Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 331589 razy)

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2011, 12:49:07 pm »
Ostatnio mnie wkurzyl rozmiar kieszeni w drzwiach (gornej) kierowcy jest troche za maly i jak wlozycie dwa-trzy pudelka CD to sie tam blokuja na amen i jest problem z wyjeciem. Ewidentne brakorobstwo. To, ze na poczatku pierwszej dekady byly jeszcze kasety nie tlumaczy faktu, ze montowano ten sam rozmiar schowka do aut wyposazonych w CD.

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2011, 21:42:28 pm »
Mam  opony zimowe 205 na  felgach  OZ 16". Opony lekko wystają poza  zarys karoserii szczególnie  przy przednich  błotnikach. Góra  jest  równiutko  ale dół szczególnie wychodzi poza zarys,  tak jest  wyprofilowane  nadwozie. Wszystko ok,  ładnie  ale jak  czysty  samochód wjedzie w najmniejsza choćby  kałużę, wilgoć na  drodze,  wszystko leci  na  przednie drzwi.   Z tyłu podobnie.  Taki mały niuans,  coś za coś,  elegancja  karoserii wobec  błotka na drzwiach. Trzeba założyć chlapacze  :-hehe
Na  lato mam  17" i  225 i pewnie  będzie to  samo (nie wiem bo mam go krótko).

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2011, 15:29:01 pm »
Tylne drzwi,  otwierają się  pod zbyt  małym kątem. Jest  to  duże  utrudnienie przy  wsiadaniu  na tylną  kanapę.

W posiadanej  Lancii Dedra  wszystkie drzwi otwierają sie  pod kątem  90 stopni.

rufus1977

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2011, 18:34:02 pm »
Podłokietnik trzeszczy ,wykonany z chińskiego plastiku. :-thumpdown
Dziwi tez fakt że w mojej wersji jedno lusterko się składa ,drugie nie  :- pojecia

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2011, 18:56:26 pm »
Co do lusterka, że jedno Ci się składa drugie nie to raczej jest wina silniczka sterującego . W samochodzie moich rodziców też tak się działo, pomogła wymiana całego lusterka. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2011, 21:20:52 pm »
Podłokietnik potwierdzam, u mnie jest to  samo,  lusterka powinny  składać się dwa.

Miejsce  z  przodu - dość  sporo
Miejsce z  tyłu - zdecydowany  brak  na  nogi, ba boki i  wysokość dostatecznie.

Oczywiście  patrząc na  gabaryty maszyny powinno go być odrobinę więcej.

Godan

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 23, 2011, 17:16:16 pm »
Pomimo że mam podniesioną kierownice i zero brzucha to zamkami od kurtek porysowałm sobie ją sporo razy teraz myślę żeby dać to obszyć, śruby dzwigni zmiany biegów ostro maltretują mieszek i robią w nim dziury, co jesień pomimo że mam garaż panel z ekranem dotykowym robi mi małe niespodzianki. Uważam że podłokietnik powinien się wysuwać dalej w trasie to żadne podparcie, o parowaniu to wiadomo , o hamulcach też, ale ten samochód ma charakter i prestiż. W trasie ufam mu a to chyba jest najważniejsze :-super- nie zastanawiam się czy uda mi się wyprzedzić TiRa czy nie tylko to robię. Cieszy mnie jak ktoś wyprzedza inne samochody, dojeżdża do mnie czyta nazwe samochodu na listwie i już mnie nie wyprzedza, to widać w lusterku często. :-chyt Wiem też że to nie wina samochodu tylko tego kto przede mną zmieniał lusterko przy 190 km/ godz zaczyna to lusterko niezle wibrować boje się że mi wyskoczy a pod pedałem gazu mam jeszcze z 5 cm do podłogi. Nie korzystam z tego jednak często :-tylko. Zimą ,,wkurza,, mnie że inni stoją a ja dzięki napędowi na 4  koła jeżdżę gdzie chcę ;DPozdrawiam

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 07, 2011, 21:51:00 pm »
mam Jaga od niedawna i największą porażką tego modelu są światła przednie
wszyscy znają pewnie problem nadzwyczaj łatwo łamliwych pokręteł regulatorów świateł
to jest taka niedoróbka że głowa boli
nie wiem jak takie rozwiązanie zostało wogóle dopuszczone do produkcji
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

dulot1970

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2011, 20:18:24 pm »
A mnie to wkurza że WSZYSCY DOOKOŁA LAMPIĄ SIĘ JAK PACANY :-yipee :-yipee
jak biegnę moim KOCUREM po miasteczku  :-yipee  :-yipee  :-hehe  :-hehe

dulot1970

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2011, 20:33:48 pm »
AAAA i jeszcze jak zatrzymuje się na światłach koło mojego Kota jakowys kierowca Bajerowskiego wozu lub innej blachy i CO? Wachaja dymek z moich wydechów  :-hehe  :-hehe  :-za  :-tylko

nax23

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2011, 20:51:49 pm »
brak komputera pokładowego ii szyby na korbke z tyłu

BlackV6

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2011, 21:18:31 pm »
To Wy tez tak macie z tymi kratkami? myslałem że to u mnie tylko , ja mam zamiar je jutro przykleić :D


hahaha ja takze myslalem ze problem wystepuje tylko u mnie ja tam nie mam zadnych zaczepow aby te kratki sie trzymaly wrrr to wkurza a i dodam skrzypiacy podlokietnik i piszczace zawieszenie z tylu  :-\

Rob_W

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 10, 2011, 09:53:30 am »
brak komputera pokładowego ii szyby na korbke z tyłu

Przykra sprawa - trafił się Tobie strasznie ubogi egzemplarz ... :-(

BlackV6

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2011, 11:47:56 am »
brak komputera pokładowego ii szyby na korbke z tyłu

Przykra sprawa - trafił się Tobie strasznie ubogi egzemplarz ... :-(

Dziwna sprawa mam opcje z xenonami ,navi itd i też mam tylne szyby na korbe hahaha ale komputer mam  :-V

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2011, 18:18:05 pm »
Tylne drzwi,  otwierają się  pod zbyt  małym kątem. Jest  to  duże  utrudnienie przy  wsiadaniu  na tylną  kanapę.

W posiadanej  Lancii Dedra  wszystkie drzwi otwierają sie  pod kątem  90 stopni.
Potwierdzam,
też miałem Dedrę SW i Alfę 156 SW i jak dopadłem tylne drzwi od kotka to mało ich nie wyrwałem, taki mały kąt otwarcia. Poza tym również wkurza mnie niewidoczna kontrolka świateł mijania, światła mijania opcja auto wyłącza światła gdy jest jasno i światła postojowe pozostające włączone nawet gdy wyłączę silnik, w Alfie światła mijania przygasały jak odpalałem spory 2.4 JTD i nie musiałem o nich pamiętać przy wyłączaniu fury. Kolejny minus to brak Bluetooth'a w standardzie i brak podgrzewanych siedzeń, a przyciski na jednostce muzycznej z symbolem telefonu to standard! (przyciski wprowadzają laików w błąd przy zakupie a fotele mam w skórze bez podgrzewania). Panel sterowania w opcji bez dotykowego wyświetlacza też mógłby być z większym polotem zaprojektowany. Miejsce z tyłu też ubogie ale przecież kierowca nie musi na to narzekać w Alfie było chyba nawet mniej. Na koniec brak dwustrefowej klimy i dobrego nawiewu tylnej kanapy to spore niedopatrzenie choć wydajność klimy i grzania z przodu jest zadowalająca. Poza tymi drobnymi sprawami same plusy:
Samochód ma klasę, moc, wzbudza zazdrość i nie trzeba go szukać na parkingu. (jeden z niewielu sedanów, który mnie zawsze powalał na kolana) :-za
P.S.
Czujnik wycieraczek zestrojony rewelacyjnie, Alfa się w tej konkurencji chowa!
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM