Autor Wątek: Oferta dla forum. Regeneracja turbosprężarek Jaguar  (Przeczytany 3223 razy)

dawidek6

  • Gość
Oferta dla forum. Regeneracja turbosprężarek Jaguar
« dnia: Listopad 10, 2013, 19:26:53 pm »
wątek reklamowy


DLA UŻYTKOWNIKÓW TEGO FORUM SPECJALNA OFERTA NASZEJ PRACOWNI REGENERACJI TURBOSPRĘŻAREK.
Jak to działa? Bardzo prosto - wystarczy powołać się na forum jaguarclubpoland.net i od zaraz udzielimy 15% rabatu na naprawę turbosprężarki.


Specjalistyczna pracownia regeneracji turbosprężarek ASO Bosch Service – Pawlik.

ASO Bosch Service – Pawlik prowadzi działalność już od 1994 roku. Nasz serwis zajmuje się m.in. kompleksową naprawą turbosprężarek takich firm, jak: Borg Warner, Garrett, Holset, IHI, KKK, Mitsubishi, Schwitzer, Toyota. Wszystkie turbosprężarki są wyważane i doważane na najnowszych urządzeniach firmy Schenck, a więc lidera w tej dziedzinie. Dzięki tym urządzeniom, dokładność wyważania jest nawet większa, niż w przypadku fabrycznie wyważanych zespołów wirujących turbosprężarki. Posiadamy wyważarkę niskoobrotową TB Comfort oraz wysokoobrotową TB Sonio. Ponadto, do pomiarów i regulacji zmiennej geometrii turbosprężarki (VNT), sterownikami elektronicznymi, oraz elektroniczny zawór REA, używamy profesjonalnych i rekomendowanych przez firmę Schenck urządzeń: REDAT GateTest – 3 oraz ATD-1. Dzięki tym urządzeniom, jesteśmy w stanie dokonać regulacji zmiennej geometrii i sterowników elektronicznych tak, aby odpowiadały fabrycznie nowym turbosprężarkom. W procesie czyszczenia turbosprężarek, wykorzystujemy myjki wysokociśnieniowe TURBOClean, myjkę ultradźwiękową oraz specjalistyczne piaskarki niemieckiej firmy AUER. My nie tylko naprawiamy turbosprężarkę, ale również szukamy możliwej przyczyny jej uszkodzenia oraz informujemy o tym klienta. Poniżej prezentujemy mocno skrócony proces regeneracji turbosprężarki.

Zobacz naszą pracownię regeneracji turbosprężarek

Skrócony proces regeneracji turbosprężarki
1. Odbiór uszkodzonej turbosprężarki oraz utworzenie nowego zlecenia.
2. Rozbiórka turbosprężarki oraz wstępne oględziny części.
3. Czyszczenie elementów turbosprężarki w myjkach wysokociśnieniowych.
4. Piaskowanie poszczególnych elementów, które nadają się do ponownego użycia.
5. Wyważanie wałka na wyważarce TB Comfort.
6. Następnie wyważanie wałka z kołem kompresji na TB Comfort.
7. Złożenie rdzenia turbosprężarki na częściach najwyższej jakości.
8. Po złożeniu rdzenia turbosprężarki następuje doważanie go na TB Sonio (generowany jest protokół).
9. Złożenie turbosprężarki.
10. Badanie i regulacja zmiennej geometrii, sterownika elektronicznego bądź zaworu upustowego, za pomocą urządzeń REDAT GateTest – 3 oraz ATD-1.
11. Wydanie klientowi.

Jak widać, jest to bardzo krótko opisany przebieg regeneracji turbosprężarki. Cały proces regeneracji turbosprężarki można zobaczyć na naszej stronie regeneracja turbosprężarek Jaguar

Wszystkie turbosprężarki objęte są 12 – miesięczną gwarancją bez limitu przejechanych kilometrów.

Typowe objawy i przyczyny uszkodzonej turbosprężarki
Najczęstszym objawem uszkodzonej turbosprężarki, jest niewątpliwie spadek mocy silnika, piszczenie i gwizdanie, a często również ubywający olej silnikowy. Niekiedy właściciele samochodów wymieniają bardzo kosztowne podzespoły silnika, mając nadzieję na rozwiązanie usterki. Ubywający olej w mniemaniu niektórych mechaników, może znikać przez zużyte pierścienie tłokowe lub uszczelniacze zaworowe. Zapominają jednak o tak ważnym elemencie, jakim jest turbosprężarka. Turbosprężarka jest częścią układu smarującego. W ciągu jednej minuty, przez turbosprężarkę przepływa kilka litrów oleju, co pokazuje powagę możliwie zaistniałej nieszczelności w turbinie. Jak rozpoznać, że to turbosprężarka przepuszcza olej? Najprościej jest zdjąć przewód dolotowy przy samej turbosprężarce (przy wyłączonym silniku) i jeśli w przewodzie jak i na łopatkach wirnika będą ślady oleju to znak, że czeka nas regeneracja turbosprężarki. Przyczyną tego jest uszkodzony pierścień uszczelniający na wałku, przez co powstaje luz wzdłużny i poprzeczny, a tym samym możliwość wycieku oleju. Kolejnym objawem może być brak mocy, co najczęściej jest winą zapieczonej zmiennej geometrii turbosprężarki bądź uszkodzonego zaworu podciśnieniowego. Problem ten zazwyczaj dotyka turbosprężarek w silnikach wysokoprężnych, gdyż powstający nagar zanieczyszcza kierownice zmiennej geometrii. Nasza pracownia oferuje usługę samego wyczyszczenia zmiennej geometrii/zaworu upustowego turbosprężarki, bez potrzeby regeneracji. Kolejnym objawem uszkodzonej turbosprężarki mogą być niepokojące gwizdy oraz piski. Tutaj problem często tkwi w nieszczelnym układzie dolotowym oraz uszkodzonym kole kompresji. Przewód można zlokalizować poprzez ich demontaż i ocenę stanu technicznego. Koło kompresji też można ocenić (tylko na wyłączonym silniku), poprzez demontaż przewodu dolotowego przy turbosprężarce. Jeżeli łopatki wirnika są poszarpane lub wygięte, turbosprężarka nadaje się do regeneracji. Przyczyną uszkodzonego przewodu może być chociażby przeładowanie turbosprężarki lub niewłaściwy montaż przewodu a czasem po prostu starość przewodu. Przyczyną uszkodzonego koła kompresji natomiast, jest przedostanie się na łopatki wirnika ciała obcego. Najczęściej dzieje się tak, na skutek nie wymienianego na czas filtra powietrza lub przez nieszczelność przewodu dolotowego do turbosprężarki. Częstym objawem uszkodzonej turbosprężarki może być również zatarcie się zespołu wirującego turbosprężarki. Dzieje się tak na skutek przerwanego dopływu oleju smarującego turbosprężarkę. Również nieumiejętna eksploatacja pojazdu wyposażonego w turbosprężarkę, może przynieść taki właśnie efekt. Przyczyną jest najczęściej zanieczyszczony olej silnikowy oraz niewłaściwa eksploatacja pojazdu. Jedynym wyjściem jest regeneracja turbosprężarki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 23:19:57 pm wysłana przez micky »