Odp: CB
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 18, 2009, 07:23:19 am »

Cytuj
czy te wzmacniacze w gruszkach to właśnie to co kiedyś nazywali zabiciem echa ?????????

Nie jestem pewien czy to to samo, mozliwe.

A bateryjki zmieniac nie bedę musial, troszkę to przerobie i bedzie zasilane z cb.