Autor Wątek: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.  (Przeczytany 11146 razy)

dariusz

  • Gość
Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« dnia: Grudzień 08, 2009, 15:50:35 pm »
Posiadam reflektory ksenonowe, komplet.
Zamieniłem zwykłe reflektory na ksenony i ... nic.
Świecą długie, postojówki i kierunkowskazy ale nie mijania. Jak za pierwszym razem załączam to zapalają się, ale po wyłączeniu przekaźnikiem i ponownym włączeniu nic się nie dzieje. Czy to prawda, że muszę zmienić coś w ustawieniach komputera?
Reflektory ksenonowe mam z tego samego rocznika co samochód, tj 2005 r.

jag-max

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:15:03 pm »
ale zmieniłeś na oryginalny czy zamontowałeś coś z allegro?

Dorsze¶

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:18:23 pm »
Zmieniasz całe reflektory, czy tylko zestaw HID  z jedynego słusznego portalu aukcyjnego?
musisz dokładnie sprecyzować z czym masz problem - wtedy pomożemy... lub nie  :-gwizd

dariusz

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:43:14 pm »
Zmieniam całe reflektory.
Stare reflektory wyłączam z wtyczki i załączam reflektor z ksenonem do wtyczki. Nie mogę tylko podłączyć poziomowania świateł. W moim jest na silniczek a w nowych na poziomowanie, ale to nie istotne i tak zawsze mam ustawione na najniższym poziomie.
Reflektory mam wymontowane z innego Jaguara (pośrednio przy tym uczestniczę), nie kupowane na żadnych aukcjach

Dorsze¶

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:46:22 pm »
Jeśli w Twoim kocie nie było ksenonów oryginalnie, to musisz mieć ustawienie świateł na silniczek, bowiem xenon poziomuje się sam i nie mamy my użytkownicy na to żadnego wpływu...

dariusz

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:52:26 pm »
Dlatego też pogodziłem się z tym, że nie będę miał poziomowania tylko na sztywno ustawię ksenony na najniższym poziomie, ale nie w tym problem.
Tylko za pierwszym razem zapalają się mi ksenony a jak wyłączę i chcę ponownie załączyć to się nie zapalają. Czy muszę coś zmieniać w ustawieniach komputera,czy przypadkiem nie jest niższe podawane napięcie do ksenonów?

Dorsze¶

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2009, 16:56:15 pm »
Z komputerem może to być dobry trop, bowiem palniki potrzebują od auta tylko 35W a nie 55W jak normalna żarówka... choć wydaje mi się, że to powinna załatwiać przetwornica ,która montowana jest w lampach.

ale głowy obciąć sobie nie dam...

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2009, 17:06:20 pm »
xenony potrzebuja sterownika/startera, aby startowac xenona zimnego i cieplego jest potrzebny inny
prad, dlatego za drugim razem nie startuja.

sterownik np. Hella 325 D2S/D2R


Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:10:37 pm »
Nie mogę z to uwierzyć, że Jaguar zastosował te same wtyczki. Ale sprwadzałem na allegro i faktycznie są identyczne. Na pewno xenon ustawi się w najniższym położeniu ponieważ nie ma informacji od czujników zawieszenia. Jak już xenon będzie się żarzyć to można wymienić silniczki na 3 przewodowe (w xenonie zazwyczaj jest 5) i regulacja będzie z kabiny.

Napisz czy xenony się odpaliły i same zgasły czy wyłączyłeś je. Czy podłączając ponownie set halogenowy działają mijania? Może bezpiecznik wywaliło? Nie którzy twierdzą że trzeba wsadzić o jeden numer wiekszy bezpiecznik (osobiście nigdy tego nie robiłem). Xenon najwięcej prądu potrzebuje podczas odpalania.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Dorsze¶

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:18:19 pm »
Moment,bo ja tu czegos nie kumam.  :-nuts
kolega pisze ZAMIANIANIE reflektorow z normalnych
na zaksenonowane soczewkowe.
W/g mnie reflektory z xenonem powinny
byc juz zaopatrzone w startery, przetwornice
etc. Więc jesli jest tak jak mysle, to po
zamianie powinno grac i trabic bez najmniejszych
problemów...ale to tylko moje domysly

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:23:25 pm »
Na pewno ma przetwornice i startery. Inaczej by żarnik nie odpalił.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Dorsze¶

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:59:57 pm »
to skad problem z ponownym rozruchem palnikow skoro
wszystko jest tip top?

dariusz

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:04:11 pm »
Potwierdzam - reflektory mają przetwornice, ale czy ma startery, nie potrawie odpowiedzieć. Jeżeli to, to co na zdjęciu powyżej, to tak = mam je. Zakładane są na żarówki ksenonowe.
Jak u mnie to działa: włączam samochód; przekaźnikiem przerzucam na światła mijania i ksenony się zapalają i sobie świecą bez żadnych problemów. Przekaźnikiem wyłączę ze świateł mijania na postojówki i ponownie (nawet po jakimś dłuższym czasie) przestawię na mijania - to tylko błyśnie na ułamek sekundy i gaśnie; i tek za każdym razem. Jak silnik zgaszę i ponownie uruchomię i włączę światła mijania to ponownie się zapalają ksenony i tak w kółko. Jaśniej już nie potrafię opisać. Dzwoniłem do serwisu Jaguara i otrzymałem odpowiedź, że można to zrobić aczkolwiek tego jeszcze nigdy nie robili ale musiałbym na kilka godzin przyjechać do Warszawy.
Dziękuję za wcześniejsze informację.

nowicjusz

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:07:42 pm »
cos z przetwornicami sie dzieje bo niemogą załadować odpowiedniego napięcia na ciepłe palniki....
na zimnych palnikach i przetwornicach pewnie jest wszystko ok .
popsprawdzaj masy przetwornic oraz prądy czy napewno mają wszędzie dobry kontakt.

dariusz

  • Gość
Odp: Zamiana zwykłych reflektorów na ksenony.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2009, 14:10:01 pm »
cos z przetwornicami sie dzieje bo niemogą załadować odpowiedniego napięcia na ciepłe palniki....
na zimnych palnikach i przetwornicach pewnie jest wszystko ok .
popsprawdzaj masy przetwornic oraz prądy czy napewno mają wszędzie dobry kontakt.

Chyba w tym był problem. Na przewodach do świateł w Jaguarze jest zawsze prąd i tak sobie pomyślałem: z jakiego powodu?
Podłączyłem reflektory ksenonowe i z dwie godzinki poczekałem. LAMPY ŚWIECĄ.
Podejrzewam, że musiały naładować się kondensatory w reflektorach.
Informacja dla następców zmian reflektorów. Należy zamienić "+" na uziemienie a uziemienie na "+" w reflektorach z ksenonami. W innych przewodach jest podłączony przewód prądowy i tylko taka różnica.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Jak coś się będzie działo to wrzucę na forum.