Autor Wątek: S-Type Diesel. Komunikat Transmission Fault  (Przeczytany 1910 razy)

Norbert Senior

  • Gość
S-Type Diesel. Komunikat Transmission Fault
« dnia: Listopad 26, 2012, 00:09:37 am »
S-Type 2,7 D, 2004, 114000 km.
 W czasie jazdy gaśnie na chwilę wyświetlacz navi, skrzynia szarpie, pojawia się komunikat "Transmission Fault + żółta kontrolka, skrzynia przestaje zmieniać biegi (zostaje na tym, na którym była w trakcie zgaśnięcia wyświetlacza). Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu problem znika, potem się znowu pojawia niespodziewanie. Czasem wszystko jest OK przez tydzień, czasem trasa do Szczecina i powrót bez problemu, a czasem kilka razy na odcinku 30 kilometrów.
Poza tym zapala się kontrolka akumulatora, ale nie ma to związku czasowego z gaśnięciem wyświetlacza. Poprawienie styków bezpieczników, przekaźników i klem akumulatora nic nie daje, czasem się "bateria" świeci, a czasem nie. Czasem przy szybkiej jeździe a czasem przy postoju. Wyłączenie - włączenie tutaj nie pomaga.
Nie wiem, czy jest związek między tymi dwoma zjawiskami, wskaźnik baterii zaczął się zapalać wcześniej, niż zaczął się pojawiać ten "transmission fault".
Może ktoś już coś takiego przeżył, to proszę o dobrą radę.
Wiem, że trzeba oddać pojazd do serwisu, ale moje doświadczenia z serwisowaniem poprzedniego jaguara (x-type) wskazują, że mechanikom trzeba powiedzieć co się popsuło, jak to naprawić i skąd się bierze części bo inaczej koszt naprawy przekroczy wartość samochodu...

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: S-Type Diesel. Komunikat Transmission Fault
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2012, 08:12:05 am »
Pierwsza i podstawowa sprawa to podłączenie pod dobry komputer. Jeśli masz kontrolkę ładowania to być może szlag trafił alternator. W razie czego mam takie nowe i używane. Co do skrzyni to komputer prawdę Ci powie. Powodzenia