Autor Wątek: Detaling lakieru i wnętrza  (Przeczytany 4358 razy)

rd5

  • Gość
Detaling lakieru i wnętrza
« dnia: Sierpień 28, 2013, 07:53:02 am »
Witam serdecznie,
czy moglibyście polecić mi sprawdzoną firmę zajmującą się detailingiem? Kupiłem Jaguara XJ SUPER V8 LWB (x350) i muszę odświeżyć lakier, nałożyć ochronę i uzupełnić przetarcia skóry na fotelu.
Znalazłem firmę Car Spa ale ma skrajnie różne opinie.

Pozdrawiam
rd5

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2013, 15:37:25 pm »
Witaj. Skąd jesteś?  :- pojecia
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:53:28 pm »
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

rd5

  • Gość
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:38:07 pm »
Tak, Warszawa :)

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2013, 23:23:26 pm »
Cześć, polecam ci wejść na forum http://forum.kosmetykaaut.pl/ i znajdziesz kogoś kto ci to profesjonalnie zrobi. Przy okazji dużo się dowiesz i nikt ci ciemnoty nie wciśnie.

rd5

  • Gość
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2013, 11:37:55 am »
Dzięki za podpowiedzi. Samochód odbiorę za kilka dni z Altamiry i od razu wezmę się za jego wygląd.

Pozdrawiam
Rd5

Offline dino1984

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • S-type 3.0 V6
auto detailing
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2013, 07:36:14 am »
W Warszawie jest kilka firm oferujących usługi z zakresu renowacji i zabezpieczenia lakieru. Koszty takiego zabiegu wahają się w granicach 2kPLN... i tu moje pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - warto, czy można to zrobić samemu odpowiednią polerką i zabezpieczyć ogólnodostępnymi środkami?

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: auto detailing
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2013, 10:46:00 am »
zarejestruj się tu na forum

http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php

poczytaj , zobacz relacje z realizacji prac - zrób kosztorys tego co trzeba kupić. Na tym forum jest klika fajnych realizacji zarówno przez firmy jak i ludzi z Warszawy

eRBe

  • Gość
Odp: auto detailing
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:18:58 pm »
Prowadzę firmę detailingową w Łodzi i fakt, ceny w Wawie w porównaniu do naszych naprawdę powalają - Stolica ;) Za połowę tej kwoty u mnie byłbym w stanie zrobić pełną korektę lakieru.

Jeżeli chodzi o polerkę samemu to tak naprawdę zależy dużo od tego jaką masz rękę do takich rzeczy. Jednym wychodzi to pięknie, drugim zostają hologramy itp. Wbrew pozorom nie jest to taka łatwa rzecz a ciężka i dość mozolna praca. Ale efekty powalają i dla nich warto się poświęcić :)

Swoją drogą widziałem Twój wątek na KA.

Pozdrawiam

Asia

  • Gość
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2013, 15:58:33 pm »
Pozwolę sobie dołączyć do wątku i polecić bloga o kosmetyce samochodowej, którego między innymi jestem współautorką. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane niewłaściwie, myślę, że forumowicze, którzy chcieliby coś podłubać przy swoich autach mogą odnaleźć przydatne informacje. Oczywiście można zlecić usługę auto-detailingu fachowcom, ale ile frajdy sprawi własnoręcznie wykonana robota... ;) Skądinąd ostatnio wrzuciliśmy relację z prac przy Jaguarze, tak że zapraszam do obejrzenia  :) http://www.detailer.pl/blog/2013/10/kocur-jaguar-xjsc-80-efekty-polerowania-mechanicznego-kilkuetapowa-korekta-lakieru/

Offline Asaf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Działdowo
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2013, 16:37:09 pm »
Dziękuję Asi.
Przeczytałem z uwagą relację z detalingu XJS.
Wygląda naprawdę świetnie.
Najlepiej zostań tu z nami na tym forum i dziel się z nami wiedzą na ten temat.
Pozdrawiam
Asaf
Daimler Double Six 1993  6,o l  V12  XJ81
Daimler Double Six Seria III 1989 V12 5.3l
Był Daimler   X308       1999  4,0 l   V8

Asia

  • Gość
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2013, 12:30:59 pm »
Asaf, na pewno będę odwiedzać forum. Przy okazji poszerzę wiedzę na temat Kotów :)

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 18, 2013, 13:08:43 pm »
http://www.detailer.pl/blog/2013/10/kocur-jaguar-xjsc-80-efekty-polerowania-mechanicznego-kilkuetapowa-korekta-lakieru/
Jestem w szoku, nigdy bym nie pomyślał że takie cuda można zdziałać z samochodem. Asia masz złote rączki  :-10points
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2013, 20:11:11 pm »
Niesamowity efekt !!!

Gdzie w Warszawie mogą zrobić takie cuda ? Dużo trzeba wydać aby mieć tak zadbane auto ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Asia

  • Gość
Odp: Detaling lakieru i wnętrza
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 20, 2013, 21:41:30 pm »
huberts1977, jazabek wacław, dziękuję za słowa uznania :) Jest dokładnie tak, jak pisał kolega dino1984 kilka postów wyżej. Usługa pełnej korekty lakieru nie jest tania, ale też, prawidłowo wykonana wymaga sporego nakładu czasu, energii i umiejętności.
Swoją drogą, warto zgłębić trochę zagadnienie dbania o samochód, ponieważ błędy przy bieżącej pielęgnacji, szczególnie przy myciu i suszeniu lakieru mogą spowodować, że niedługo będziemy się cieszyć efektami korekty. Jeśli ktoś nie jest skłonny wydać takiej sumy na usługę u specjalisty, dobrą opcją jest zaopatrzenie się w kilka niezbędnych kosmetyków i akcesoriów i spróbowanie własnych sił. Nie trzeba od razu inwestować w maszynę polerską, być może nie tak spektakularne, ale całkiem niezłe efekty można uzyskać poprzez polerowanie ręczne przy użyciu odpowiednich past polerskich i padów. Co prawda głębszych rys i defektów w ten sposób raczej nie usuniemy, ale w dużej mierze poprawimy wygląd lakieru, pozbędziemy się siatki kolistych rysek sprawiających, że lakier wygląda matowo i brak mu połysku. Na tak przygotowanym lakierze dłużej utrzyma się położony wosk, co w przypadku nadchodzącej zimy jest dość istotne.