Autor Wątek: kupione auto- wyciek?para?kamera?  (Przeczytany 5038 razy)

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 04, 2024, 17:08:39 pm »
paradoksalnie prędzej rozleci się silnik używany na trasach i wysokich prędkościach niż ten z jazdy miejskiej - taka specyfika 2.0d Ingenium

Szczerze wątpię, jak jadę na trasie koło 130 to na prawdę mam małe obroty. Chłodzenie też wydaje się lepsze przy tej prędkości niż w korku w mieście. No ale żeby to sprawdzić trzebaby było przejechać się z komputerem podłączonym.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 416
  • The White Cat
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 04, 2024, 20:11:01 pm »
gorzej z autami jeżdżącymi o wiele szybciej, bardziej myślałem o 180km/h jak lubią na zachodzie EU

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 418
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 04, 2024, 21:12:14 pm »
To jakie tam masz obroty przy takiej prędkości? Aż tak ci się zagrzeje?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Krzych1991

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 11, 2024, 18:34:07 pm »
Widzę, że Pani Weronika nie zamierza odwdzięczyć się za udzielone rady poprzez opisanie jak sprawa się zakończyła. Dlatego zrobię to sam.
Sam niedowierzaniem, ale sprzedawca rzeczywiście przyjął samochód z powrotem. Jest na jednym z portali aukcyjnych. Zbyt wiele szczegółów się zgadza by był to tylko zbieg okoliczności: rocznik, przebieg, wymieniony rozrząd, data ogłoszenia, informacje o braku kompresji.
Co ciekawe piszę, że olej był wymieniany co 10-12tys, nie jest to pierwszy przypadek kiedy widzę, że silnik Ingenium 2.0d padł pomimo częstej wymiany oleju.

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 11, 2024, 21:40:30 pm »
Drobna wada w ogloszniu tj. brak kompresji, plus za szczerosc. Tradycyjnie, sprzedawca egzemplarza z uwalonym silnikiem chętnie by naprawil auto jednak cyt.  "nie mam czasu sie tym zając". Promocyjna cena jedyne ~50K zł! Przy cenach słupków w okolicach 20K zł, bez zadnej gwarancji ze to bedzie jezdzic przynajnniej kilka lat, taka kwota za ten egzemplarz to zwyczajnie dobry zart. Ja tutaj widze perspektywe dluuuugiej sprzedazy.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 28, 2024, 09:01:10 am »
Mam pytanie do osób, które miały problemy z Ingenium.

Czy awaria silnika była poprzedzona jakimikolwiek objawami? Czy była inna praca czy cokolwiek innego?