Autor Wątek: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'  (Przeczytany 3445 razy)

pawel1404

  • Gość
Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« dnia: Wrzesień 05, 2011, 20:30:54 pm »
Witam od 2 tygodni użytkuje Jaguara xj8 3.2 i w związku z tym mam kilka pytań

Nadmienię ze auto stało 2 lata praktycznie nie odpalane Silnik pracuje doskonale pali na tzw tyk ,łapie idealnie temperature,nie mam niepokojacych dzwieków etc.
Skrzynia chodzi cicho i płynnie,

1.Dotychczasowy olej 5w30 Mobil wlać taki sam czy moze 10w40?
2. NIKASIL! aż mnie ciarki przeszły  Proszę o podanie dokładnego miejsca numeru silnika oraz ewentualnie tzw zielonej wlepki Mile widziane zdjęcia

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2011, 21:04:06 pm »
wlej taki sam ,nie kombinuj (nie zalecane)
ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym niklasilem ?
diabeł wcale nie jest taki straszny jak go malują  ;D
niklasil bardzo nielubi krótkotrwałych odpaleń silnika ,czyli jak zapalisz to musi chodzić
aż załapie temperaturę ,ot cała wada niklasilu  :-gwizd

booschmen

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2011, 22:04:49 pm »
Kotek piekny, ale czy to przypadkiem nie ten o ktorym ktos pisal ze jest oklejony biala folia a nie malowany?
Lecz malowany czy nie na zdjeciu piekny tym bardziej ze bialego jeszcze nie widzialem nawet w salonie zreszta terazniejsze koty;/ Jeden wyglada jak A8 drugi jak Mondeo jak kot z maski to zobaczyl to az uciekl i wcale mu sie nie dziwie bo ze srodka taka tandeta bije ze az oczy bola np nowy XF jak otworzyc popielniczke miedzy fotelami to widac "drewnopodobna" okleine, u mnie zciagalem tapicerke drzwi i tam jest drewniana listwa, rzeczywiscie drewniana:). Ale do tematu co do oleju to sam jezdze na 5W30 chodz mam ok 200-250tys przebiegu(dokladnie 126tys mil), fakt ze jak sie mu docisnie gazu i pojedzie niezbyt ekonomicznie to lubi troche zjesc wiec potem trzeba sprawdzic i dolac ale jak ktos w temacie to wie ze moj silnik juz niestety jest na tzw. ostatnim oddechu, nastepna wymiana uszczelki to juz z glowica i blokiem bo nasi juz tam byli i kolo 6 cyl jest spawany, co do temperatury to chyba kazdy duzy silnik po odpaleniu powinno sie zagrzac a potem dopiero jechac, przynajmniej ja tak robie i przy gaszeniu tez musi pochodzic z pol minuty i dopiero chodz kompresor ma wlasne smarowanie ale nauczyl mnie tego Saab jak przez wlasne niedbalstwo rozerwalo turbine na pol;/

pawel1404

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2011, 23:05:11 pm »
Kotek pierwotnie był koloru złotego jednak zważywszy na stan lakieru liczne zadrapania,uszkodzenia błotnika i drzwi zapadła decyzja o pomalowaniu całego autka. Kolor widoczny na djęciu pochodzi z palety Bmw(biała perła)Zobaczyłem na aucie kolegi i mi się zamarzył ;D

Tygrys3 uspokoiłeś mnie kolego Uśmiech Zapytałem o to z tego wzgledu że gdzie nie wpisze hasła "nikasil jaguar" ludzie sieją niepotrzebną panikę,zapominając o tym że w latach 90 nie tylko Jaguar stosował takie rozwiązanie w swoich silnikach

Połączyłem dwa posty
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 06:43:46 am wysłana przez Choina »

booschmen

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2011, 23:49:33 pm »
Jesli to biala perla z BMW to gratuluje wybor, widzialem kiedys piekna 7 z tym odcieniu auto mi sie nie podoba ale ten kolor robi wrazenie:) a co do mechaniki to sie nie przejmuj chyba kazdy mial jakies swoje przejscia z kotem po weterynarzach roznej masci ale pomimo wszystko chyba nikt by sie nie zamienil na cos innego, prawda drodzy koledzy??

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2011, 23:51:53 pm »
Witaj serdecznie i baw sie u nas dobrze.

Odpowiedzi na nurtujacy cie pytanie dot. Nikasil znajdziesz tutaj:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,255.0.html

Naklejka po wymianie silnika wyglada tak:


booschmen

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2011, 01:10:08 am »
Kogutki podziwiam, czy jest jakies pytanie dotyczace Jaguara na ktore nie znasz odpowiedzi/odnosnika?
Ale takich osob brakuje w wiekszosci forach, dobrze ze jest JCP i forumowicze tutaj ktorzy chodz czasem nie musza to i tak sie dziela wszystkimi spostrzezeniami :-tylko

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2011, 06:46:12 am »
Nie za bardzo rozumiem temat tego wątku. O nikasilu piszemy w wątku z nikasilem, a autem chwalimy się w galerii.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2011, 10:07:23 am »
Chlopak jest nowy i mogl pomylic, ale fakt troche tutaj nie pasuje.
Kazdy sie nauczy, ja tez kiedys zaczynalem i nie zawsze pisalem tam gdzie potrzeba, wazne ze dostal odpowiedz na to co go nurtowalo;p

pawel1404

  • Gość
Odp: Mój pierwszy kot xj8 3.2 98'
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2011, 11:21:58 am »
Dziękuje wszystkim za odpowiedz :) Przepraszam za cały zamęt  związany z wątkiem ale jestem nowy i paru reguł muszę się nauczyć  :-R Pozdrawiam