Autor Wątek: kluczyki w bagażniku  (Przeczytany 8979 razy)

sebus34

  • Gość
kluczyki w bagażniku
« dnia: Luty 20, 2010, 20:47:31 pm »
zatrzasłem kluczyki w bagażniku ma ktoś sposób jak je wyjąć i zamknąć auto???
Nie mam przy sobie zapasowych kluczyków a jestem 200 km od domu.
samochód ogólnie jest otwarty lecz kluczyki sa w bagażniku.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2010, 20:54:46 pm »
no a przyciskiem nie da sie otwierac? jezeli nie to problem moze byc powazny.

pah

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2010, 20:55:30 pm »
przecież jeśli auto jest otwarte to bagażnik też???

sebus34

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2010, 20:59:35 pm »
jeżeli kolega ma alarm w samochodzie to powinien wiedziec ze tak sie nie da. W momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki jest 40 sekund na zamknięcie auta lub ponowne odpalenie samochodu. Po 40 sekundach alarm sie uzbraja dając znać mrugnięciem kierunkowskazu. W tym momencie blokuje sie bagażnik.

pah

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2010, 21:03:46 pm »
to chyba kwestia programowania, alarm mam, ale nie zamyka mi się sam i bardzo dobrze!

do kabiny możesz wejść?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2010, 21:06:47 pm »
ja nawet x-typea nie mam  :-wstyd wiec nie wiem.

jedyny pomysl to jest wymontowanie tylnej siedzenie oraz blachy (nie latwo, tam sa 6 sruby torx).
raczej czeka cie podroz po zapasowych. kiepska sprawa.

sebus34

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2010, 21:13:49 pm »
Koledzy wysiadamy z samochodu, wyciągamy kluczyki ze stacyjki i po +/- 40 sekundach alarm sie uzbraja tzn,
czyli mrugnięcie kierunkowskazami
pulsowanie diody sygnalizującej alarm
Drzwi od pasażera otwarte. Po otworzeniu drzwi pasażera uruchamia sie natychmiast alarm. Drzwi kierowcy otwarte alarm sie nie uruchamia lecz daje sygnał cichym pikaniem w kabinie. Bagażnik ze względu na to że jest zamek elektroniczny blokuje sie i dopiero w momencie włożenia kluczyka do stacyjki i przekręcenia na zapłon lub naciśnięcia otwarcia samochodu otwiera się.
 

pah

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2010, 21:14:14 pm »
a masz otwór na narty? w bagażniku w X jest taki żółty plastik na klapie od wewnątrz, który służy do otwierania jeśli np. dziecko wpadnie na pomysł i się zatrzaśnie. jeśli masz dostęp do bagażnika, choćby mały, np przez otwór na głośnik to drutem możesz spróbować to złapać i pociągnąć. ależ będzie zabawa...  ;D

sebus34

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2010, 21:17:08 pm »
Mam taki otwór lecz w całości jest zasłonięty przez butlę LPG

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2010, 21:26:53 pm »
no jezeli przez tego otworu nie mozesz (moze jednak jakos?) to nie mam pomysl. bagaznik x-type jest
dosc hermetyczny a pod siedzeniem jest blacha, mocowany na sruby torx ktory nie latwo mozna zdejmowac.

sebus34

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2010, 21:31:20 pm »
dzięki za pomysły i chęć pomocy. Pozostała mi wycieczka autobusem do domu po zapasowe kluczyki

pah

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2010, 21:32:48 pm »
chyba sam musisz ocenić czy dasz radę gdzieś przłożyć drut (jeśli masz ten uchwyt do otwierania awaryjnego - pamiętasz czy jest?),  czy tez rozbieranie. A propos, jak to zrobiłeś wiedząc że masz taki alarm? Wyjąłeś kluczyk i pobiegłeś do bagażnika, wrzuciłeś go tam, trzasnąłeś klapą i czekałeś aż się uzbroi?  :o

ps. Małysz po I serii jest 2, oczywiście po Ammannie

Innowierca

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2010, 21:35:07 pm »
Gdybyś dostał się do centralki centralnego zamka i zwarł odpowiednie przewody, najprawdopodobniej centralny odblokowałby wszystkie zamki. Przynajmniej przypadkowo udało mi się tak zrobić z Volvo :) A nie otwiera się bagażnik, gdy np wsiądziesz do auta i zaryglujesz / odryglujesz drzwi przyciskiem na boczku od strony kierowcy?

pah

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2010, 21:44:56 pm »
w tylnej półce są 2 duże otwory na głośniki w basze, zakrywa to ta wykładzina z zewnątrz, może sprawdz też, czy da się ją zdemontować - nie robiłem tego nigdy i nie wiem, ale jeśli tak to spokonie sięgniesz jakimś drutem. pomysł z zamykaniem i otwieraniem drzwi też dobry...

sebus34

  • Gość
Odp: kluczyki w bagażniku
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2010, 22:02:57 pm »
Wysiadłem z auta, otworzyłem bagażnik, położyłem kluczyk w bagażniku, wyciągłem zakupy, zamknąłem bagażnik ... kluczyk został w środku.
Próbowałem od strony kierowcy otwierać i zamykać drzwi ale to nic nie daje. Dobra jade po kluczyki. Dzięki za pomoc