Autor Wątek: Jaguar S-type cz warto kupić...  (Przeczytany 55883 razy)

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2012, 14:09:56 pm »
No właśnie oto chodzi, że ja chcę kupić jeden, porządny samochód aby służył mi do jazdy tak w trasie jak i po mieście. Zastanawiałem się przez to nad x-type ale ten z przodu to wygląda jak podróba XJ a s-type to wygląda bardzo fajnie.

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2012, 21:08:10 pm »
A.. i jeszcze ważne:
Jaki olej do 4,0 i3,0 - proszę podać dokładnie jaki zalecany jest przez producenta. :-help

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2012, 21:49:35 pm »
5w30 motul lub formuła F z forda musi spełniać normę Specific 913C
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2012, 22:18:51 pm »
Dzięki.
 A czy nadał by się taki lub inny tej firmy http://allegro.pl/hit-liqui-moly-top-tec-4100-5w-40-5-l-w-24h-i2219607792.html no chyba, że castrol też 5W40 ???


Liqui moly to kanadyjska firma i produkuje w Niemczech ale klasa tego oleju jest naprawdę dobra - brat leje tej firmy 10w40 do astry 1,7d i chodzi jak brzytwa

I jeszcze mam bardzo ważne pytanie co z wymianą oleju w skrzyni, gdyż niektórzy twierdzą, że jest to bardzo skomplikowane. O to krótki filmik (jedna część) odcinka "Fani 4 kółek" I w 3;10 mechanik Edd wymienia olej w skrzyni XJS i wygląda to na baardzo łatwe - czy w S-typie można to zrobić z równą łatwością???
http://www.youtube.com/watch?v=nxaea8wEeQs
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2012, 22:31:34 pm wysłana przez Choina »

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2012, 23:41:36 pm »
Liqui moly
Jak dla mnie tandeta od czasu jak można go dostać w promocjach w marketach.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

antipathiQue

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2012, 12:59:38 pm »
Witaj,

S-type'a na pewno warto kupić. Porządny, duży samochód z zapasem mocy i komfortowym wyposażeniem.
Ja sam mam 3.0 V6 z 2003 roku i spalanie jest na poziomie 11l/100km. Jeżdżę nim codziennie do pracy - Rybnik - Opole i z powrotem co daje nam około 250-300km na dobę. Nie wyobrażam sobie gdybym miał kupować jakieś punto czy clio na gaz a kota używać w niedziele, choć to indywidualna sprawa i nie oceniam amatorów takich rozwiązań.

Samochód jak każdy inny ma swoje słabe strony i bywa kapryśny ale wszystko w granicach rozsądków. Jak będziesz dbał i regularnie serwisował to nie będzie większych problemów.

Co do wyglądu to S-type wyróżnia się lecz nie każdemu się podoba - kwestia gustu.
Na pewno już słyszałeś opinie innych posiadaczy Jagów, że nie masz co liczyć na to, że ktoś wpuści Cie z podporządkowanej albo z uśmiechem pozdrowi Cie na drodze...
Samochód dla indywidualistów zdecydowanie i absolutnie nie "za ostatnie pieniądze" bo utrzymanie trochę kosztuje.

Ja sam z czystym sumieniem mogę polecić Jaga - 238KM, 6-cio biegowy automat i niecodzienna stylizacja  :-V

Moim kolejnym będzie XJ po 2004 roku i koniecznie 4.2

Pozdrawiam,
Jakub.


m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2012, 13:40:44 pm »
Dzięki za kolejne odpowiedzi!!!
A co do Liqui Moly to na pewno jest problemem to, że robią go w Niemczech, to tak jak z Castrolem ten którego rozlewają w Polsce i robią w Niemczech a ten, który można kupić w USA to dwie zupełnie różne rzeczy. A tak szczerze powiedziawszy to jeszcze nigdy nie widziałem liqui moly w supermarkicie.

A jak z tą wymianą oleju w skrzyni???  Czy da się wymienić go samemu nie będąc mechanikiem specjalistą? ja po prostu mam w garażu kanał i rzeczy typu wymiana oleju czy filtrów to robię sam i czy w S-typie będe mógł to samo zrobić m.in z olejem w skrzyni (tak jak to jest np. w XJS)?

A jeśli miałbym kupić S-typa teraz to kupiłbym tego http://otomoto.pl/jaguar-s-type-8v-4-0-b-g-C23339119.html
co o nim sądzicie?

Intruz

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2012, 13:48:54 pm »
mój 3.0 V6 z manualna skrzynią potrafi w trasie zejść do ok. 8l/100 , w mieście 13l ( benzyny)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 17, 2012, 14:36:02 pm »

A jeśli miałbym kupić S-typa teraz to kupiłbym tego http://otomoto.pl/jaguar-s-type-8v-4-0-b-g-C23339119.html
co o nim sądzicie?

Jak na mój gust (oczywiście odrazu zaznaczam że jakimś fachowcem nie jestem) to:
1. Ma zdecydowanie za ładny lakier (przynajmniej na foto) jak na auto sprowadzone z   włoch (czyt. czyżby lakierowany??? włosi nie dbają o auta, przynajmniej wizualnie, co do stanu tech. tu jest już lepiej, chociaż też różnie bywa. Mam znajomych handlarzy, nawet parę razy byłem z nimi po auta i widziałem jak wyglądają auta z włoch - w środku syf że przez 3 dni trzeba sprzątać, lakier najczęściej wypłowiały i porysowany (tu akurat można wypolerować), obtarcia na zderzakach i jakieś drobne wgniecenia to prawie że standard)
2. Kierownica moim zdaniem za bardzo wytarta jak na ten przebieg (u mnie jest 190 tyś i jest ona zdecydowanie dużo mniej wytarta).
3. Kto zakładał inst. gazową, bo nie sądzę że włoch. Chcę zaznaczyć od razu że przeciwnikiem gazu nie jestm, ale jeżeli zrobił to handlarz żeby szybciej i łatwiej sprzedać auto to zrobił to najprawdopodobniej jak najniższym kosztem, a co za tym idzie sądzę że może być z nią więcej problemów niż pożytku, a tak na marginesie to za ile kupił to auto tam że opłaca mu się założyć do niego gaz i jeszcze na nim zarobi (czyt. co było z nim nie tak???). Natomiast jeżeli założył ją Włoch to na mój gust albo bardzo bardzo dużo jeździł (czyt. dużo większy przebieg niż te 212 tyś), albo redukował do maksimum koszta związane z utrzymaniem (czyt. faktyczny stan tech. auta opłakany).

To takie uwagi tak na szybko, generalnie radze Ci nie napalać się i podchodzić do aut od handlarzy z dużą rezerwą i podejrzliwością, bo niestety w większości (chociaż można znaleźć wyjątek od reguły ale to jak trafić 6 w totka  :) ) przypadków oni chcą  jak najwięcej zarobić  na aucie, a co za tym idzie wiadomo. Generalnie auta na zachodzie wcale nie są tańsze niż u nas, a żeby taniej kupić i na nim zarobić musi mieć jakiś nazwijmy to defekt mniejszy lub większy (i tu wszystko zależy od chciwości i nastawienia handlarza na wielkość zarobku)

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań kota

 :-tylko
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2012, 14:45:16 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2012, 20:54:41 pm »
O... 8-13l benzyny to w takim razie pokaźnie mniej niż V8 (wezmę to pod uwagę) a co do kota z włoch no cóż w mojej rodzinie są już 2 auta właśnie od makaroniarzy i tak:
-jest opel Omega (1997), który stan wizualny po sprowadzeniu miał tak jak piszesz lakier wytarty a w środku nie za ładnie a stan techniczny, tu miał już kilka mankamentów i to dość poważnych ale po sporej ingerencji ok.
-zaś drugi to Volvo V40 (2003) i jest po sprowadzeniu już od roku i nie było w nim żadnej ingerencji oprucz paliwa i oleju od tegoż czasu (i oby tak pozostało) a co do stanu wizualnego to w środku czyściutko, nie palone lakier brzytwa, po polerce najzwyklejszą pastą polerską błysk ja z salonu.
Tagże wydaje mi się wszystko zależy od tego kto jeździ a nie gdzie - bo nawet z Niemiec trafiają się bardzo ładne egzemplarze a jak wiadomo to właśnie z tamtąd największe paści przyjeżdzają (zazwyczaj :))

Oczywiście zawsze handlarze pozostają podejrzani.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2012, 21:01:55 pm »
m10 - slowo "makaroniarzy" nie jest tu mile widziany. ty takze nie chcesz zeby wloch o tobie pisal albo mowil jako zlodzej albo pijak.

co do aut z wloch, to fakt, wieksosc jest niezadbany, sam mialem przykrych doswiadczen.

co do wymian oleju w skrzynii to znajdziesz na ten temat sporo informacji na forum. nie porownaj skrzynia z
XJS do tej w S-Type-ow.

m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2012, 21:44:57 pm »
No cóż mówiąc makaroniarzy nie miałem ani nie mam zamiaru nikogo obrazić po prostu mówię w formie żartu. Z tąd, że włosi lubią i w dużych ilościach spożywają makaron, wg mnie nie ma w tym nic obraźliwego bo tak jak np. mnie ktoś nazwałby "kotleciarzem" to na pewno bym się nieobraził bo bardzo lubię schabowe ;)
A co do wymiany oleju to zdaję sobie sprawę ile tych pytań jest na forum ale ja pytam konkretnie o to czy da się wymienić go mając kanał w garażu i trochę jak to mówią zdolności manualnych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2012, 21:59:08 pm wysłana przez m10 »

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2012, 21:53:08 pm »
alez spokojnie.

W S-Type-ach byly zamontowany nastepujacych skrzynii, kazda wymaga inna procedura wymiana oleju:

1999-2002 Jatco 5R55N
2003-2007 ZF6HP26

uzywajac funkcje "szukaj" i podajac nazwa skrzynii odzyskasz wszelkich informacji, wraz z specifikacji
olejow oraz instrukcji do wymianie oleju. nie jest tajemnica, ze istnieja roznych "szkol" wymiana oleju
w skrzyniach, jak wymiana statyczna oraz dynamiczna.

mozna wymieniac oleju w domowych warunkach, jednak trzeba sie trzymac dokladnie procedur. jak juz
bedziesz mial swoj wymarzony model, to chetnie konkretnie pomagamy.


m10

  • Gość
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2012, 22:03:32 pm »
kogutki - dzięki za symbole skrzyni!
A co do moich pytań to nie chciałbym powielać tematów bez sensu, tylko haczyk w tym, że często brak jest odpowiedzi na moje konkretne pytanie. Tak jak tematy o tym czy kupić S-typa czy nie jest ich najmniej kilka a mimo to są tam braki które mnie gnębią ;)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar S-type cz warto kupić...
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2012, 22:19:05 pm »
S-Type jest zajebistym autem. Ale sam musisz sie przykonac do tego, jeden lubi blondynki, drugi bruneci.

S-Type jest dopracowanym, pieknym i rozsadnym autem. Jak sobie poczytasz forum techniczny o S-Type,
to sie dowiesz, jakie ma slabosci, tego bierz pod uwage.