Autor Wątek: x-type wymiana oleju silnikowego  (Przeczytany 33654 razy)

Offline Sebko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 25, 2015, 22:00:16 pm »
Gulf Tec Plus to wyłącznie zwykły półsyntetyk, żadnych tam PAO nie uświadczysz. No i żodyn z wymienionych nie spełnia normy do tego silnika.
Bzdury. Te oleje spełniają normy, wręcz je przewyższają pod każdym względem. Wskażesz mi lepszy olej do diesla niż Amsoil Premium Diesel DEO 5W40? Uważasz, że lepiej zalać 5W30 Castrola lub Forda? Olej Forda czy Castrol to jest syf i w życiu bym tego nie zalał. Nie ma w nich ani grama syntetyka.

I wiesz jak się dostaje normy? Jak się zapłaci, więc naprawdę nie pisz takich rzeczy, bo aż mi się czytać tego nie chce. 5W40 jest jak najbardziej odpowiednią lepkością do tego silnika i można śmiało lać.

Polecam zacząć czytać profesjonalne fora poświęcone olejom :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 26, 2015, 00:11:11 am »
A czy ja napisałem aby zalać Castrola lub olej Forda?? Tak się składa, że ja o olejach sporo pisałem, badałem je....a fora jak fora. Trochę osób się zna ale większość to teoretycy. A w olejach to już kompletnie, bo każdy poleca to co sam zalewa.

Także ja się o olejach oczytałem wystarczająco. Sam strzelasz byki pisząc, że Gulf zawiera PAO. Zwykły najnormalniejszy półsyntetyk, kosztujący 24-27zł/1L. Za oleje których główną bazą, a nawet domieszka jest PAO buli się od 40 kilka zł/1L.

AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Sebko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 26, 2015, 14:57:35 pm »
A czy ja napisałem aby zalać Castrola lub olej Forda?? Tak się składa, że ja o olejach sporo pisałem, badałem je....a fora jak fora. Trochę osób się zna ale większość to teoretycy. A w olejach to już kompletnie, bo każdy poleca to co sam zalewa.

Także ja się o olejach oczytałem wystarczająco. Sam strzelasz byki pisząc, że Gulf zawiera PAO. Zwykły najnormalniejszy półsyntetyk, kosztujący 24-27zł/1L. Za oleje których główną bazą, a nawet domieszka jest PAO buli się od 40 kilka zł/1L.
Czytałeś, ale chyba nie to co trzeba, bo inaczej nie pisałbyś takich głupot :) Nie wiem jak można napisać, że nie spełniają norm, skoro je przewyższają. Patrz na parametry olejów, a nie na normy i aprobaty... Nie zalejesz nic lepszego do tego silnika i poleciłem jedne z najlepszych olei. Nie wiem po co w ogóle próbowałeś to kwestionować. Świadczy to jedynie o tym, że się na tym nie znasz, a ja nie lubię dyskutować z kimś, kto ma niewystarczającą wiedzę i mimo to próbuję polemizować. I nadal nie napisałeś, jaki byś zaproponował lepszy olej od wymienionych przeze mnie :) Tylko uprzedzam, najpierw dokładnie sprawdź karty charakterystyki i każdy parametr z osobna :)

I nie strzeliłem żadnego byka, bo Gulf Tec Plus 5W40 zawiera PAO. Tutaj masz kartę charakterystyki: http://www.gulf.nl/fileadmin/user_upload/sheets_EN/01_passenger_car/safety/1224%20Gulf%20TEC%20Plus%205W-40.pdf

Najpierw sprawdź, potem pisz :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2015, 15:04:46 pm wysłana przez Sebko »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 26, 2015, 20:10:07 pm »
Niestety nie polece innego oleju bo mam inne ciekawsze zajęcia niz patrzenie na karty charakterystyk
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Artih

  • Gość
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 26, 2015, 22:32:09 pm »
No i nie starczyło wiedzy, więc poszedł FOCH :-super

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 27, 2015, 00:29:52 am »
 :-10points ;D
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 27, 2015, 13:08:40 pm »
Ja się nie focham, nie należę do takich. Po prostu mam robotę i nie mam czasu wertować kart charakterystyk i porównywać ich. Weszliśmy w polemikę z kolegą Sebko i tyle.

Nie ma co się podniecać panowie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 31, 2017, 20:30:35 pm »
Jeśli masz wymaganą norme M2C913B to możesz lać to co ja,czyli polecam Millers Oils EE LL ECO 5W30,dodatkowo ma dopuszczenie jaguara STJLR 03.5003 prawdziwy syntetyk.W sumie jednak nie o to mi szło.Chciałem powiedzieć że mój mechanik powiedzał że on po zdjęciu pokrywy zaworów poznaje jaki jest olej.Znaczy w tym sensie że castrol jaki by nie był,chyba że kosztuje 86zl/l(są też takie)w silniku zostawia syffff.Są silniki które jeżdzą na prawdziwym syntetyku i te są w środku czyste ,ale jeśli ktoś nazywa castrola za 30zl/l syntetykiem to jest w blędzie i to widać po jego silniku.W efekcie można i tak, ale syf z czasem zatyka kanaliki olejowe jak holesterol aorty ,a to sie w końcu kończy źle.Widziałem zdjęcie półki z olejami w hitlerowskim sklepie.To co u nas jest podpisane syntetyk tam wygląda i nazywa się tak samo poza określeniem- syntetyk.Bardzo łatwo to wnioskować z ceny,niestety jak olej nie oszukiwany i kosztuje mniej niż 40 -nie jest syntetykiem i osobiście nie leje go kotu.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 01, 2017, 11:39:42 am »
Jakiś czas temu przeszedłem w 2.0D z Castrola, na MOTUL SPECIFIC FORD 913D 5W30. Do tego płukanka Motula przed wymianą.
Ogólnie po roku jazdy na Motulu olej ma kolor jak castrol po 2 tygodniach jazdy.
Po zalaniu stał się cichszy (choć nie wiem czy to zaleta płukanki).

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 01, 2017, 19:36:01 pm »
A teraz sie zastanów co sie stało z sadzą która normalnie rozpuściła by się w oleju....

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 01, 2017, 21:19:11 pm »
Akurat w przypadku diesla jeśli olej się szybko brudzi to jest to in plus. Generalnie sadza ma tendencje do zbijania się w grudki, które są mocno ścierne, stąd dobre oleje mają tendecje do rozpuszczania sadzy. I nie bronię tutaj żadnego oleju.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 01, 2017, 21:26:41 pm »
Tu(gonzo) pewnie płukanka dała rade,jak ja zmieniłem olej z castrola na millersa to takiego czarnego oleju wcześniej nie miałem.Ale ja nie płukałem.Ten olej ma TBN 10,1 jedna zmiana powinna przepłukać.

Offline S123

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 03, 2017, 07:22:40 am »
Olej w silniku diesla musi być czarny. Musi absorbowac sądzę. To naturalny proces.

radom82

  • Gość
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 14, 2017, 04:49:01 am »
Witam , jestem przed wymianą oleju - Xtype 2.0 2005, olej nie wymieniany rok i 3 miesiące (samochód mało jeździ , raczej okazjonalnie) , w tym czasie jedną długa trasę zrobił 5tyś . Zalany był Motul 6100+ 10W40.

Chciałbym wymienić na jakiś bardzo dobry olej (pewny olej , żeby nie była to żadna podróba albo fake syntetyk) , a z tego co czytam tu, to 10W40 nie koniecznie był dla kota najlepszym wyborem;).

Czy dobrym wyborem teraz na zmianę byłby olej :

LIQUI MOLY 4100 5W40

Cechy produktu
Producent   LIQUI MOLY
Indeks   LIM9511P 5W40 5L+1L
Klasa lepkości SAE   5W40
Linia   4100
Rekomendacja   Najwyższa jakość
Pojemność [l]   6
Norma   B 229.31
Norma   BMW Longlife-04
Norma   FORD WSS-M2C-917A
Norma   RENAULT RN 0700
Norma   RENAULT RN 0710
Norma   VW 502.00
Norma   VW 505.00
Norma   VW 505.01
Specyfikacja ACEA   A3-04
Specyfikacja ACEA   B4-04
Specyfikacja ACEA   C3-04
Specyfikacja API   CF
Specyfikacja API   SN

218zł za 6L w IC.

PS: Czy powinienem jakąś płukankę zrobić (zaleca się, nawet "prewencyjnie"?) ?

PS2: Co do filtra przy okazji spytam - czy jakiś konkretny filtr jest polecany do tego modelu/wersji , lub jakiś jest Nie polecany?

Samochód parkowany tylko w garaży podziemnym (piszę to ze względu na częste uwarunkowania wielu osób odpalaniem na zimo zimą w niskich temp)



Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: x-type wymiana oleju silnikowego
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 14, 2017, 08:34:51 am »
Jeżeli chesz full syntetyk, taki uznawany przez purystów za jedyny prawdziwy syntetyk, to chyba dopiero Liqui Moly Synthoil taki jest.
Płukankę możesz zrobić, ja zawsze robię przy wymianie.
X-Type 3.0, Rover 416Si